Jump to content
marek

Unimog U1300L wer. pług zimowy

Recommended Posts

Cześć!

Fantastyczna praca - na prawdę doskonałe wykonanie! Piszesz, że jeden z kolegów podpowiedział jak zadziałać z śniegiem - czy mógłbyś krótko objaśnić jak Ci się udało uzyskać tak dobry efekt?

pozdrawiam

Christian

Przepis na śnieg podesłał szanowny kolega Tornado.

Myślałem, że to bardziej skomplikowane a wystarczyło zabrać żonie lakier do włosów i kupić sodę oczyszczoną. Psikasz albo nanosisz pędzlem gdzie chcesz i posypujesz sodą, jak za dużo to zdmu:bip:esz, a jak za mało to ponownie psiknąłem i znowu posypałem.

Marek - bardzo dziękuję za odpowiedź - efekt jest bardzo realistyczny!

pozdrawiam

Christian

Dzięki za słowa uznania.

Pierwsza forma podstawki zrobiona, jak wyschnie trzeba będzie dopracować troszkę.

20140303473.jpg

20140303474.jpg

20140303475.jpg

20140303476.jpg

Mimo, że to dopiero początek podstawki to i tak wygląda świetnie. Możesz zdradzić czego robisz/formujesz tę masę.

Dzięki z pozytywne opinie. Śnieg i zaspy formuje ze zwykłego gipsu budowlanego, troche gęściej przygotowanego.

Dzięki za odpowiedź.

Unimog ukończony, śnieg na podstawce zasycha. W wolnej chwili zrobiłem kierowcę naprawiającego zapchany zsyp (aczkolwiek muszę poćwiczyć malowanie figurek i to dużo ) trójkąt ostrzegawczy do brudzenia jeszcze.

DSCN0066.jpg

DSCN0067.jpg

DSCN0068.jpg

DSCN0069.jpg

DSCN0073.jpg

DSCN0072.jpg

Dokładam się do zachwytów.

Dzięki za uznanie.

Podstawa wygląda jak na zdjęciach (sorki za zdjęcia ale telefonem robione), dziś przymierze Unimoga. Robiąc śnieg zdziwiłem się ile może pójść sody oczyszczonej na taki mały kawałek.

20140311477.jpg

20140311478.jpg

20140311479.jpg

20140311480.jpg

20140311481.jpg

20140311483.jpg

20140311484.jpg

Śniegu po pas a facet taki wyletniony??? Weź daj mu jakiś szalik, buty też by mu się inne przydały. Na szybie śniegu nie dawałbym tak jak teraz, bo przecież jest chyba nawiew włączony, to niewiele zostaje, no chyba że śnieżyca akurat ma miejsce. Trochę bez sensu, że producent nie dał bocznych szyb.

Śniegu po pas a facet taki wyletniony??? Weź daj mu jakiś szalik, buty też by mu się inne przydały. Na szybie śniegu nie dawałbym tak jak teraz, bo przecież jest chyba nawiew włączony, to niewiele z

Fakt, trochę tak wiosennie, ale zależy komu ciepło komu zimno . Co za tym idzie w środku ma połamane klamki i musi otwierać od zewnątrz

Chyba trochę za dobrze odśnieża. Dorzuć trochę białego pod koła, bo według mnie jest za duży kontrast.

Ślady opon dorób koniecznie!

Dobre o szaliku nie pomyślałem, właśnie się robi.

Jak możesz to dorób mu walonki, bo naprawdę zbyt luzacko wygląda.

Pozdrawiam, Marcin.

Będąc w Bytomiu, muszę stwierdzić, że model kolegi wyróżniał się bardzo pozytywnie.

Nie chcę zapeszać, ale życzę miejsca na pudle.

Dzięki Marak za określenie "wyróżniał się pozytywnie" aczkolwiek konkurencja była bardzo zacna i miejsca na pudle nie wystarczyło, ale nie ma się co martwić jak na trzeci model to i tak uważam że nie wyszedł źle. Pozostało mi już tylko wystawienie w "Galerii".

No i ja widziałem na żywo i wygląda super. Zrobiłem mu zdjęcie chyba z każdej strony. Czekam na kolejny projekt.