Jump to content
fiedotow

[MJZ] Trofeum Dywizjonu 303

Recommended Posts

Świetny temat, znakomita kompozycja, bardzo ładny "Spit". Przejrzałem warsztat od początku bo tak jak pisałem w moim wątku, w którym złapaliśmy kontakt, bardzo mnie zainteresował ten projekt. No i w tym miejscu dochodzę do figurek i powiem szczerze - trochę jednak zaniżają ogólny poziom. Szkoda. Mam tylko pytanie - czy jesteś gotowy podjąć się ich wymiany lub gruntownej przeróbki czy masz ich dosyć i niech tak zostanie ? Jeśli chcesz nad nimi popracować służę wszelką pomocą i radą. Zapewniam, że z "figurasów" w 1/48 dasz radę sporo więcej wyciągnąć. RB.

Ludki jako takie są OK tylko make-up lekko nawala, musisz wizażystę zmienić

Najważniejsze, że Ci to frajdę sprawia bo o to chyba w tej zabawie chodzi

Ten młodzian w furażerce co stoi lekko na uboczu, na oryginalnym zdjęciu też stoi jakoś dziwnie, ale u Ciebie mam wrażenie, jakby naprawdę miał się zaraz wywrócić.

Robercie. Dzięki . Może wymienię je, ale do końca projektu mało zostało.

Ale chcę z tym pojechać na II Bałtycki Festiwal do Koszalina, więc troszkę czasu jeszcze będzie.

Woit. A co do tego gostka, to w rzeczywistości tak jak na zdjęciu wygląda jakby kij od szczotki połknął

Dziś zabawa w stolarza... I jak to u stolarzy bywa... Trzy razy ciąłem listewkę i jeszcze była za krótka ...

Zrobiłem ramkę ale była troszkę za duża - kwestia kilku milimetrów. Wystarczyłoby wypośrodkować dioramę... Ale w swym niezmierzonym geniuszu postanowiłem zrobić lepiej... I zrobiłem lepiej - nie mówić. Teraz było za mało i podstawa nie wchodziła w ramkę... Postanowiłem przyciąć podstawę... W zasadzie poszło dość sprawnie i bezboleśnie. Małe wyszczerbienie gruntu już zaszpachlowane i schnie...

imgp44311024x683.jpg

imgp44331024x683.jpg

Tak wygląda surowa listewka sosnowa.

imgp44341024x683.jpg

Natrysk mahoniową bejcą i kilka warstw Sido...

imgp44301024x683.jpg

Operacja...

imgp44371024x683.jpg

Tak wygląda razem...

Rewelacyjna praca, ogromny szacunek za trud włożony w pracy własnej z figurkami

Jeżeli chodzi o nieszczęsny murek

Strona reprezentacyjna

4822692.jpg

...i mniej reprezentacyjna

7009312041_133cda391a.jpg