Skocz do zawartości

Model jak z obrazka - rozmowy ogólne


kub

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc tak: chciałbym w tym projekcie zrobić KW-2 od Trumpetera (00312). Wzorowałbym się głównie na zdjęciu:

KV_2M41_13.jpg

Zdjęcia pomocnicze:

6935007713_7f9e364f69_o.jpg

 

kv-2.jpg

 

I mam pytanie jak bardzo model musi odzwierciedlać pierwowzór ze zdjęcia? Jak widać na zdjęciach ten KW ma uszkodzony prawy błotnik i uchylony jeden z prawych zasobników na narzędzia. W planach nie mam zakupu blaszek fototrawionych, a bez nich ciężko będzie to odwzorować (błotnik) albo będzie to dla mnie praktycznie niewykonalne (zasobnik), bo w zestawie są oczywiście plastikowe. Na dodatek na 1. zdjęciu widać, że otwór strzelniczy w bocznej ścianie wieży jest otwarty... (tzn. ta 'zatyczka' jest wypchnięta). A zestawowa wieża ma tylko opcję zamkniętego otworu strzelniczego. W swoim KW musiałbym pominąć wspomniane kwestie. Czy taki "uproszczony" model byłby dopuszczony do projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatyczka chyba nie jest jakimś wielkim problemem do zrobienia? a co do błotnika i zasobnika to powinien być jak na zdjęciu. Takie są założenia projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mało nas, mało nas do pieczenia chleba..." słowa tej pioseneczki - zabawy z dziecinnych lat aż cisną się na usta... Bardzo ciekawy projekt, kilku zgłaszających akces a na warsztacie tylko cztery tematy. Liczę na to, że 14 tego pojawi się więcej...

Pozdrawiam.

Fiedotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z projektami grupowymi. W myślach każdy by robił modele, a jak przychodzi co do czego, to większość mocna tylko w gębie. Prosty wniosek - ktoś chce robić ciekawy model, to niepotrzebny mu do tego projekt grupowy. Mam nadzieję, że do 14 jeszcze kilku użytkowników pokaże mi, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jest jeszcze czas. Ja się trochę spóźnię ze startem więc na mnie nie czekajcie tylko jedzcie z warsztatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zwarty i gotowy czekam na dostwę jednego zestawu także będę z wami lepił mam nadzieję że paru jeszcze dołączy - ale o ile przypominam sobie z regulaminu to 14 nie jest datą końcową jeśli chodzi o dołączenie do projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mało nas, mało nas do pieczenia chleba..." słowa tej pioseneczki - zabawy z dziecinnych lat aż cisną się na usta... Bardzo ciekawy projekt, kilku zgłaszających akces a na warsztacie tylko cztery tematy. Liczę na to, że 14 tego pojawi się więcej...

Pozdrawiam.

Fiedotow

 

Co się martwisz większe szanse na wygraną (chociaż na Ciebie nie ma bata), a tak na poważnie to ja z moim doświadczeniem w tak zacnym gronie nie mam szans ale dla mnie liczy się również zabawa i rady bardziej doświadczonych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam uważam że jeszcze paru śmiałych działaczy modelarskich się jeszcze zgłosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Niby jest adnotacja w regulaminie

" *Po rozpoczęciu projektu termin nie będzie poddawany żadnym negocjacjom. "

ale w sumie jest już po

Robienie ankiety tylko dla 3 prac też chyba mija się z celem więc wszystko wasza wola

(mówię tu szczególnie o osobach które zakończyły projekt w terminie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, skoro chcą wybrać najlepszą pracę w głosowaniu, to jakieś ograniczenia czasowe muszą być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie po to jest regulamin, żeby go przestrzegać. Niektórzy pobrali urlopy, poszli na chorobowe aby się wyrobić w terminie i wydłużenie terminu byłoby zagraniem nie fair wobec ich wysiłków jakie włożyli.

Trochę jak np. w biegu, wystartowało 10 zawodników a do mety dobiegło tylko 3, reszta sorry, może dyplom za udział ot wszystko.

 

Osobiście, zamierzam model skończyć bo buduje go wszak dla siebie i dla własnej satysfakcji, kiedy go skończę? nie wiem i nie chcę deklarować bo życie rządzi się swoimi prawami i wszystkiego przewidzieć się nie da.

