Skocz do zawartości

Model jak z obrazka - rozmowy ogólne


kub

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak to prawda,gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie

Po co ścisłe regulaminy, cuda wianki," skoro to tylko projekt grupowy mający na celu skupić paru "świrusów' chcących odwzorować zdjęcie z epoki. To nie konkurs. Przecież liczy się tylko dobra zabawa, a czy ktoś ma model w pudle czy sklejony do połowy, to przecież niezbyt ważne, skoro i tak trzeba odwzorować zdjęcie. Moim zdaniem niech każdy rusza z tym co ma i zakłada temat w tym dziale, a jak będzie kilka tematów to poprosimy moderatora żeby zebrał je do jednego działu. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czas do 20 grudnia potrzebny jest (oczywiście nie wszystkim) na skompletowanie niezbędnych rzezczy dlatego nie mam nic przeciwko, natomiast podtrzymuje swoje zdanie że model powinien byc nie zaczęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy model może brać jednocześnie udział tutaj w projekcie grupowym i w konkursie na innym forum?

Jeśli konkurs na innym forum ci niezabrania prowadzić relacji na innym forum (czyli u nas) to zapraszamy

 

Jeśli o mnie chodzi, to rozważyłbym wydłużenie czasu trwania jak i rozszerzenie projektu o faktyczne obrazy, obrazki i malunki z opakowań.

Efekty mogłyby być naprawdę spektakularne:

Co do terminu to założyłem tu temat aby można było między innymi to przedyskutować. Myślę że czasu jest sporo (ponad trzy miesiące) i wchodzą w to święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy a dla młodszych jeszcze ferie zimowe.

 

Co do obrazów grafik to się niechętnie odnoszę do tego pomysłu gdyż efekt może będzie fajny, ale osobiście uważam że modele powinny być jak najwierniejszymi kopiami oryginału a nie wizji autora malującego obraz

.

 

Kolega Mare_K proponuje przedłużyć termin, a ja proponuję wcześniej zacząć. Czy musimy czekać jeszcze prawie 4 tygodnie na start? Może zacznijmy np. 1 grudnia albo 6 (w Mikołaja )

 

Dobrze wiemy, że 20 dni robi różnicę, a przecież ma to być tak na prawdę projekt dioram więc roboty będzie więcej niż przy "gołym" modelu.

Robi różnice ale niektórzy są w trakcie kończenia już zaczętych modeli, a niektórzy dopiero będą coś zamawiali i kompletowali materiały niektórzy poszerzali swoją wiedzę więc projekt powinien być odpowiednio wcześnie ogłoszony. Myślę że nie możemy rozpocząć wcześniej niż w połowie grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Robi różnice ale niektórzy są w trakcie kończenia już zaczętych modeli, a niektórzy dopiero będą coś zamawiali i kompletowali materiały niektórzy poszerzali swoją wiedzę więc projekt powinien być odpowiednio wcześnie ogłoszony. Myślę że nie możemy rozpocząć wcześniej niż w połowie grudnia.

 

..i o to właśnie chodzi, a dodam od siebie że od czsu pierwotnej propozycji projektu poszukuję zdjcia - to też jest kawał roboty bardzo czasochłonny, jak wybiorę fotkę dopiero będę zamawiał detale to modelu który pewnie mam na szfie i tak może się wyrobię na 15 grudnia z prezentacją mojego modelu i zdjęcia

 

PS

dalej jestem za modelem nierozpoczetym; jak pojawił się projekt sam miałem zaczęte dwa modele z których jeden mogłem zaadoptować do "konkursu"-projektu ale gram tak aby wszyscy mieli równe szanse; dodam jeszcze jak byłem organizatorem konkursu plastykowego w zeszłym roku po przystąpieniu każdego nowego uczestnika zawsze sprawdzałem datowanie fotek - dzisiaj trudno to ukryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie w regulaminie zastrzeżenie, że model nie może być zaczęty przed startem projektu/konkursu, ale dajecie jednoczesnie prawie miesiąc do jego startu. Przez miesiąc można model skleić, a potem wrzucać fotki sukcesywnie

Co do wcześniejszego rozpoczęcia prac, a potem wrzucania zdjęć tego się nie da sprawdzić. W każdym konkursie można tak oszukiwać. Osobiście liczę że każdy jest na tyle uczciwy aby nie robić czegoś takiego. Jeśli ogłosi się konkurs z dnia na dzień to ten kto będzie przygotowany do nowego projektu zacznie od razu a ten kto dopiero będzie kompletował materiały dużo później.

