Skocz do zawartości

Honda "składak" na bazie Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Jakiś czas temu kupiłem niekompletny model hondy civic 3g Tamiya - brakowało karoserii. Jako że potrzebowałem z niej szyb i innych elementów, została mi niepotrzebna reszta. Postanowiłem wykorzystać te części do szlifowania budowania od podstaw jak i szeroko rozumianego brudzenia ( by nie wyjść z wprawy ). I tak oto zrodził się zamysł - totalne sf.

Z blaszki alu po kwiatach ( jest nieco grubsza od blaszki z puszki, i bardziej elastyczna ) zrobiłem tylne błotniki, progi, podłogę, wzmocnienia tylne i wewnętrzne. Na tylną część podłogi poszła blacha ryflowana nieistniejącej już formy KuchModel ( papier wycinany laserowo ). Przednie wew strony błotników, pas przedni, światła, maska - zrobione z polistyrenu.

Jest to "lekki projekt" to też nie bazowałem na żadnych fotkach pasa przedniego, zbudowałem go z naciskiem że to składak - nie musiał przypominać hondy civic ( stąd różne światła, nieco inna maska itd )...

Z założenia ma to być użytkowy wrak, używany przez rebeliantów w jednej z wojen domowych, gdzieś w afryce. I tu wychodzi moje sf - model ma na sobie dużo rdzy, a w tamtych rejonach aż tak samochody nie rdzewieją - ale ja postawiłem na "efekciarstwo" - w celu ćwiczenia malowania owej rdzy.

 

Po tym przydługawym wstępie czas na fotki - uwaga, będzie ich sporo :->

Kasta po podkładzie:

 

podkad.jpg

podkad1.jpg

podkad2.jpg

podkad3.jpg

podkad4.jpg

 

Następnie pomalowałem kastę srebrna farbą, nałożyłem sól pędzelkiem ( na wodę ) i pomalowałem bielą Vallejo + czarne pasy. Następnie zdrapałem sól i zacząłem malować rdzę. Najjaśniejszy kolor to "orange brown" Vallejo, a na to poszły dwa pigmenty CMK - ciemna i jasna rdza. W niektórych miejscach na rdzę poszedł ciemny wash akrylowy ( + we wszystkie zakamarki ):

 

kamo40.jpg

kamo39.jpg

kamo38.jpg

kamo4.jpg

kamo37.jpg

kamo36.jpg

kamo34.jpg

kamo33.jpg

kamo32.jpg

kamo31.jpg

kamo17.jpg

kamo19.jpg

kamo18.jpg

kamo5.jpg

kamo44.jpg

kamo45.jpg

kamo43.jpg

kamo13.jpg

kamo42.jpg

kamo41.jpg

kamo21.jpg

kamo20.jpg

 

Kolejne było wnętrze. Poza rdzą dostało washa z czerni i pigmenty CMK - ciemna i jasna ziemia:

 

wntrze13.jpg

wntrze12.jpg

wntrze11.jpg

wntrze10.jpg

wntrze9.jpg

wntrze8.jpg

wntrze7.jpg

wntrze6.jpg

wntrze5.jpg

wntrze4.jpg

wntrze3.jpg

wntrze2.jpg

wntrze1.jpg

wntrze.jpg

 

I to na ten czas tyle ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna rdza, chciałbym taką robić. Lakier odłazi, spod spodu widać rdzę, jest ciemniejsza, jest jaśniejsza, naprawdę super!

Sól była ci potrzeba do nieregularnych kształtów odprysków? Napisz co dokładnie robiłeś z tą solą bo piszesz, że kasta dostała srebrny kolor, następnie sól i biały oraz ciemne pasy. To po co srebrny kolor?

Najbardziej podobają mi się niedoróbki w nadkolach co wygląda jak przeżarta blacha i to zardzewiałe wgniecenie na progu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie kojarzy to sól nakładasz pedzlem pomoczonym w wodzie. Sól przykleja sie do modelu i potem to malujesz. Po wyschnięciu zdrapujesz sól, a po pomalowaniu odpowiednio kolorami rdzy wychodzi ci taki brzydal jak Messerowi Chyba dobrze kojarzę, sam muszę kiedyś spróbować

 

Swoja drogą, świetna koncepcja Messer Może przydała by sie jakaś pancerna osłona zamiast szyby przedniej lub jakiś daszek w stylu Flinstonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy projekt ostatnich miesięcy, dla mnie. Model jest naprawdę niebanalny i oryginalny. Myślę że warto go potraktować trochę mniej lajtowo. Budowa od podstaw jest bardzo wymagająca. Trochę szpachli by się przydało. Takie modele można budować i uzbrajać w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Co do srebrnego - chodziło o zaznaczenie miejsc pod rdzę, oraz o pozostawienie niektórych miejsc jeszcze nie do końca zardzewiałych - np jak na masce.

