Skocz do zawartości

Blaszki w modelarstwie okrętowym


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Trapi mnie pewien problem egzystencjalny a mianowicie, który zestaw zakupić. Posiadam zestaw Dragona z Schnarhorstem w skali 1:350, chciałbym dokupić jakiś zestaw waloryzacyjny. Na rynku są trzy takie znaczące, pomijając produkt Eduarda jeżeli istnieje a konkretnie firmy MK1 Design, Lion Roar i Fly Hawk. Może ktoś z kolegów mających większe doświadczenie w tej materii miał podobny problem ? Cena w tym przypadku nie ma znaczenia. Ewentualnie jeszcze, który zestaw luf wybrać Master Model czy Abera. Abera wprawdzie już mam ale jeżeli istnieje potrzeba można zamienić. Z tego co widziałem Lion Roar posiada w zestawie lufy ale chyba nie najlepszych lotów i tak się kwalifikują do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

W sprawie blaszek pozwolę sobie zadać pytanko.Czy zestaw Eduarda "Yukikaze"1940,dedykowany co prawda do modelu Hasegawy nadaje się do zestawu Tamiyjii z 1945?Pytam,bo cena jest całkiem całkiem,no i jest ogólnie dostępny.W przeciwnym wypadku musze szukać zestawu Lion Roar.

Pozdrawiam,

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Poniższy wpis zamieściłem w dziale in-box ale wydaje mi się że w tym miejscu szybciej otrzymam stosowną odpowiedź. W tekście poniżej mowa oczywiście o nowym Yamato firmy Tamiya.

 

 

 

Panowie podłącze się pod ten temat bo z pewnością innym również się przyda. Trochę czasu od ukazania tego zestawu już minęło i na rynku ukazało się kilka zestawów waloryzacyjnych. Praktycznie każdy zestaw oferuje kompleksową waloryzację Yamato, główna wada tych zestawów to dosyć wysoka cena. Biorąc pod uwagę ten aspekt warto wybrać najlepszą ofertę, żeby później nie żałować wyboru. Może ktoś już merytorycznie analizował dostępne zestawy i jest w stanie doradzić w tej kwestii? Poniżej numery zestawów waloryzacyjnych (uwzględniłem tylko te zestawy, które oferują kompleksową waloryzację):

LionRoar RS3511

FlyHawk 350072

MK1-Design MD-35024

Pontos Models 35003F1

 

Największe wrażenie zrobił na mnie ostatni zestaw. Niestety doświadczenie w budowie okrętów mam niewielkie dlatego wolę posłuchać rad osoby, która coś może w tym temacie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co do blaszek do dużego Yamato, słyszałem że blaszki od Edka też są bardzo dobre, choć nie wiem jak wypadają w porównaniu z bardziej znaną konkurencją.

 

Ja mam jeszcze inne pytanie: czy jakaś firma produkuje fototrawione pokłady japońskich niszczycieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyhawk na pewno ma jeden w ofercie, Rainbow Model ma też zdaje się jeden - ogólnie nie ma zbyt wiele zestawów dedykowanych do konkretnych niszczycieli, a tym samym niewiele pokładów.

Acha, Five Star Model wprowadził już albo wprowadzi na rynek nowe zestawy - jak gdzieś znajde do podeślę Ci maila od nich z ofertą an najbliższe miesiące, coś tam do niszczcieli w 700 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepsze ceny zestawów WEM są nie u producenta a w sklepach modelarskich (brytyjskich, niemieckich). Szczególnie jak są jeszcze promocje. WEM prowadzi swoją politykę współpracy w kwestii sprzedaży dlatego ich produkty są trudno dostępne. Ceny w porównaniu z jakością i obszernością elementów też nie najlepiej się prezentują. Fakt faktem, że w kilkunastu przypadkach nie ma żadnej alternatywy, no może jeszcze zestawy GMM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam mam pytanie odnośnie blaszek do yamato fujimi zakupiłem ten model znaczy czekam na niego .. ale nie wiem czy zamawiać jakieś dodatkowe blaszki do niego czy pozostać przy zestawowych od fujimi może polecicie jakieś zestawy blach do tego modelu.

 

Przedstawiałem się już kiedyś ale raczej jestem obserwatorem na forum ale mam na imię Michał pochodzę z Tychów uczyłem się wedle waszych wcześniejszych porad na prostych eduardowych blaszkach na Tirpitz oraz admiral hipper pora na coś ambitniejszego ale to tak poza tematem.

 

Pozdrawiam z góry dziękuje za udzielone rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Witam mam pytanie odnośnie blaszek do yamato fujimi zakupiłem ten model znaczy czekam na niego .. ale nie wiem czy zamawiać jakieś dodatkowe blaszki do niego czy pozostać przy zestawowych od fujimi może polecicie jakieś zestawy blach do tego modelu
Który to zestaw? Nr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.