Jump to content
Mare_K

[MJZ] Tankman

Recommended Posts

Niniejszym otwieram kolejny warsztat w projekcie.

Nie będzie spektakularnych modelarskich wodotrysków, niczego nowego i ciekawego nie zobaczycie. W dodatku część malowań będę musiał wymyślić.

Wybrany przeze mnie kadr jest dobrze udokumentowany, ale niestety tylko z jednego punktu widzenia.

tank-man-tiananmen-square-19891.jpg

W-pudełek przedstawię w przyszłym tygodniu, kiedy ruszę w warsztatem.

Całość powstanie w wersji kieszonkowej, w dość nietypowej skali 1:285.

będzie komplet wraz z autobusem?

Ciekawe rzeczy tu się będą działy.

Autobusu nie planuję. Zawężę się do centrum akcji. Trochę za bardzo rozszerzyłoby to powierzchnie dioramy, nie wspominając o tak banalnej sprawie jak to, że ten autobus należałoby jeszcze wykonać własnoręcznie

Czołgi będą z zestawu f-my GHQ. Maluchy, ale naprawdę fajnie zrobione. Będą wymagały jedynie niewielkich przeróbek.

http://www.wargamer.pl/index.php?id=254

Autobusu nie planuję. Zawężę się do centrum akcji. Trochę za bardzo rozszerzyłoby to powierzchnie dioramy, nie wspominając o tak banalnej sprawie jak to, że ten autobus należałoby jeszcze wykonać własnoręcznie

Rozszerzenie to by było zrobienie całego kadru autorstwa Stuarta Franklina

Tank_Man_Long_Shot_by_Stuart_Franklin.jpg

Trzymam kciuki za powodzenie.

To chyba najciekawszy warsztat - trzymam kciuki z ulicą i drzewami zmieścisz sie w budżecie 1000 zł? tak z ciekawości pytam bo jetem z lotniczej branży nie wiem ile kosztują dodatki do tego interesu

Skala 1/285 to ile mm na czołg? 10?

Nie ukrywam, że gigantami to one nie są

DSC_0022.jpg

DSC_0020.jpg

in-boxa niestety nie będzie. Trochę się zagapiłem i zbyt późno o tym pomyślałem.

Na usprawiedliwienie powiem, że całość zapakowana jest w mały blister, w którym każdy czołg podróżuje osobno. Każdy składa się z kadłuba, wieży oraz drzewka z wkm-ami.

Całość wykonana jest z białego metalu i jest dość krucha. Elementy odkształcają się już pod delikatnym dotknięciem palców i trzeba mocno uważać za co się chwyta

Aktualnie całość została już obrobiona, oszlifowana i oczekuje na podkład. Oryginalne Type 59 posiadały na wieżach poręcze dla desantu, które na modelu odtworzone były jako wypukłe linie. Usunąłem je i zrezygnowałem z ich odtwarzania, ponieważ w tej skali i tak są niewidoczne.

Potem spróbuję dorobić plandeki na wieżach i km-ach, a potem już pędzlowanie i podstawka.

DSC_0024.JPG

Czy ktoś ma pomysł jak zrobić małego Chińczyka z reklamówkami?:)

Zakładając, że ten "mały Chińczyk" ma z metr sześćdziesiąt wzrostu, Twoja figurka musi mieć 5,6 milimetra ;) Sam jestem ciekawy, jak Ci to wyjdzie ;)

Zakup całej załogi dla jednego figuranta byłby trochę nieekonomiczny.

Myślałem nam blaszkowym załogantem Parta w skali 1:350, ale problem w tym, że rzeczony załogant jest... płaski. Ekonomia zakupu to inna sprawa.

Stanie chyba na próbie rzeźbienia od podstaw :(

Proponuje podciąć trochę te wkm-y i dopiero zrobić pokrowce bo takie jak są teraz to chyba trochę nieproporcjonalne do czołgu, a po przykryciu jeszcze zwiększą się optycznie.

Wątek nieco się zakurzył ale bynajmniej nie został zapomniany.

Ostatni nius jest taki, że malowanie pędzlem modeli w tej skali mija się z celem. Po prostu farba zalewa detale. Wszystko trafiło do zmywacza i zacząłem od początku.

Na wycieczki do malarni chwilowo nie mam czasu - mały ludzik który pojawił się w domu w początkach stycznia okazuje się bardziej zajmujący niż planowałem