Jump to content
mysiek13

T34/76 i ZIS5 cysterna 1/72

Recommended Posts

Witam Wszystkich i skałdam najlepsze życzenia z Nowym Rokiem 2013

Chciałbym przedstawić moje ostatnie modele z 2012 r a pierwsze prezentowane na tym Forum( mam nadzieję że skończone, wg mnie zostały tylko światła reflektorów, ale specjalnie wrzucam, żeby ktoś z Kolegów znalazł jeszcze jakieś niedoróbki do poprawy zanim trafią razem na dioramkę, czyli do innego tematu ). Oba modele bardzo miło się sklejały ( nawet stara AGA/Chematic, teraz robiona chyba przez UM albo PST). Dragon praktycznie z pudła, do Zisa dodane troche uchwytów, skrzynek i detali własnej roboty.

Malowanie - podkład akrylowo-poliuretanowy jasny szary Vallejo ( to moje ostatnie odkrycie które pozwala mi wrócić do modelarstwa-malowania aero-przy małym dziecku - trzyma się rewelacyjnie a wcale nie śmierdzi, rozcieńczam zwykłą wódką luksusową, pojemnośc opakowania dla skali 72 ekonomiczna 200ml), akryle Vallejo, Pactra, Italeri i Lifecolor( Humbrol tylko do retuszy, podmalówek pędzlem), pigmenty Agama i MIG ( utrwalane specyfikami MIGa) .

DSCF9484.jpg

DSCF9481.jpg

DSCF9473.jpg

DSCF9468.jpg

DSCF9477.jpg

DSCF9462.jpg

DSCF9453.jpg

DSCF9445.jpg

DSCF9460.jpg

DSCF9465.jpg

Prosze o komentarze.

Pozdrawiam Michal

Całkiem fajnie. Poza koszmarnymi gąsienicami, są paskudne. Nie dało by rady ich wymienić? Poza tym o ile dobrze pamiętam to ten konkretny wóz miał już późniejszy typ gąsienic.

Usunięcie błota nie wchodzi w grę ;) bo podstawka jest tez blotnista postaram sie wrzucic fotki w tygodniu . dzięki za komentarze Michal

Ten przewód na cysternie chyba bardziej pasuje grubością do szambowozu niż do cysterny - no chyba, że tak ma być. Z ruską techniką człowiek jednak do końca nie obeznany. Ogólnie fajne wrażenie robi.

Jarek na następnym spotkaniu w Łambinowicach to Ci osobiście wytłumaczę jak ruscy tankowali z takich rur... Na naszych przykładach...