Jump to content

IS-2m ChKZ Dragon 1/35 +Eduard i RB

Recommended Posts

No i pomalował się malowałem farbkami Vallejo ,cały model 71017 potem dodałem do rozjaśnienia 71081 i na końcu do tej mieszanki dodałem jeszcze parę kropel białego .

Jak wyszło oceńcie sami .

imgp9265.jpg

imgp9274w.jpg

imgp9275u.jpg

imgp9277s.jpg

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Witam .

Pokażę żeby nie było że się nic nie robi długo to się ciągnie ale miałem kalki Armo i okazało się iż cyfry maja wysokość 11 mm a powinny mieć około 9 spora różnica dlatego zamówiłem teraz TORO może będą lepsze.

Co do spawów stażysta spawał dobrze że dziury nie wypalił

Po położeniu połysku model nabrał mocno żywego koloru ale to się przygasi .

Model IS-a wydaje się duży ale gdy go porównamy z konkurentem to już taki duży nie jest :

dscn1731i.jpg

dscn1730l.jpg

dscn1729e.jpg

dscn1728e.jpg

Wszelkie uwagi mile widziane .

Osłony wydechów koniecznie przemaluj na kolor kamuflażu, bo wygląda to fatalnie. Przecież to była potężna, stalowa odkuwka z grubej stali pancernej i nie może od tak sobie przerdzewieć jak zwykła blacha na rurze wydechowej.

Witam .

Model IS-a wydaje się duży ale gdy go porównamy z konkurentem to już taki duży nie jest

Ale od tygryska na pewno ładniejszy

• 4 weeks later...

Janusz zało9ganta mam tylko jednego desantu naszego nie doszukałem się także jak dokupię kukiełki Tamki to dorzucę .

Przemalowane .

Czy ładniejszy od tygryska rzecz dyskusyjna zobaczmy jak skończę dwa .

Na razie tyle poczyniłem : kalki położone oraz dwa washe z umbry palonej coby podkreślić lekko detal .

Teraz zrobię lekką biedronkę i obicia jak zrobię to przedstawię do oceny

Na obecną chwilę tak to wygląda :

dscn1789u.jpg

dscn1790g.jpg

dscn1793hy.jpg

dscn1795hi.jpg

dscn1796t.jpg

dscn1798o.jpg

Mirek znasz juz moje zdanie -modele wychodzace z pod Twojej reki maja w sobie to cos,co przyciaga i inspiruje wielu do modelarstwa.Ale pomimo tego troche pomarudze -biale pasy malowano od reki z puszki i to po jednym glebszym ,dotyczy to rownierz nr na wiezy.Zbiorniki moglbys pomalowac 2 roznymi odcieniami zieleni (sciagnieto jeden z innego pojazdu),pepeszke zawiesic w uchwytac wiezy,belke na blotniku (niedlaczny towarzysz ruskich pojazdow) lub nawet rower.IS2 to potezna zielona maszyna i w tewn sposob moglbys troche ten kolor urozmaicic.Co do figurantow jesli potrzebujesz to mam tankistow z Tristara,daj znac jesli cos

Hehe koledzy post u mnie to i pasy równiutkie ale będą trochę poszarpane i z zaciekami .

Kolorek jeszcze się trochę zmieni po filtrach zielonych ale nie chcę za mocno cudować .

Janusz rzuć okiem na pw .

Podziękował koledzy

Co do modelu to tak jakby prace olejami zakończone ,rozszalałem się trochę teraz model odłożę na 3 doby do całkowitego wyschnięcia i prysnę matem a następnie pigmenty oraz pastele .

Na razie to wszystko , wszelkie sugestie mile widziane gdyż więcej oczu to i babola łatwiej wyłowić .

dscn1805q.jpg

dscn1806z.jpg

dscn1808c.jpg

dscn1809g.jpg

Mirku, jak to u Ciebie, Twój styl = miód dla oczu

Powiedz mi tak bo jestem ciekaw, paski pryskałeś po zamaskowaniu taśmą, a potem "znierównywałeś" i dodawałeś zacieki farby, jak to robisz, że Ci tak ładnie wychodzi?

A podziękował .

Krzysiu najpierw taśma jak widać w poprzednim poście potem resztkami zielonej farby pędzelek i krzywizny no i biała olejna co by można było zmyć jak niedobrze zacieki .

To w zasadzie tyle

• 8 months later...

Witam , pora pokończyć prace model skończony ludków i winietkę jak skończę to pokażę w innym dziale forum .

Tak wygląda więcej fotek w galerii .

xmdy.jpg

kpo7.jpg