 

Druga sprawa, nie wiem, czy ktoś to już zauważył - zapis po gwiazdce:

Model biorący udział w konkursie nie może być wcześniej zaczęty.

*Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem projektu

jest trochę bezsensowny. No bo wg tego zapisu ktoś, kto wytnie 2 części i sklei je razem nie zostaje dopuszczony, ale ktoś, kto wytnie z ramek wszystkie elementy (np. także ogniwa gąsienic) i je oczyści - już tak? Really?

To jest pomysł kolegi analogic

Uwazam ze mozna zaakceptowac: wyciecie z ramek i czyszczenie ale zadna czesc nie powinna byc przyklejona do innej przed 15tym. W ten sposob mozna to znormalizowac a czas jaki zostal mozna poswiecic np. na przygotowanie niektorych czesci...i 15ego start z klejeniem i skladaniem do kupy.

 

Ja bym skłaniał się do wersji kolegi tombie01 czyli w skrajność że nic nie może być zaczęte.

Lub w inną stronę

"W projekcie może wziąć udział model już zaczęty pod specjalnymi warunkami:

-budowa rozpoczęła się przed ogłoszeniem projektu, ale po jego oficjalnym ogłoszeniu została wstrzymana do czasu terminu przewidzianego w regulaminie na budowę modeli

- model musi być na początkowej fazie budowy czyli; większość części musi być w stanie "surowym", sklejonych może być tylko nie wieki odsetek elementów zestawowych bądź innych przewidzianych do modelu, żadna część nie może być pomalowana.

-model musi być aprobowany przez wszystkich uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony innych uczestników)"

Tu podałem dwie propozycje teraz trzeba się zdecydować na którą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale to skomplikowana procedura dla moderatora! - zawsze sięgnijmy do genezy gażdego takiego projektu - ma to być fajna zabawa; a żeby nic jej nie zakłóciło to zapodajemy proste łatwe do egzekwowania zasady i już;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki!

 

Rozumiem, że niektórzy muszą dobrać dodatki. Mam co kończyć do połowy grudnia (zostaje 20 czy może 14?) więc uczciwie poczekam na wszystkich. Ale zdjęcie już wybrałem a trochę to trwało zanim się zdecydowałem

 

p11c.jpg

 

Pozdrawiam

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez pokaze zdjecia zeby bylo wszystko jasne przed rozpoczeciem.

Ipkins wyskoczyl z jedenastka to ja......

Bedzie to scena z walki na Westerplatte. Placowka "Prom" drugie natarcie niemcow.

Pierwsza fotografia to jest kopia obrazu S.Gewartowskiego a pozostale zdjecia to pomocnicze. Bede probowal zrobic efekt wybuchu za ta drewniana czujka taki jak jest na jednym ze zdjec pomocniczych.

txK9S.jpg

DLVtV.jpg

fewnZ.jpg

TWxhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi zdecydowanie to pierwsze

 

ale w ogóle wolałbym aby karmbolis założył już odrębny dział dla projektu i każdy niech dyskutuje o wyborze swojego zdjęcia w swoim topicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 W projekcie może wziąć udział każdy użytkownik forum "Modelwork".

2 Prace nad modelami można rozpocząć 14 grudnia 2012, a termin trwa do 14 kwietnia 2013. Wątek można założyć wcześniej w celu rozpoczęcia dyskusji i otrzymania pomocy na dany temat.

*Po rozpoczęciu projektu termin nie będzie poddawany żadnym negocjacjom.

3 Model biorący udział w konkursie nie może być wcześniej zaczęty!

4 W projekcie mogą brać udział pojazdy(cywilne i wojskowe),samoloty i dioramy w różnych skalach.

5 W wątku warsztatowym musi znaleźć się zdjęcie/zdjęcia konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najszczegółowiej oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

6 Każdy pojazd,samolot musi mieć podstawkę będącą dokładnym odzwierciedleniem podłoża widzianego na zdjęciu wzorcowym.

7 Każdy uczestnik musi prowadzić obfotografowany warsztat

8 Pierwszym zdjęciem w galerii musi być zdjęcie na którym się wzorował uczestnik, a następne modelu/scenki z jak najdokładniej oddaną perspektywą ze zdjęcia wzorcowego, a dopiero potem resztę zdjęć.

9 Tydzień po zakończeniu projektu forumowicze wybierają trzy najładniejsze ich zdaniem modele/dioramy. Ankieta potrwa do 28 kwietnia 2013.