 

Gratuluję tym co ukończyli w tym terminie i mam nadzieję, że reszta uczestników również swoje projekty wykończy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były reguły ustalone jak wiecie że jestem zwolennikiem ich przestrzegania; faktycznie powstała ciekawa hybryda łącząca projekt grupowy z zasadami konkursu, ale pracowitość osób które skończyły powinna być uszanowana - w związku z czym zrobiłbym jedną ankietę i wyłowił zwycięzcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)taka ona ciekawa, jak ciekawa jest baba z brodą

Wujek Dobra Rada to by się przydał przed rozpoczęciem tej zabawy a nie teraz ze swoimi złośliwościami.

 

Tak obserwuję Twoje wpisy na tym (i nie tylko) forum i zastanawia mnie czemu raz potrafisz odpisać krótko, konkretnie, może czasem i dosadnie ale na temat a czasem odbieram Twoje wypowiedzi jako zaczepki lub docinki zahaczające o drwinę.

.a dla tych, którzy nie uonczyli w pierwszym terminie zrobic kolejna ankietę, za kilka miesięcy. i tak cyklicznie, aż do momentu, kiedy zabraknie uczestników projektu

Szanuję Twoja wiedzę, często podziwiam Twoje prace, ale Twoje wypowiedzi często psują fachowy image jaki poniekąd miewam o Twej osobie.

Nie chcę wdawać się w słowne utarczki z Tobą boś mistrzem jest nie tylko modelarskim ale i w języku pisanym brylujesz.

Z mojej strony to wszystko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zapytam czy na początku był jakiś regulamin czy wszyscy byli za to teraz zbyteczna dyskusja . Wiem że wielu przyjaciół po tej wypowiedzi nie będę miał . Ale , umowa to umowa i kropka - nie twierdzę jednak że te osoby które nie ukończyły w terminie nie mogą być ocenione , powinny też być ocenione ale i tu zacznie pewnie się dyskusja kiedy to zadecydujcie we własnym gronie . A co do utarczek słownych -to nie sejm i wyluzujcie . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak znalazł się ktoś kto powiedział "nie". Chodzi mi tutaj o Tadeusza gdyż nie wyobrażam sobie przedłużania bez zgody tych którzy się sprężyli i ukończyli projekt w terminie.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że ktoś otwarcie wzniesie weto gdyż wygląda w ten sposób na samoluba w oczach niektórych (oczywiście niesłusznie). Bardziej spodziewałem z tej strony barykady się po prostu milczenia. Tadeusz przedstawił jednak swoje racje i ja to szanuje.

Myślę że następne galerie powinny pojawiać się już w odpowiednich działach a nie tu.

 

Pozostaje jeszcze problem ankiety. Czy jest sens robić ją dla 3 prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nie ocenianie mojej pracy -gdyż nie jest to konkurs . Te prace są wprawkami do następnych jeszcze lepszych prac - tak myślę . W ten sposób zostaną dwie najlepsze prace - i ja jako osoba która chciała się sprawdzić w czymś czego jeszcze nie robiłem . i mam nadzieję że kiedyś przewyższę kolegów z którymi brałem udział w tym forum Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

To i ja się wypowiem na temat przedłużenia projektu. Jakby to byłby konkurs, to sam bym był za nie przedłużaniem terminu, ale skoro to jest projekt grupowy to najważniejsza jest dobra zabawa. Dlatego jestem za przedłużeniem terminu, aby w galerii pojawiło się jeszcze kilka świetnych prac. Fajnie byłoby też, aby projekt żył dalej i pojawiały się w nim nowe warsztaty. Pomysł aby budować modele zgodnie ze zdjęciami uważam za świetny i dający wielu Kolegom pole do popisu. Co do ankiety, to myślę że robienie jej dla trzech projektów trochę mija się z celem, ale jakby pojawiło się więcej prac, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze inaczej co do oceniania tych prac to i tak zostały już ocenione przez ilość osób na galerii . Co do dalszego istnienia projektu [ model jak z obrazka ] jestem za gdyż samemu mam jeszcze kilka ładnych zdjęć do których chciałbym wykonać dioramę i model i za tym aby to istniało dalej podpisuję się obydwoma rękoma . Będzie to dział w którym ci od lotnictwa i od pancerki wraz z szkutnikami będą mogli przedstawiać swoje prace nie bacząc na swoje działy - i pokazywanie takich prac będzie bardzo ciekawym ewenementem tego forum -wszystko w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.