Jump to content
mysiek13

T34/76 i ZIS5 cysterna 1/72

Recommended Posts

Witam Wszystkich i skałdam najlepsze życzenia z Nowym Rokiem 2013

 

Chciałbym przedstawić moje ostatnie modele z 2012 r a pierwsze prezentowane na tym Forum( mam nadzieję że skończone, wg mnie zostały tylko światła reflektorów, ale specjalnie wrzucam, żeby ktoś z Kolegów znalazł jeszcze jakieś niedoróbki do poprawy zanim trafią razem na dioramkę, czyli do innego tematu ). Oba modele bardzo miło się sklejały ( nawet stara AGA/Chematic, teraz robiona chyba przez UM albo PST). Dragon praktycznie z pudła, do Zisa dodane troche uchwytów, skrzynek i detali własnej roboty.

 

Malowanie - podkład akrylowo-poliuretanowy jasny szary Vallejo ( to moje ostatnie odkrycie które pozwala mi wrócić do modelarstwa-malowania aero-przy małym dziecku - trzyma się rewelacyjnie a wcale nie śmierdzi, rozcieńczam zwykłą wódką luksusową, pojemnośc opakowania dla skali 72 ekonomiczna 200ml), akryle Vallejo, Pactra, Italeri i Lifecolor( Humbrol tylko do retuszy, podmalówek pędzlem), pigmenty Agama i MIG ( utrwalane specyfikami MIGa) .

 

DSCF9484.jpg

 

DSCF9481.jpg

 

DSCF9473.jpg

 

DSCF9468.jpg

 

DSCF9477.jpg

 

DSCF9462.jpg

 

DSCF9453.jpg

 

DSCF9445.jpg

 

DSCF9460.jpg

 

DSCF9465.jpg

 

Prosze o komentarze.

 

Pozdrawiam Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem fajnie. Poza koszmarnymi gąsienicami, są paskudne. Nie dało by rady ich wymienić? Poza tym o ile dobrze pamiętam to ten konkretny wóz miał już późniejszy typ gąsienic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usunięcie błota nie wchodzi w grę ;) bo podstawka jest tez blotnista postaram sie wrzucic fotki w tygodniu . dzięki za komentarze Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten przewód na cysternie chyba bardziej pasuje grubością do szambowozu niż do cysterny - no chyba, że tak ma być. Z ruską techniką człowiek jednak do końca nie obeznany. Ogólnie fajne wrażenie robi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jarek na następnym spotkaniu w Łambinowicach to Ci osobiście wytłumaczę jak ruscy tankowali z takich rur... Na naszych przykładach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.