10 Wszystkie warsztaty i galerie muszą się znaleźć w wyznaczonym dziale w terminie przedstawionym powyżej aby były brane pod uwagę w ankiecie.

 

Ostateczna wersja moim zdaniem. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to scena z walki na Westerplatte. Placowka "Prom" drugie natarcie niemcow.

Pierwsza fotografia to jest kopia obrazu S.Gewartowskiego a pozostale zdjecia to pomocnicze.

Jeśli o mnie chodzi, to rozważyłbym wydłużenie czasu trwania jak i rozszerzenie projektu o faktyczne obrazy, obrazki i malunki z opakowań.

Efekty mogłyby być naprawdę spektakularne:

 

Co do obrazów grafik to się niechętnie odnoszę do tego pomysłu gdyż efekt może będzie fajny, ale osobiście uważam że modele powinny być jak najwierniejszymi kopiami oryginału a nie wizji autora malującego obraz

.

Napisałem to stronę wcześniej i dalej to podtrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to scena z walki na Westerplatte. Placowka "Prom" drugie natarcie niemcow.

Pierwsza fotografia to jest kopia obrazu S.Gewartowskiego a pozostale zdjecia to pomocnicze.

Jeśli o mnie chodzi, to rozważyłbym wydłużenie czasu trwania jak i rozszerzenie projektu o faktyczne obrazy, obrazki i malunki z opakowań.

Efekty mogłyby być naprawdę spektakularne:

 

Co do obrazów grafik to się niechętnie odnoszę do tego pomysłu gdyż efekt może będzie fajny, ale osobiście uważam że modele powinny być jak najwierniejszymi kopiami oryginału a nie wizji autora malującego obraz

.

Napisałem to stronę wcześniej i dalej to podtrzymuje.

 

To podtrzymoj...ja rezygnuje ..twoje uwagi sa bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to scena z walki na Westerplatte. Placowka "Prom" drugie natarcie niemcow.

Pierwsza fotografia to jest kopia obrazu S.Gewartowskiego a pozostale zdjecia to pomocnicze.

Jeśli o mnie chodzi, to rozważyłbym wydłużenie czasu trwania jak i rozszerzenie projektu o faktyczne obrazy, obrazki i malunki z opakowań.

Efekty mogłyby być naprawdę spektakularne:

 

Co do obrazów grafik to się niechętnie odnoszę do tego pomysłu gdyż efekt może będzie fajny, ale osobiście uważam że modele powinny być jak najwierniejszymi kopiami oryginału a nie wizji autora malującego obraz

.

Napisałem to stronę wcześniej i dalej to podtrzymuje.

Nawet w temacie jest "(...) obrazka" więc osobiście nie widzę potrzeby ograniczania się do zdjęć jedynie, wszak to zabawa tylko i im więcej osób tym fajniej, nie? Zresztą, mamy w historii takie wydarzenia, podczas których fotografii jeszcze na świecie nie było, albo w pobliżu nie było żadnego fotografa.

Dopuśćmy obrazy / rysunki / grafiki i jedźmy dalej z tym bo szkoda czasu na niepotrzebne dyskusje i rozbijanie g... na atomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stron wcześnie była o tym mowa i nikt się inny nie wypowiadał.

 

To podtrzymoj...ja rezygnuje ..twoje uwagi sa bez sensu

 

To rezygnuj tylko nie wiem jaki jest powód.

Jeśli chodzi o moje uwagi to mogę mówić co chcę, ale nie mogę niczego zabronić bo nie ja tutaj żądze.

Jeśli tylko ja mam coś przeciwko obrazom/grafikom a inni na to się zgadzają to co ja mogę zrobić? Podporządkowuje się większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej pójdzie to faktycznie wszyscy się pokłócą; szczerze mówiąc jak przystępowalem do projektu myslałem że chodzi tylko o fotografię i pomimo dużych trudności znalazłem zdjęcie 'prawie' takie jak chciałem (a nie było prosto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mamy dwa wyraźnie sprecyzowane głosy za dopuszczeniem grafik, itp

- Woit

- analogic

i jeden wyraźnie przeciw tymże, tj. aby bazować jedynie na zdjęciach

- kub

 

Ktoś jeszcze chce się wyraźnie określić w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że powinny zarówno być obrazki,grafiki jak i lekko napoczęte modele. Ostatnio co przeglądam forum to prawie same oferty sprzedaży, czyli wniosek jest taki że kryzys dosięga też branże modelarską i może niektórych nie stać na nowy model, a tu mają dojść jeszcze elementy do dioramy. Ja sam osobiście od trzech miesięcy nie nabyłem żadnego nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.