Jump to content

Blaszki w modelarstwie okrętowym

Recommended Posts

• Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

nic nie bój  pomożemy by zaskoczyło   a tak na poważnie to Gala ma racje ze to ostatni gwizdek by zamawiać      

Moze to ; https://freetimehobbies.com/1-350-pontos-model-ffg-uss-oliver-hazard-perry-class-long-hull-advanced-super-upgrade-set/ Tam niżej są jeszcze dwa , musisz  rozpracować .Nie wiem czy

jak przeglądałem - pobieżnie to jakis inny jest -  chyba wyeksplorowalismy temat dodatków do Perrego vel Kościuszko - a tak by the way to nie wiem czy wiecie ale ten nasz Kościuszko jeszcze pod

Posted Images

17 godzin temu, Hello napisał:

Tam niżej są jeszcze dwa , musisz  rozpracować .Nie wiem czy z rufą coś nie jest inaczej ?

rufa u nas jest w wersji krótkiej, mam blachy od Eduarda ... :) 

16 godzin temu, Super_Hans napisał:

daje SH-60 a nie SH-2G

no własnie ale SH-60 to u nas nie lata w wersji morskiej :) 

ale orange model robi :) wiec temat z głowy 

Jesli chodzi o Kalki to rozumiem nikt nic nie kojarzy bo ni du du nie znalazłem 

dzieki !!!! 

4 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Numer taktyczny i nazwa? Proporce/ bandery? Świńska gazetka w 1/350?  :szczerbol:

Swinska gazetka w wydaniu polskim to ja dzieluje ? , bandery godlo etc malunki na poklad lotniczy ?

49 minut temu, Bartosz.B napisał:

mutsuki się lepiej szykuj... 

No mentalnie sie zbieram ale jeszcze mi nie zaskoczylo :)

A co model nie ma oznaczeń pokładu lotniczego?? 

A co do mutsuki to ostatni gwizdek, zaraz się zacznie świąteczny pierdolec i zamówisz 1 grudnia , a dostaniesz 1 marca.... Blaszki to tylko z Chin dostaniesz pamiętaj .....

Edited by Szydercza Gała

eh Hopy wy to umiecie zmotywować... proces posunął się w skali do góry w weekend może wreszcie w temat sie wgryzę na razie na tapecie mam komandosów w 700 i probuje im spreparować twarze :)

Edited by laskonogi
1 godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

oznaczeń pokładu lotniczego??

jak przeglądałem - pobieżnie to jakis inny jest - 

chyba wyeksplorowalismy temat dodatków do Perrego vel Kościuszko :) - a tak by the way to nie wiem czy wiecie ale ten nasz Kościuszko jeszcze pod amerykańską banderą brał udział w nagrywaniu filmu Polowanie na Czerwony Październik :)

• Like 1
  • 7 months later...

wykopałem przypadkiem :

W dniu 13.11.2019 o 16:06, laskonogi napisał:

Jesli chodzi o Kalki to rozumiem nikt nic nie kojarzy bo ni du du nie znalazłem

są, są....    jedyne kalki w 1:350 do naszych Perry tutaj :

https://www.scalemates.com/kits/hawk-graphics-d3523-oliver-hazard-perry--629385

ale są absolutnie nigdzie nie do dostania  :sciana:  - wiem bo szukałem.... :szczerbol:

PS :   jakbyś chciał wyrzeźbić Kościuszkę z zestawu Academy to jest niestety masa przeróbek przy których brak śmigłowca to pestka.... począwszy od dodatków na rufie, przez stabilizatory kadłuba, a kończąc na detalach nadbudówek... 

Cóż... opracowuje temat bo może kiedyś się za niego zabiorę ha ha  .....   na razie znalazłem z 15-20 rzeczy do przerobienia takich "na grubo" = mocno rzucających się w oczy.

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

są, są....    jedyne kalki w 1:350 do naszych Perry tutaj :

https://www.scalemates.com/kits/hawk-graphics-d3523-oliver-hazard-perry--629385

ale są absolutnie nigdzie nie do dostania  :sciana:  - wiem bo szukałem.... :szczerbol:

ciekawostka = dzieki, napisałem do producenta ciekawe czy odpowiedzą jak co bede dawał znać :), też zbieram dokumentacje i lezy grzecznie i czeka na swoj czas ...

• Thanks 1
  • 5 weeks later...

Czołem Waszmościom !

tak dumam i dumam jakie by tu jeszcze zapasy modelarskie zgromadzić biorąc pod uwagę ponowny atak covid i kolejną zapaść przesyłu paczek. Więc chciałem zasięgnąć rady w temacie relingów w 1:350...  Otóż mam Eskimosa z Trumpka i wypadałoby w końcu po latach skompletować do niego dodatki "na wszelki wypadek". Lufki do "tribali" są bez problemu dostępne, ale mam dylemat w temacie relingowych blaszek - są jakieś uniwersalne zestawy coby pasowały pod Royal Navy w czasach II WŚ? 

Bo znalazłem tylko takie cuś :

https://www.scalemates.com/kits/eduard-99007-royal-navy-railing--120176

Edited by M.A.V.
33 minuty temu, M.A.V. napisał:

Czołem Waszmościom !

tak dumam i dumam jakie by tu jeszcze zapasy modelarskie zgromadzić biorąc pod uwagę ponowny atak covid i kolejną zapaść przesyłu paczek. Więc chciałem zasięgnąć rady w temacie relingów w 1:350...  Otóż mam Eskimosa z Trumpka i wypadałoby w końcu po latach skompletować do niego dodatki "na wszelki wypadek". Lufki do "tribali" są bez problemu dostępne, ale mam dylemat w temacie relingowych blaszek - są jakieś uniwersalne zestawy coby pasowały pod Royal Navy w czasach II WŚ? 

