Jump to content

Desperate defence 1943

Recommended Posts

Witam, ostatnio w ramach przerwy świątecznej, zbudowałem taką oto scenkę Chciałem coś dynamicznego i skleciłem to co poniżej:) mam nadzieje że się będzie podobać:)

Meble, książki podstawka, właściwie wszystko po za figurkami to home made:) problem był ze schodami, a raczej z barierkami (czy też filarami) - są to łuski z kbksu, do których wkładałem słomkę do napojów i przycinałem pod odpowiednim kontem figurki wiem że nie najpiekniejsze ale jakoś nigdy nie mogę sobie z nimi dać rady

Pozdrawiam i miłego oglądania!

dscn9563.jpg

dscn9558c.jpg

dscn9562.jpg

dscn9573g.jpg

dscn9564r.jpg

dscn9567.jpg

dscn9566z.jpg

dscn9568n.jpg

dscn9576p.jpg

Fajne podoba mi się, płomień jak płomień z tym jest różnie. Nie podoba mi się jedynie kolorek owego płomienia, daj coś żywego, ostry czerwony, żółty , biały. A to obecne wygląda jakby gość strzelał z zardzewiałego karabinu i przeczyszczał go Fajna Diorma.

A jakie konkretnie oddziały się bronią? WH? Oddziały piesze Luftwaffe? SS? Inne? Zieleń spodni zbyt soczysta, pod koniec wojny mundury były robione z gorszych materiałów, porównaj swoje z kolorem np. 224 Humbrola, polecanym podobno na mundury WH. jeśli to nie oddziały spieszone Luftwaffe, to bluzy powinny mieć inny kolor, na pewno nie szary. Ale bez odpowiedzi na wyżej postawione pytanie to trudno sądzić na 100%. niech mnie ktoś bardziej obeznany w temacie poprawi, może Kamil?

Aha, poszukaj strony pod adresem zaczynającym się od mp44. na pewno Ci pomoże z malowaniem innych figurek Niemców z II WŚ.

• 2 months later...

Powiem tak. Pomysł na wykonie scenki - fajny, wykonanie schodów, regału i podłogi fajne. Figurki - tragedia. Kolory mundurów nie takie. Nie wiem co ma na głowie ten strzelający z pepeszy, bo na hełm w kamo to mi to nie za bardzo wygląda. Za duże plamy. Ten dym usuń bo psuje całość