Skocz do zawartości

Model jak z obrazka - rozmowy ogólne


kub

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego punktu:

 

5 W wątku warsztatowym musi znaleźć się zdjęcie/zdjęcia konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najszczegółowiej oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

 

Jeśli na zdjęciu są dwa np.czołgi to na dioramie też mają być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ze zdjęcia wzorcowego można wybrać sobie pojazd/pojazdy a podstawka ma zawierać "wycinek" tego zdjęcia.

Czyli w tym przypadku decyduje się na podłogę z betonu i te butle i stół z tyłu

 

Nie mogę się zdecydować czy robić ten powyżej czy te...

Sovietic_T34_battle_of_kursk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja również się pochwalę

 

b7089fb2db7214abmed.jpg

 

takiego poległego Niemca zamierzam zrobić; zastanawiam się jeszcze nad skalą mam całość w magazynku na 1/72 a do 1/48 muszę dokupić parę detali i chyba skłonię się do tej drugiej, jeśli mi się wszystko uda to w tym przypadku będzie ładnie widoczny kokpit stąd detalowanie ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niestety chyba będzie bez figurek.

 

szkoda - to byłby raczej warsztat figurkowy ;) no i ten Adolf - zastanów się jeszcze, poza tym z regulaminu wynika że możesz wykadrować zdjęcie jak usuniesz z niego 3/4 elementów to chyba odbiegasz od tematu projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadnych zastrzeżeń dodatkowych nie ma?

Z ostatniej propozycji zmienić tylko na możliwość wykonywania pracy według obrazka i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i może już zakładajmu dział z projektem (karambolis - proszę) tam każdy będzie mógł zaprezentować zdjęcie i start warsztatu (inbox)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś fajnego zdjęcia StuG'a IV z zimmeritem, niestety nic interesującego nie mogę znaleźć. Ma ktoś może jakieś fajne zdjęcie z którym mógłbym wystartować? Wczoraj dostałem piękny model Dragona i szkoda żeby się marnował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa organizacyjna - może będziemy oznaczać jakoś warszty w tym projekcie np [MJZ] przed tematem warsztatu oraz galerii - jeśli się zgadzacie do trzeba dodatć taki zapisek do regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko w jakim celu? Po otwarciu tematu nad nazwą pojawia się "adres"

Strona główna | Forum » Tematyka modelarska » Projekty Grupowe » Model jak z obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - ale jak otwieram 'nowe posty' to jednym spojrzeniem widzę kto z kolegów biorących udział w projekcie coś zdziałał, napisał, ktoś skomentował prowadząc w zeszłym roku konkurs było to bardzo pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystasz z opcji "nowe posty" to pod nazwą tematu masz nazwę działu.

Model jak z obrazka - rozmowy ogólne

[Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

w Model jak z obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja spróbuję Waszmościowie stanąć w szranki. A jakoż dioramy są dla mnie novum, więc będę pytał, Złożon niemocą jestem wpiszę jeno, iż Spitfire Mk. Vb to będzie zapewno.

 

P.S.

Coś takiego...

300pxdywizjon3031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to to chodzi - ale dobra nie będę się upierał

A ja - choć jako widz, a może właśnie dlatego - uprzejmie poproszę, żebyś się jednak upierał przy dodawaniu tego [MJZ] w tytułach warsztatów. To taka świecka tradycja, poza tym jednak znacznie ułatwia wyławianie aktualizacji wątków warsztatowych wśród nowych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak były oznaczone niestandardowe wątki - czyli takie biorące udział w konkursie lub projekcie grupowym tym bardziej wydaje mi się aby podtrzymać tradycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, nikomu nie zaszkodzi

 

 

...a pomóc może - jeśli można cię Adam prosić to wpisz to do regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym. Bo porażką organizacyjną będzie to, że ktoś tylko przez niedopisanie czegośtam w tytule nie załapie się na ankietę (bo nie spełnił regulaminu)... Ja niestety nie mam czasu śledzić wszystkiego i poprawiać po każdym kto zapomni. I nie widzę w tym większego sensu. Może lepiej dopisać to bardziej jako wskazówkę, nieobowiązkową, choć wysoce zalecaną konwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście nie traktować tego jako przymus. W sumie jeżeli ktoś nie oznacz prawidłowo wątku, mniej osób zobaczy jego model, więc automatycznie dostajesz mniej głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.