Bo znalazłem tylko takie cuś :

https://www.scalemates.com/kits/eduard-99007-royal-navy-railing--120176

Flyhawk też robił, całkiem przyjemne. W kwestii Tribala to pamiętaj, że po kampanii norweskiej jedną z rufowych wież
artyleryjskich zastąpioną 102-kami, czego Trumpek chyba nie uwzględnił. Pewnie czytałeś o samym zestawie - największym mankamentem jest brak wzniosu pokładu dziobowego, coś czytałem o konieczności korekty kształtu stanowiska dowodzenia, ale bez szczegółów, chyba też warto zwrócić uwagę na łodzie. W zależności od determinacji i zsobnosci portfela można jeszcze  pokusić się o kupno dedykowanej blach White Ensign Models i choćby drukowanych 3D wież 120 mm...

33 minuty temu, M.A.V. napisał:

• Thanks 1
38 minut temu, socjo1 napisał:

Flyhawk też robił, całkiem przyjemne. W kwestii Tribala to pamiętaj, że po kampanii norweskiej jedną z rufowych wież
artyleryjskich zastąpioną 102-kami, czego Trumpek chyba nie uwzględnił. Pewnie czytałeś o samym zestawie - największym mankamentem jest brak wzniosu pokładu dziobowego, coś czytałem o konieczności korekty kształtu stanowiska dowodzenia, ale bez szczegółów, chyba też warto zwrócić uwagę na łodzie. W zależności od determinacji i zsobnosci portfela można jeszcze  pokusić się o kupno dedykowanej blach White Ensign Models i choćby drukowanych 3D wież 120 mm...

Dzięki za info - tak mam świadomość że Trumpek zrobił eskimoskiego babola, bo na pudle jak byk jest 1941, a wieża rufowa X została zamieniona w czerwcu '40 na 102mm (tak jak napisałeś). Co więcej model też nie uwzględnia zmian po utracie dziobu pod Narvikiem i remoncie  (dziobowa nadbudówka i lokalizacja wieży B).  Dlatego Eskimos zalega już u mnie w szafie kilka lat bo ciągle brak zapału żeby się za niego chwycić (o jego "niedorobieniu" zorientowałem się już po zakupie)  :haha:

No ale od biedy wszystko jest do ogarnięcia....   chociaż ja to taki nie ortodoks-modelarz ale bardziej luzak-zlepiacz :szczerbol:

17 minut temu, bazylms napisał:

podziękował  :piwo:   obadam temat

Edited by M.A.V.

Jeszcze potrzebuję drobnej pomocy w temacie Eskimosa - chodzi o tą nieszczęsną wieżę 102mm ?  Gdzie ja można dorwać?  

Tak się trochę porozglądałem i nic nie znalazłem.... tzn jest np. na trumpkowym Huronie ale pomysł kupowania nowego modelu tylko by użyć z niego stanowiska artyleryjskiego wydaje mi się idiotyczny więc zostaje chyba "rękodzieło" :hmmm:

W dniu 1.08.2020 o 22:37, socjo1 napisał:

...choćby drukowanych 3D wież 120 mm...

wyszło coś takiego ? 

Opcja 1: North Star Models (ostatnio zestaw chyba niedostępny u producenta, natomiast bardzo fajny i szczegółowy.)

Opcja 2: Black Cat Models (tych wież nie mam, ale np. Oerlikony są super): https://blackcatmodels.eu/en/weapons/171-445-gun-mkxvi-on-mkxix-twin-mount-x2.html

Opcja 3: w ofercie takiej firmy co się zwie Micromaster jest. Z bagatela - NjuZilandu. https://micromaster.co.nz/products/1-350-royal-navy-4-45-10-2cm-qf-mkxvi-mkxix-twin-mounts-x4

Pod Tribale mają taki secik 3x120 + 1x 102, znajdzie się też adekwatna wyrzutnia torped, w ogóle do Royal Navy dodatków moc.

Przesyłka trwa raczej dłuuuugo...

PS  /Edit. Opcja budżetowa, speszjal prajs for Ju, maj dir frend from Bolanda (jak to do nas mawiali do czasu w np. pięknej Syrii):

ładnie prosisz tajemniczego kolegę socjo1 o wieżę, a ten Ci odpala żywiczną wieżę White Ensign Models od slupa klasy Black Swan. Nie jest to mistrzostwo świata, a lufy z białego metalu to jakieś wysmarki wołające o pomstę do nieba, ale zastępujesz je czym tam chcesz, albo i nie. Kwerendę w swoich łodziach też mogie jakąś uskutecznić, choć nie wiem, czy efectus nie będzie nullus. Za zaoszczędzony walor wznosisz parokrotnie zdrowie tajemniczego kulegi i warsiawiaków inszych ;-). 

Po czym motywujesz go do przystąpienia do wymyślonego przez Ciebie mini-projektu grupowego Tribale albo brytolskie eskortowce albo i insze. I tak bym widział ten nasz Lend-Lease.

Edited by socjo1
  • Thanks 1
  • 3 weeks later...
Godzinę temu, Dorotka napisał:

Panowie!

Jakiś patent, film odnośnie wyginania stopni w "drabinkach" tego typu, bo mnie zaraz szlag jasny trafi ?

w pierwszej kolejności zaginasz boki - aby usztywnić konstrukcje. Po czym kładziesz na miękkiej gumce i końcówka nożyka wyginasz stopnie pod kątem 30-45%. 

ja mam też alternatywną metodę - zaginam boki, biorę w paluchy i końcówka pęsety podginam poszczególne stopnie.

EDIT: najgorzej jest zacząć z pierwszym - pozostałe dostosowują się po wciśnięciu nożyka :)

Edited by blacman
  • Thanks 1