Sól nakładam na mokro, moczę pędzelek w wodzie, smaruje miejsce na modelu, następnie tym samym pędzelkiem "tykam" w sól i nakładam na mokre miejsca. Rozprowadzam to tak długo aż mi się ułożenie bryłek soli spodoba i zostawiam do wyschnięcia Jako że maluje Vallejo, które mają domieszkę lateksu, to powstaje warstwa farby grubsza, dzięki temu mam efekt rdzy 3D po zdrapaniu soli.

 

Co do dopracowania - mam kilka projektów gdzie prawie wszystko budowane jest od podstaw, i do tych się bardzo przykładam ( budowa od podstaw nie jest mi obca ), ten jest projektem w 100% odpoczynkowym .

 

Kilka rzeczy będzie poprawianych, dodane zostaną jeszcze inne kolorki, parę ciekawych akcentów no i to co najważniejsze - mała winietka, żeby to wszystko miało ręce i nogi

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny. O efektach rdzy i uszkodzeń już chyba wszystko zostało napisane wcześniej.

Jedynie nie podobają mi się te pasy a'la zebra. Chyba, że jest to wprowadzenie do końcowej koncepcji modelu. Na tym etapie prac wygląda to nienaturalnie, jakby ktoś z nudów pomalował sprayem paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, coś innego jak na razie rewelacja, ślady użytkowania rewelacja. Temat na model może po grze Far car 3? jakoś tak mi się skojarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki Panowie

 

A tymczasem...

Zrobiłem pół klatkę w nieco wzmocnionej konfiguracji. Dodałem płytę na górze, a na niej osadziłem szperacz ( ten dopiero po laserunkowej warstwie czerni ). Klatka dostała "kamo" i rdzę. Teraz czeka na milliputa dla scalenia z podwoziem i nadkolami.

Dodałem też mocno zużytą osłonę na przodzie wozu oraz deski na tyle. Powstało też początkowe podszybie - jeszcze nie malowane. zacząłem też robić klosze - płaskie, bo to wew odbłyśniki

Na sam koniec dodałem na masce flagę Malawii, zwashowaną i przetartą suchym pędzlem ( rozjaśnienia ).

 

klatka6.jpg

klatka5.jpg

klatka8.jpg

klatka7.jpg

klatka9.jpg

klatka4.jpg

klatka2.jpg

klatka.jpg

klatka3.jpg

klatka1.jpg

klatka21.jpg

klatka18.jpg

 

Oraz zacząłem prace przy winietce. Ogólny zarys i początek prac przy wodzie:

Plexi, folia, still water i farby Vallejo - zielona i smoke. Dno pomalowane różnymi farbami Vallejo, drobne kamyki, posypka kolejowa i ususzone mchy - celowo takie a nie inne dno.

 

klatka20.jpg

klatka19.jpg

klatka14.jpg

klatka17.jpg

klatka16.jpg

klatka15.jpg

klatka10.jpg

klatka13.jpg

klatka12.jpg

klatka11.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zaczynam działać przy podłożu. Zmieszałem piasek dla szynszyli z pigmentami CMK + starte suche pastele. Dodałem małe kamyczki oraz wkleiłem kilka większych kamieni. Jak wyschnie to cieniowanie pigmentami + początki roślinności.

Tak to się prezentuje:

 

baza8.jpg

baza9.jpg

baza10.jpg

baza7.jpg

baza6.jpg

baza5.jpg

baza4.jpg

baza1.jpg

baza.jpg

baza12.jpg

baza11.jpg

baza3.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mnie tu jeszcze nie było? Super koncepcja i pomysł. W hondzie rozwaliła mnie rdza - spróbuję skorzystać z techniki prze jednej z ciężarówek. Poza tym, ta podstawka! Uspokój się. Swoją drogą, przypomniałeś mi klimaty lat 90 i gry interstate76 tym swoim zestawem - dzięki!:)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Czasu na modelowania niewiele, bardziej z doskoku, więc dopiero teraz "uzbierało się " coś do pokazania.

Zasadziłem trochę roślinek - głównie suchych, przy samej wodzie zielonych ( posypka modelarska + korzonki ), reszta to trawska + pędzel ławkowiec.

Niestety poprzednia woda nie przetrwała. Coś źle zmieszałem i cała popękała, podniosła się - ogółem wywaliłem ją. To co po niej zostało pokryłem bezbarwnym still water z Vallejo. Plus jest taki że teraz widać kawałek dna, minus - nie ma tak fajnego falowania tafli wody :-/

Tak to się na obezna chwile prezentuje:

 

roliny15.jpg

roliny9.jpg

roliny.jpg

roliny1.jpg

roliny2.jpg

roliny4.jpg

roliny6.jpg

roliny8.jpg

roliny7.jpg

roliny14.jpg

roliny18.jpg

roliny10.jpg

roliny5.jpg

roliny11.jpg

roliny12.jpg

roliny13.jpg

roliny16.jpg

roliny17.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Mel Gibson nie pasuje, tu jest wojna, pustynia, zniszczone, pordzewiałe samochody współczesnych czasów robiące za zasłony przed pociskami, przed ołowiem niewiernych.

Messer: chylę czoła, ristekpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.