Skocz do zawartości

Mi-14 - konwersja do Mi-8 skala 1/72 - wreszcie dostępna !!!


DraCon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

(!) w końcu pojawiła się długo oczekiwana konwersja do budzącego tyle kontrowersji modelu Mi-14 1/72 Topgun'a:

 

http://www.aeroscale.co.uk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=13724

 

Skończą sie wreszcie narzekania na cenę;

zakładam, że koledzy z Ukrainy dostosują ją do naszych kieszeni i po zakupie modelu Mi-8/Mi-17 czy to Zwiezdy,

czy Hobby Bossa, zostaną nam środki finansowe na drugi taki zestaw np. do stricte polskiej PŁR

(osobiście po wydaniu fantastycznego zeszytu o Mi-14 przygotowałem się finansowo na zakup 2-3 sztuk topgun-ów,

ale teraz to chyba będę mógł wykonać praktycznie wszystkie wersje malowań naszych 14-tek).

 

Skończą sie wreszcie narzekania na jakość i utyskiwania na zgodność z oryginałem;

zakładam, że koledzy z Ukrainy wykonali elementy w oparciu o rzetelną dokumentację fotograficzną

i pomiary licznych śmigłowców dostępnych w muzeach za wschodnimi granicami.

 

Skończą się wreszcie problemy tych, którzy obawiali się podejścia do modelu stricte żywicznego;

w końcu konwersja do dobrego modelu plastykowego nie powinna być trudna do wykonania.

 

Skończą się wreszcie problemy z niechlujnymi podróbkami, kopiami i konwersjami czternastek topgun-ów

(sam na taką w przypływie euforii cenowej natrafiłem - poszła do kosza tak, jak żywiczna iskra 1/48 z krakowa;

o BT z Niemiec już wolę nawet nie wspominać).

 

Jedyne dwa problemy dziś to:

 

- brak zdjęć odlewów żywicznych

- brak info o dystrybuji w kraju.

 

Mam nadzieję, że powyższe szybko się wyjaśnią.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia odlewów żywicznych są na MARTOLI, w zapowiedziach. Cena zestawu tylko 220,-zł, i to jeszcze do nieudanego modelu ZVEZDY zamiast HobbyBoss. Ja mam oryginały TopGun i są b. dobre, może z wyjątkiem drobnych elementów. W zestawie ARMORY nie ma tego co najważniejsze: wyposażenia kabin, całego tego sprzętu do wykrywania łodzi podwodnych, nie mówiąc już kabinie pilotów. W sumie totalna porażka przy tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma. Boki kadłuba w przedniej części pancerne. Osłona bloku 10 stacji hydroakustycznej- kompletny unreal. Kalkomanie mizerne. Cena powala na kolana. Jednym słowem to zestaw dla zdesperowanych. Proponuję odrobinę poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek konwersje do Zvezdy, nie mają sensu ze względu choćby na błąd przodu modelu. Na załączonych obrazkach czarna kreska to model Zvezdy, a czerwona jak powinno być. Zdjęcie modelu (na dole) w porównaniu z oryginałem mówi samo za siebie.Oczywiście w Hobby Boss Mi-8 trzeba wymienić cały przedział silnika, bo zrobili dwa M-17 tak naprawdę, a nie Mi- 8 i Mi-17. Pavla albo Ciro Models tutaj będą pomocne.

Zgadzam się z p. Mariuszem, warto poczekać - wcześniej czy póżniej jakiś Amodel, albo inna firma z terytorium dawnego ZSRR

wypuści model, może Hobby Boss?

hpqscan0001t.jpg

 

hpqscan0003o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisał p. Wojtek to prawda. Zastanawia mnie ponadto linia cięcia powyżej linii okien- producent pewnie chciał tu połączyć w jednym odlewie tył mieco inny w kształcie niż w Mi-8/17, ale chyba strzelił sobie w kolano. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie trudno dopasować obie części- model i odlew. Najbardziej sensownym rozwiązaniem byłoby wykonanie dwóch odlewów- tak jak to jest zrobione w prawdziwym śmigłowcu, a więc jednego do linii wodnej (w uproszczeniu wszystko co powyżej to Mi-17) oraz tyłu ( w Mi-17 to drzwi ładunkowe). W tym wypadku dałoby się dopasować zestaw konwersyjny do HB. W obecnej postaci, obawiam się, że nie. A model Zwezdy jest niestety kaszalotem Mi-17 podobnym.

Zapomniano ponadto o innej osłonie silnika rozruchowego AI-9- nie widzę tych elementów zarówno w żywicy jak i na blachach.

 

Raz jeszcze radzę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na marginesie - nikt nie wpadł na pomysł zrobienia poprawki przodu do Mi-8 Zvezdy Widziałem jakąś wakuformę od czegoś, co się nazywa Jet&Prop (z Rosji), ale jakoś zachwycająco to nie wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Dziękuję za powyższe informacje.

