Jump to content
Mr. Jekyll

YAMAHA TZ250M - TAMIYA 1/12

Recommended Posts

He he, zdjęcia ogląda się jak by się widziało oryginalne części i podzespoły Gdyby nie mata to o pomyłkę nietrudno. Piękna robota!

+1

Ciąg dalszy dłubaniny.

Zmodyfikowane gaźniki. Rozwierciłem gardziele i dodałem kilka szczegółów wykonanych z profili/pręcików:

IMG_5289_zps7599f03a.jpg

IMG_5290_zps928912c9.jpg

Chwyty/wloty powietrza. Rewersy wypełnione masą MS. Sam otwór chwytu znajdującego się po prawej stronie motocykla (na pierwszym zdjęciu) wyfrezowany frezem (słabo widoczne na fotografii). Teraz mam to już wszystko okarbonowane - zdjęcia wkrótce.

IMG_5293_zpsba222961.jpg

IMG_5294_zpsafdf0eee.jpg

fotki148_zps50ba680f.jpg

fotki149_zpsdb93e816.jpg

Chłodnica. Tutaj trochę improwizowałem - bardzo niewiele lub całkowity brak zdjęć większości podzespołów/osprzętu tego motocykla. Dodałem fototrawioną siatkę z CM maskującą szpetne ślady po wypychaczach, sprawy i króćce przewodów wodnych, poprawione mocowania:

fotki145_zpse370e773.jpg

fotki146_zps4c257745.jpg

IMG_1999_zps178c7b44.jpg

IMG_2000_zps20d90481.jpg

IMG_2001_zps87686a52.jpg

IMG_2002_zpsf1e7833a.jpg

Wytoczyłem sobie górne lagi zawieszenia. Nie wyszły super idealnie (delikatne ''rysy'' od noża), ale i tak o wiele lepiej niż te z zestawu ze śladami łączenia form.

IMG_2043_zpsb35076a8.jpg

I na koniec wydechy:

IMG_2043_zps4ead011d.jpg

IMG_2044_zps8e455aad.jpg

Jestem już kilka kroków dalej z budową, ale muszę parę elementów połączyć ze sobą w całość - wtedy postawię maszynę na kołach.

Nikt nic nie pisze... to ja napiszę!

Lecę dalej. Owiewki.

Miałem z nimi dużo roboty. Głównie jeśli chodzi o maski, które wycinałem na ploterze, później nożyczkami od szablonu - zawsze coś nie wyszło, maska się odklejała, itd... Zbiornik zmywałem 4 razy!!!

Teraz jest już ok. No może z małym wyjątkiem na lewej stronie dolnej owiewki - coś jakby odkurz szarej farby, drobne ''bąbelki'' lakieru. Lakier to 2K. Ale olewam to - spróbuję spolerować, może się uda. A owiewka i tak będzie stała obok motocykla, na stojaku. Nie będzie to tak bardzo widoczne.

IMG_2047_zps41e2880d.jpg

IMG_2048_zpsac4c6665.jpg

IMG_2049_zpsd8fe1708.jpg

Teraz polerka, a następnie karbon od wewnątrz.

Edited by Guest

Nie wiem czy coś więcej potrzeba tu pisać??????