Skocz do zawartości

Model jak z obrazka - rozmowy ogólne


kub

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja na razie toczyła się w tym wątku

viewtopic.php?f=87&t=2127&start=165

ale z powodu rozszerzenia projektu poza dział "Pojazdy wojskowe" postanowiłem założyć nowy wątek tu.

 

Dotychczasowe ustalenia

1 W projekcie może wziąć udział każdy użytkownik forum "Modelwork".

2 Projekt rozpoczyna się 20 grudnia 2012, a kończy 14 kwietnia 2013.

*Po rozpoczęciu projektu termin nie będzie poddawany żadnym negocjacjom.

3 Model biorący udział w konkursie nie może być wcześniej zaczęty.

*Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem projektu.

4 W projekcie mogą brać udział pojazdy(cywilne i wojskowe),samoloty i dioramy w różnych skalach.

5 W wątku warsztatowym musi znaleźć się zdjęcie/zdjęcia konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najszczegółowiej oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

6 Każdy pojazd,samolot musi mieć podstawkę będącą dokładnym odzwierciedleniem podłoża widzianego na zdjęciu wzorcowym.

7 Każdy uczestnik musi prowadzić obfotografowany warsztat

8 Pierwszym zdjęciem w galerii musi być zdjęcie na którym się wzorował uczestnik, a następne modelu/scenki.

9 Tydzień po zakończeniu projektu forumowicze wybierają trzy najładniejsze ich zdaniem modele/dioramy. Ankieta potrwa do 28 kwietnia 2013.

10 Wszystkie warsztaty i galerie muszą się znaleźć w wyznaczonym dziale w terminie przedstawionym powyżej aby były brane pod uwagę w ankiecie.

 

Proszę o wpisanie się jeśli ktoś chciał by wziąć udział tym projekcie (jeśli ktoś wpisał się w tamtym to proszę ponowić to tutaj aby łatwiej można było zliczyć chętnych).

 

Co do punktu 3 brana była jeszcze wersja

"W projekcie może wziąć udział model już zaczęty, ale model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)" -temat jest jeszcze otwarty więc proszę o wyrażenie swojej opinii o tym

 

 

Pomysłodawcą tego tematu jest kolega Tenggeri

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam kolegów .

Mam pytanko co do punktu trzeciego : )

Otóż mam ledwo zaczętą Panterkę (co widać na zdjęciu) . Aktualny postęp to jakieś 2-3% całkowitej roboty , gdyż w grę wchodzą blachy , friule i kilka dupereli . Mógłbym się załapać ?

DSCN6772.JPG

 

Plan winietki .

R011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są właśnie odwieczne dylematy - jeśli to byłby konkurs z nagrodami ja bym nie dopuścił - skoro jest to projekt grupowy to ostatnie zadanie należy chyba do kolegi KUB-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylematy dylematami ale mnie się nie widzi wydawanie 170 złociszy na nowy model . Gdy owy mam pod ręką tylko z 7 elementami wyciętymi i złożonymi do kupy . Szczególnie , że przywykłem do rozgrzebywania drugiego po ukończeniu pierwszego ; )

Jeśli jednak nie da rady się załapać to się nie pogniewam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin rzecz święta ale...

Co do punktu 3 brana była jeszcze wersja

"W projekcie może wziąć udział model już zaczęty, ale model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)"

skłony byłbym do zmiany na to co pisałem wcześniej (to co powyżej zacytowałem) ale niektórzy wolą sztywne prawo więc ten temat jest do dyskusji i sami musicie się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jak wątek ma jednego TWARDEGO szefa inaczej robi się masło w którym wszyscy się babrzą i jest zamęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zastosować prawo wyjątku - to nie konkurs ,tylko projekt i każdy powinien mieć prawo w nim uczestniczyć ,większa liczba osób będzie lepsza zabawa i więcej pomysłów na modele i dioramy . To tylko moje zdanie a czy się zgodzicie to już wasza wola .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zastosować prawo wyjątku .

To poco zasady skoro się ich nie przestrzega?

 

dobrze jak wątek ma jednego TWARDEGO szefa inaczej robi się masło w którym wszyscy się babrzą i jest zamęt

 

To nie dyktatura, tak łatwo nie będzie

To nie konkurs, a projekt grupowy więc grupa powinna wsiąść za niego odpowiedzialność i sama dojść do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zastosować prawo wyjątku - to nie konkurs ,tylko projekt i każdy powinien mieć prawo w nim uczestniczyć ,większa liczba osób będzie lepsza zabawa i więcej pomysłów na modele i dioramy . To tylko moje zdanie a czy się zgodzicie to już wasza wola .

 

Jeśli mogę wtrącić moje skromne 3 grosze, to chciałbym zgodzić się z przedpiszcą...

 

To jest projekt grupowy, a nie konkurs z konkretną wygraną.

Jedyną nagrodą będzie "szacun na dzielnicy" i krótkotrwała chwała.

Czy celem projektu ma być zaciekła rywalizacja, czy po prostu wspólna zabawa i zmobilizowanie jak największej ilości osób do wspólnego modelowania?

 

Jeśli o mnie chodzi, to rozważyłbym wydłużenie czasu trwania jak i rozszerzenie projektu o faktyczne obrazy, obrazki i malunki z opakowań.

Efekty mogłyby być naprawdę spektakularne:

 

P5210014.jpg

P8220001-1.jpg

http://uamf.org.uk/viewforum.php?f=48

 

ps. i chętnie wezmę udział w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mare_K proponuje przedłużyć termin, a ja proponuję wcześniej zacząć. Czy musimy czekać jeszcze prawie 4 tygodnie na start? Może zacznijmy np. 1 grudnia albo 6 (w Mikołaja )

 

Dobrze wiemy, że 20 dni robi różnicę, a przecież ma to być tak na prawdę projekt dioram więc roboty będzie więcej niż przy "gołym" modelu.

 

Co Panowie na to?

 

Mare_K Walrusa już kiedyś widziałem ale fajnie, że podałeś link do innych tego typu projektów

 

Pozdrawiam

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie w regulaminie zastrzeżenie, że model nie może być zaczęty przed startem projektu/konkursu, ale dajecie jednoczesnie prawie miesiąc do jego startu. Przez miesiąc można model skleić, a potem wrzucać fotki sukcesywnie Druga sprawa, nie wiem, czy ktoś to już zauważył - zapis po gwiazdce:

Model biorący udział w konkursie nie może być wcześniej zaczęty.

*Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem projektu

jest trochę bezsensowny. No bo wg tego zapisu ktoś, kto wytnie 2 części i sklei je razem nie zostaje dopuszczony, ale ktoś, kto wytnie z ramek wszystkie elementy (np. także ogniwa gąsienic) i je oczyści - już tak? Really?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.