Skocz do zawartości

ROTOR DECALS Nowości


tytus

Rekomendowane odpowiedzi

ROTOR_MWo.jpg

 

Niniejszym, chciałbym przedstawić modelarskiej Braci nową markę ROTOR DECALS. W wątku tym zamieszczał będę informacje o nowościach i planach wydawniczych. Trzy pierwsze zestawy kalkomanii są już na etapie druku w Techmodzie i mam nadzieję lada chwila będą gotowe i trafią do sprzedaży. Kolejne kalki w przygotowaniu i kiedy tylko wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, zamieszczę tutaj stosowne informacje. W planach są kalkomanie do polskich maszyn, a przede wszystkim śmigłowców. Przy projektowaniu zestawów staram się najlepiej jak to możliwe przygotować merytorycznie, a druk zlecam renomowanym firmom z tej branży. Mam nadzieję, że produkty ROTOR DECALS przypadną do gustu sporej grupie modelarzy. W sprawie uwag i sugestii, które są zawsze mile widziane proszę o kontakt: rotordecals@gmail.com.

 

Na dobry początek:

Skala 1/72

RD H72001

Eurocopter EC-135 "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe" / Eurocopter EC-135 Polish HEMS

RD_H72001.jpg

 

Skala 1/48

RD H48001

PZL SW-4 "PUSZCZYK"/ PZL SW-4 "PUSZCZYK" military version

jpgpuszczyk.jpg

puszczyccomilitaremay.jpg

 

RD H48002

PZL SW-4 wersja cywilna cz.1 / PZL SW-4 civil version pt.1

jpgsw4.jpg

 

puszczyccocivilemay.jpg

Wiem, że Puszczykami już się chwaliłem, ale postanowiłem założyć odrębny wątek dotyczący produktów ROTOR DECALS i żeby było chronologicznie i wszystko razem wrzuciłem je i tutaj.

Powyższe zestawy są już w pre-orderze w Martoli:

RD H72001 Eurocopter EC-135 "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

RD H48001 PZL SW-4 "PUSZCZYK"

RD H48002 PZL SW-4 wersja cywilna cz.1

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Skoro ROTOR Decals prosi o sugestie i zamierza produkować kalkomanie nie tylko do śmigłowców, to mam apel o kalkomanie do polskich MiGów-23 UB w skali 1/72 (ale też w 1/48 i 1/32). Niestety, ani Techmod( ten producent w ogóle nie wydał zapowiadanych kalek do MiGa-23 MF), ani Montex, ani RV Aircraft, nie uwzględnili szkolno-bojowych wersji. Służę materiałami, jeśli by były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię. Powiem szczerze, że myślałem o MiGach-23 (bardzo podoba mi się ten samolot, zwłaszcza w wersji UB), tylko waham się ze względu na Techmod. Zrobię może w ten sposób, że skończę to co mam rozgrzebane i jeżeli do tej pory (czyli do końca roku) nic w kwestii MiGów się nie wydarzy, to przygotuję taki zestaw. Z pomocy merytorycznej w postaci uwag i materiałów bardzo chętnie skorzystam i z góry dziękuję za zaoferowaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Dzięki. Generalnie to w ogóle jest krucho z kalkami do naszych maszyn. Iskry były ciekawie malowane, kilka Antków pewnie też by się znalazło, Ołówków jest od groma i tak można by wymieniać długo. Coś tam powoli będę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i są

To moje pierwsze kalki i pierwszy raz kiedy cokolwiek wydałem od początku do końca samemu. Już teraz wiem, że miesiąc czasem oznacza 2 miesiące, a 24h to 3 dni , ale cieszę się, że się udało. Wczoraj wieczorem dotarły do mnie ostatnie komponenty tych zestawów, więc mogę się pochwalić.

ec135.jpg

swwojsk.jpg

swcywil.jpg

Liczę na to, że nabywcy, będą zadowoleni z tych produktów i podzielą się swoimi uwagami (oczywiście konstruktywnymi ) w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zwracam uwagę na fakt, że flota LPR przechodzi drobną metamorfozę i ulega lekkiej zmianie schemat malowania.

Tak wiem, dziękuję za czujność i zwrócenie uwagi na ten fakt.

Kalkomanie do EC-135 uwzględniają zarówno stary schemat jak i nowy z filtrami IBF.

Wszystko zgodnie z dokumentacją...

Generalnie kalki te zostały opracowane zgodnie z oryginalną dokumentacją malowań zarówno starych jak i nowych. Proszę także nie sugerować się tym, że różnią się od kalek wydanych kiedyś przez IPMS Świdnica/ White Eagle. Tamte kalki z rzeczywistością nie maja nic wspólnego, a ja z tamtym projektem (bo i takie sugestie się pojawiały). Zupełnie inne wymiary i kształty logo oraz napisów, inne czcionki. Kolegów, których interesuje budowa śmigłowców naszego lotnictwa ratowniczego mogę poinformować, że z końcem stycznia pojawi się w sprzedaży zestaw do EC-135 w skali 1/32. Oprócz malowania "ogólnego" będą w nim zawarte wszystkie napisy eksploatacyjne zewnętrzne i wewnętrzne, jakie występują na naszych Eurocopterach.

Instrukcja do dwóch wersji malowania w skali 1/72:

ecinstrukcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra! Kiedy się ukażą w sprzedaży i gdzie będzie można je nabyć?

Już są w Martoli, w tym tygodniu będą jeszcze w WW Model w Rzeszowie. Kto jeszcze będzie chciał to coś sprzedawać nie wiem.

Co do modeli, to ten 04457 może być, ale lepszy jest ten:

http://www.martola.com.pl/pl1878/produkty35231/eurocopter_ec_635_military

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego lepszy model wojskowy?

Ze względu na to, że w tym wojskowym jest to samo co w tym,którego zdjęcie zamieścił Cinek + dodatkowa ramka.

Na dodatkowej ramce są:

1. dodatkowe noski na płozy, które uniemożliwiają dostanie się podczas lotu wszelakich przewodów i kabli między kadłub a płozy

2. nożyce do cięcia przewodów

3. nakładki na tył płóz zapobiegające zapadaniu się śmigłowca na grząskim podłożu

4. stopnie mocowane do płóz takie jak są na naszych śmigłowcach ( w modelu 04457 są inne)

5. na kalkomanii są fajne czarne obwódki na okna.

Części te można oczywiście dorobić samemu, ale jeżeli ktoś nie posiada jeszcze modelu i będzie nabywał, to może od razu kupić taki, w którym to wszystko jest.

Jedynym mankamentem tego "wojskowego" jest instrukcja. Nie pokazano w niej jak zbudować wnętrze w wersji medycznej (części w modelu są). No ale instrukcję od 04457 nie problem pozyskać.

Jeżeli jesteście zainteresowani, to wieczorem wrzucę fotki.

Aha... uwaga dla przyszłych budowniczych Eurocopterów: żeby uzyskać naszą wersję, trzeba w jakiś cudowny sposób odwrócić łopaty wirnika nośnego. W Revellowych modelach wirnik kręci się w przeciwną stronę. W przednich drzwiach po obu stronach i w zadku trzeba wyciąć dodatkowe okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czubka to se Pan sam musisz ulepić

Niestety w żadnym nie ma. Można zakupić model EC-145 i tam jest czubek. Co prawda nieco przerośnięty, ale ja żeby się nie pokalać samoróbkami tak właśnie uczyniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.