 

Faktycznie cena w stosunku do jakości, zawartości i przydatności właściwie dyskwalifikuje ten zestaw

- przynajmniej w moich oczach.

 

Obiecująco brzmi odpowiedź qalimara, przyznam jednak ( może jestem zbyt pesymistycznie przez życie nastawiony - a nie chciałbym absolutnie tu nikogo urazić !), że w odniesieniu do rodzimych producentów lub wytwórców modeli żywicznych mam pewne obawy związane z jakością odlewów. Do tego dochodzi cena życzeniowa producenta / wytwórcy i produkt kompletnie nie spełnia założonego celu to jest przydatności i dostępności dla modelarza.

 

Chyba zdecyduję się na jeden zestaw oryginalny - w aviationmegastore widziałem spory wybór,

czekając w tym czasie na spełnienie obietnicy qalimara.

Sadząc po jego innych postach, można będzie się chyba spodziewać najwyższej zgodności odwzorowania

detali zestawu ? modelu, w stosunku do rzeczywistego obiektu - na ocenę reszty trzeba cierpliwie poczekać.

 

Trochę off-topic : czy ktoś słyszał o modelu czternastki w 1/48 ?

Byłem na ubiegłorocznej wystawie w Grudziądzu i ktoś wspominał, że po Puszczyku miała pojawić się właśnie czternastka ? Ale nie zrozumiałem, czy wtryskowa, czy żywiczna ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odniesieniu do rodzimych producentów lub wytwórców modeli żywicznych mam pewne obawy związane z jakością odlewów. Do tego dochodzi cena życzeniowa producenta / wytwórcy i produkt kompletnie nie spełnia założonego celu to jest przydatności i dostępności dla modelarza.

 

Ale nikt nikomu nie zabrania "wyciosania" sobie Mi-14 na bazie modelu z HB- uważam, że na dzień dzisiejszy to najlepsze rozwiązanie. A na tą "konwersję" z Armory...spuśćmy zasłonę milczenia Ja osobiście za 220 zł to wolę

PS. Nareszcie wracam do mojego Mi-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ja niestety za wyciosanie się nie zabiorę - za dużo czasu w dobie i tygodniu zajmuje praca;

próbuję odpocząć sklejając, więc nie chcę tracić czasu na walkę z kiepskim produktem;

poza tym obawiam się ugrzęźnięcia w temacie i w efekcie jego porzucenie - na którymś formum widziałem próbę podejścia chyba właśnie do HB, ale temat zamarł na bardzo wczesnym etapie - potem go zbubiłem

przez awarię komputera - i niestety przestałem śledzić. Chciałbym też uniknąć robienia modelu przez kilka lat,

za stary już jestem.

 

Całkowicie się zgadzam, wobec oferty armory, też bym wolał dołożyć do kwoty 220 pln i kupić topguna.

 

czekając na obietnicę qalimara,

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecująco brzmi odpowiedź qalimara, przyznam jednak ( może jestem zbyt pesymistycznie przez życie nastawiony - a nie chciałbym absolutnie tu nikogo urazić !), że w odniesieniu do rodzimych producentów lub wytwórców modeli żywicznych mam pewne obawy związane z jakością odlewów. Do tego dochodzi cena życzeniowa producenta / wytwórcy i produkt kompletnie nie spełnia założonego celu to jest przydatności i dostępności dla modelarza.

 

Rodzimi producenci piszesz, jakos nie zauwazylem problemow z modelami ARDPOL, TOP GUN i KARAYA, CHOROSZY ma kilka slabszych w programie, ale i tak wszystkie sa na swiatowym poziomie. A mam zywice ze wszystkich stron swiata prawie, wiec moge porownac poziom wykonania - z zastrzezeniem ze chodzi mi o 1/72!

Z TORO mam tylko P.7a w 48, wiec sie nie wypowiem. Jak dla mnie najwiekszym pseudoproducentem jest MANUFAKTURA MODELARSKA, nawet jak wyrzezbia ladny detal to go nie potrafia odlac i wychodzi z tego glut taki, ze tych ludzi moglbym zatluc jak by mi w lapy wpadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mariusz to nie tylko nowe pudełka, pojawiło się coś jeszcze

 

dsc05872t.jpg

 

mi1v.jpg

 

Eliminator drgań jest też i do innych MI-..... ułatwi prace innym miłośnikom

Model prezentowany na zdjęciu to Mi-17 z antywibratorem autorstwa wykonawcy modelu.

 

dscf4769z.jpg

 

Tak wygląda Sokołowy Mi-14 z Top-Gun

 

dscf4756.JPG

 

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykorzystałeś do budowy modelu kalki Techmod (które, nieskromnie mówiąc, zaprojektowałem do broszury o polskich śmigłowcach). Było to najfajniesze malowanie SAR, czarne litery ze złotytm obramowaniem! Piszę się na na zestawy 2 do Mi-8/17. Proszę o podanie ceny na privie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.