Skocz do zawartości

Blaszki w modelarstwie okrętowym


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Siemka:)

Niedawno zamówiłem model uss cushing. Niestety teraz musze czekać i nie wiem jak długo, no kurcze mija juz 5 dzień i jeszcze nie wysłali :P Teraz chciałem zacząć kompletowac ekwipunek. Przeczytałem calutki temacik, lecz nigdzie nie znalazłem żadnego z klei, o których mówicie. Będę malował pędzlami, farbki to akryle , które polecił mi reggy.

Nie wiem narazie jakie kolory będą mi potrzebne, więc nie zamawiam. Pytanie moje jest kierowane jaki klej do blaszek i jaki podkład. Pozdrawiam Rafał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

wiam panoowie poszukuje pewnej blaszki do bismarcka z kolekcji Hachette z numeru 65 gdyz trafił m isie nie kompletny numer :(

 

 

o to zdjecie na który widać czego brakuje

 

 

20100701566.th.jpg

 

moge odkupic tylko blaszke badz i cały numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Czy można gdzieś dostać blaszki do Tipitza firmy Heller skala 1/400?? Szukałem na jakiś stronach, ale jestem totalnie zielony w tej sprawie i nie wiem czy trzeba kilka zestawów kupić czy jest jeden. Blaszki są dedykowane do konkretnych firm, Italeri, Revell, Heller czy to jest obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówiłem model Prinz Eugen 1:350 trumperter. Są w nim co prawda jakieś części foto trawione ale nigdzie nie mogę znaleźć czy można dokupić coś więcej. Bo w końcu to nie mały model a tam są tylko relingi i parę jakiś innych dupereli. mam nadzieje że ktoś będzie znał jakąś firmę produkującą zestaw do Prinz Eugena. Bardzo proszę to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie może trochę głupie:oops: i banalne ale jak ja to zamówię to rzeczywiście to mi przyślą. Jeśli ktoś coś na ten temat wie to bardzo proszę piszcie ile wlezie. Nigdy niczego jeszcze nie kupiłem na zagranicznej stronie. I jak to jest w kwestii finansowej można zapłacić w złotówkach? A no i jeszcze jedno zamówiłem już lufy w Polsce a w tym zestawie są już gotowe. Można je tak porostu odmówić? Albo może gdzieś komuś sprzedać bo co ja z nimi zrobię drugiego Prinz Eugena przecież nie zbuduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie może trochę głupie i banalne ale jak ja to zamówię to rzeczywiście to mi przyślą. Jeśli ktoś coś na ten temat wie to bardzo proszę piszcie ile wlezie. Nigdy niczego jeszcze nie kupiłem na zagranicznej stronie. I jak to jest w kwestii finansowej można zapłacić w złotówkach? A no i jeszcze jedno zamówiłem już lufy w Polsce a w tym zestawie są już gotowe. Można je tak porostu odmówić? Albo może gdzieś komuś sprzedać bo co ja z nimi zrobię drugiego Prinz Eugena przecież nie zbuduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał15

Za granicą możesz kupować płacąc kartą lub za pośrednictwem systemu PayPal... było już o tym na forum, poszukaj. Lufy z kompletu zawsze możesz sprzedać, nie można ich "wyłączyć" z kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Trochę się pożalę...

WEM podniósł znacząco cenę blaszek. Czekałem na ich zestaw do Independence, ale ponad 50 funtów to trochę drogo...Starsze (duże) zestawy też już mają takie ceny, a jeszcze niedawno były po ok 30-35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, dawno nie kupowałem blaszek do okrętów, niemniej ostatnie zakupy w tej dziedzinie to były produkty dalekowschodnich producentów;

zdecydowanie bardziej bogata zawartość, wystarczy zerknąć sobie na wypasione zestawy Lion Roar czy Flyhawk, w których często poza blachami dostajemy od razu trochę innych gadżetów,

korzystniej zwłaszcza jak się uda kupić (np. ebay) za równowartość mniej niż 50 funtów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Mam pytanie odnośnie wyginania balszek, chodzi mi konkretnie jak sobie radzicie z wiginaniem barierek dłuższych gdzie jest kilka łuków.Czy są cięte na mniejsze cześci.Czy klejone etapowo.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie wyginania balszek, chodzi mi konkretnie jak sobie radzicie z wiginaniem barierek dłuższych gdzie jest kilka łuków.Czy są cięte na mniejsze cześci.Czy klejone etapowo.Z góry dziękuje

 

Nigdy nie tnę relingów. Dla przykładu reling wokół pomostu na kominie w modelu Admiral Graf Spee mimo, że jest nieźle pozawijany wykonałem w jednym kawałku. Łuki nie są problemem. Uważam, że więcej kłopotu jest z załamaniami pod konkretnym kątem zwłaszcza jeśli muszą być symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Taki mały poradnik dla Michal 15:

Zakupy w sklepach:

HobbyEasy - http://www.plastikowaflota.pl/sklep/hobbyeasy.html

Free Time Hobbies - http://www.plastikowaflota.pl/sklep/freetimehobbies.html

Może troszkę ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.