Skocz do zawartości

Unimog U1300L wer. pług zimowy


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt kalkomanie będzie trzeba zrobić nową.

 

Kamil co do deski masz rację powinna być czarna, aczkolwiek widziałem gdzieś na zdjęciu w kolorze nadwozia i tak jakoś mi się spodobało i zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadziej że tak tragicznie nie będzie

 

Nie jestem zadowolony z tablicy, ja na swoim Corelu mam czcionkę taką jak jest na tablicach, ale niestety w drukarni gdzie drukowałem przy otwieraniu pliku Corel wrzucił zamienną i troszkę źle wygląda.

Nauczka na następny raz zabrać ze sobą plik z odpowiednią czcionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień na krzywe.

Jak wyżej "metoda 1" - dobra gdy jest mało tekstu

lub "metoda 2" zapisanie pliku z czcionkami.

Sprawdza się lepiej przy dłuższych tekstach.

Przy zapisywaniu pliku wystarczy tylko zrobić ptaszka przy opcji "osadź czcionki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Wiosna wyprzedziła mnie z zimowym projektem, ale początek roku i mało czasu na przyjemności.

 

Małe postępy:

 

Kabina już złożona:

 

DSCN5729.jpg

DSCN5730.jpg

DSCN5731.jpg

DSCN5735.jpg

DSCN5736.jpg

DSCN5741.jpg

 

oraz osadzona na ramie:

 

DSCN5742.jpg

DSCN5745.jpg

DSCN5746.jpg

 

Może w weekend uda się postawić na kołach i zamontować pakę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam wszystkich.

 

Po strasznie długiej przerwie, przystąpiłem do zakończenia projektu zimowego z 2012 r.

Jak nie spojrzeć przypadło znów na zimę.

 

Na tą chwilę mamy narzuconą na Unimog-a pakę i pomalowany już pod nawierzchnię pług.

 

Jeszcze dużo pracy ale postanowiłem do końca roku zakończyć.

 

Kilka fotek na tą chwilę:

 

DSCN6523.jpg

DSCN6524.jpg

DSCN6525.jpg

DSCN6526.jpg

DSCN6527.jpg

DSCN6528.jpg

DSCN6529.jpg

DSCN6531.jpg

DSCN6532.jpg

DSCN6533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci to wychodzi.

Jedna drobna uwaga. Powinieneś trochę zróżnicować wloty powietrza do chłodnicy. W oryginale po stronie kierowcy są rzeczywiste wloty do chłodnicy zarówno na pasie przednim jaki i na masce obok uchwytu do podnoszenia. Natomiast pod znaczkiem Mercedesa oraz obok tablicy rejestracyjnej wlotu nie ma. Jest tylko imitacja z przetłoczonej blachy, wiec powinno się to wizualnie trochę różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marak nie zgodzę się z tobą. Ze zdjęć widać że wlot jest na całym pasie przednim, tylko pod tablicą U 1300 nie ma.

Masz rację. Przepraszam za zamieszanie. Widać były różne wersje. W moim było tak:

IMG_2338_zps46da8444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest najlepsze dopiero chcę nanosić jakiś nalot ze śniegu i mrozu, a te białe naloty powstały same po nałożeniu lakieru. Lakier chyba wszedł w reakcje z resztkami soli której używałem do zrobienia odprysków na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Marku, Unimog piękny.

Czy mógłbyś zrobić zdjęcia okablowania podwozia i nieco objaśnić mi ten temat (skąd bierzesz zdjęcia, trójniki, kable etc.), gdyż niedługo również popełnię Unimoga (Mikołaj był w tym roku hojny ) z moim pierwszym okablowaniem, a w tym temacie jestem zielony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Projekt w dużych bólach dobiega końca

 

Pomalowany pług na kolor bazowy:

 

DSCN6619.jpg

DSCN6620.jpg

DSCN6622.jpg

 

W między czasie zamocowane przykrycie zbiornika soli (lub piasku) i trochę poszronione:

 

DSCN6623.jpg

DSCN6624.jpg

DSCN6625.jpg

 

Pług doprowadzony do stanu użytkowania aby pasował do reszty i okablowany (nie wiem czy w tym stanie zebrałby śnieg, ale przypuśćmy że tak )

 

DSCN6626.jpg

DSCN6627.jpg

DSCN6629.jpg

DSCN6630.jpg

DSCN6631.jpg

DSCN6632.jpg

DSCN6633.jpg

DSCN6634.jpg

DSCN6637.jpg

DSCN6638.jpg

DSCN6639.jpg

 

W całości złożone na sucho będzie się prezentowało tak:

 

DSCN6641.jpg

DSCN6640.jpg

 

Jeszcze mechanizm solarki dostał okablowanie:

 

DSCN6635.jpg

DSCN6636.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

 

Pozostaje najgorsze czyli nadać mu zimowy "kamuflaż" i zrobienie podstawki zaśnieżonej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Okablowanie zakończone, pług zamontowany do Unimoga i pobrudzony na biało/szary "kamuflaż zimowy"

 

DSCN0001.jpg

DSCN0003.jpg

DSCN0004.jpg

DSCN0005.jpg

DSCN0007.jpg

DSCN0008.jpg

 

Moje pytanie do kolegów, na jakim podkładzie sypać sodę aby zrobić śnieg, naczytałem się mnóstwo i w końcu straciłem.

Na naczepie zmieszałem wikol z wodą i dodałem sody ale wyszło raczej jak rozsypana sól ze zbiornika:

 

DSCN0009.jpg

 

potem nałożyłem sam wikol i posypałem sodą, resztę "wdmuchałem", ale nie do końca jestem zadowolony z efektu.

 

DSCN0013.jpg

DSCN0012.jpg

 

Proszę kolegów o ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śniegu nie pomoge ale...no piękny...wspaniale obrazujący sposób traktowania nawet najlepszego sprzetu w naszym kraju, bo w mojej okolicy sporo jeździ nawet starszych Unimogów i...bez śladu rdzy. Jedyny na swiecie zeżarty przez rdze Unimog w wersji 1:24 Cudo! od razu widać, że krajowy.

CZoła chyle za efekt na pługu. Naprawdę wygląda to bardzo realistycznie, jakby rzeczywiście była starta już farba do żywej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.