Jump to content
dziabik

T 34/76 mod.1943 Hobby Boss 1:48

Recommended Posts

Oto mój drugi model pancerki,jak w tytule.

Malowany mieszanką Vallejo MC,brudzenie olejami i pigmentami Kremer.

Proszę o pomocne oceny i krytykę w celu udoskonalenia warsztatu

DSCF3570.jpg

DSCF3569.jpg

DSCF3568_cr.jpg

DSCF3567.jpg

DSCF3566.jpg

DSCF3565.jpg

DSCF3564.jpg

Podoba mi się. Następnym razem spróbuj trochę z postshadingiem - to trochę różnicuje bryłę w jednym kolorze.

Podoba mi się. Następnym razem spróbuj trochę z postshadingiem - to trochę różnicuje bryłę w jednym kolorze.

-tak,wiem że jest trochę zbyt jednolity,co ciekawe początkowo naprawdę mocno (w moim przekonaniu) zróżnicowałem odcienie zielonego,coś a'la CM i wydawało mi się że nawet przesadziłem,ku memu zdumieniu po Sido i lekkim washu wszystko w zasadzie zniknęło.W następnym zrobię jeszcze większe rozjaśnienia i zobaczę.

Mnie się podoba . Bardzo fajny.

Mam tylko jedno zastrzeżenie -brzoza...
Przecież to trotyl i nitrogliceryna była. Sorry za off-top, ale nie mogłem się powstrzymać.

jesli to twój drugi model to masz talent. bardzo ładny jest, proponuję w przyszłości śmielsze eksperymenty z cieniowaniem i farbami olejnymi artystycznymi. osobiście nie podoba mi się podstawka typu piaskownica (tzn. wnętrze jest ok, natomiast sama ramka niekoniecznie). gratulacje i czekam na następne produkcje.

No Grzegorzu, bardzo dobry modelik jak na drugi raz to przyzwoicie, schludnie, ładnie pomalowany, posklejany i co najważniejsze z głową bez przesady pobrudzony i obity Zapodawaj więcej swoich prac, bo my głodni nowych modeli w galerii...

Bardzo fajna praca. Podoba mi się bardzo brudzenie podwozia. Wieża troszkę zbyt mało żróżnicowana, ale ogólny odbiór bardzo pozytywny. Wygląda jak żywy. Nie dziwi mnie to, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom wykonywanych przez Ciebie figurek. To co następne z pancerki?

Wszystko jest okej tylko o ile wiem ta wersja nie była używana w 1 AWP. Używana była wersja teciaka z wieżyczką dowódcy. A jeśli już to oprócz orła na wieży powinna być numeracja pojazdu np 210 albo bardziej znany 214.

Na przyszłość tak jak wspomniano wyżej nie rób takich ramek.
Dziękuję wszystkim za opinie,zarówno te pozytywne (bardzo motywujące) jak i uwagi krytyczne (bardzo pomocne)
Wszystko jest okej tylko o ile wiem ta wersja nie była używana w 1 AWP.

-cóż,zdaję sobie z tego sprawę,powiedzmy że jako początkujący mogłem popełnić pewną "wariację na temat".Chociaż kusi mnie aby zaryzykować i przerobić kalki na wersję radziecką.

To co następne z pancerki?

-następne z pancerki będzie przejście na skalę 1:35 i zmierzenie się z GMC z Hobby Bossa.Co prawda po zobaczeniu ilości ramek i części trochę zbladłem ale co tam,trzeba się postarać.Z tym że warsztatu nie będzie bo pewnie budowa potrwa z pół roku ,może galeria.A w międzyczasie pewnie zajrzę znów do figurek.

Na przyszłość tak jak wspomniano wyżej nie rób takich ramek.

-a jaki sposób prezentacji byłby lepszy?

Dawaj warsztat. Ja Granta rok męczyłem i chłopaki mi to wybaczyły. Chętnie popatrzymy.

Bardzo ładny model

Eee tam drugi!

kolekcja 10 teciakow to do piero jest cos!!!!

Zartowalem!

Fantastyczny, fantastyczny.... ale juz chyba to mowilem....

A moze nie

???

Wszystko jest okej tylko o ile wiem ta wersja nie była używana w 1 AWP.

Przynajmniej jedna sztuka była, wóz dotrwał aż do lat piećdziesiątych.

Co prawda miał kanciaste błotniki, ale to raczej wymienny detal chyba

Rafał, a gdzie można znaleźć cokolwiek na jego temat? bo sam jestem zainteresowany.

Rafał, a gdzie można znaleźć cokolwiek na jego temat? bo sam jestem zainteresowany.

-właśnie,również poproszę o więcej danych w tym temacie

Andrzej, Grzegorz wóz z wieżą z dwoma włazami, bez "baszty" dowódcy, można znaleść w "biblii" Magnuskiego, niestety nie mam jej pod ręką by pstryknąć fotkę.

Czołg ma na burcie wieży duży numer 067 (numerek podany z głowy ale raczej dobrze pamiętam) i doczepiony trał przeciwminowy.

Wykonanie na niezłym poziomie, malowanie i brudzenie też ok .

Mam jednak pytanie do autora.

Wóz wydaje się być sprawny (nie uszkodzony), gotowy do boju.

Po jakie licho zatem pootwierane te włazy do silnika? Sprawdzali poziom oleju?

Jak dla mnie bez sensu.