Jump to content
mysiek13

Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS 1/72

Recommended Posts

Witam

Chciałbym pochwalić się pierwszym gotowym modelem na tym Forum, "luźnym/weekendowym/relaksacyjnym" projekcikiem przedwrześniowego WP. Modele naprawdę sklejały sie rewelacyjnie - jestem pod ogromnym wrażeniem jakości, spasowania, przemyślenia technologicznego, doboru żywicy ( bardzo miła w obróbce -nie kruszy się , nie pęka, model nie jest zwichrowany). MARS to dla mnie mistrzostwo świata za jakość, przyjemność klejenia i tematykę!!!

Figurki to lekko przerobiony Preiser.

DSCF9755_zps66bce75a.jpg

DSCF9778_zpsdea86b07.jpg

DSCF9780_zpse080c55e.jpg

DSCF9781_zps6c4ef1b4.jpg

DSCF9774_zps4f9607de.jpg

DSCF9783_zps25a3668b.jpg

DSCF9751_zps4340e3a4.jpg

DSCF9799_zpsfcedd474.jpg

DSCF9792_zps56a05b6b.jpg

DSCF9802_zpsf52b5cfe.jpg

DSCF9798_zps324754b9.jpg

DSCF9807_zpsaa81939c.jpg

DSCF9811_zps8a7eda75.jpg

DSCF9804_zps586ff02f.jpg

Proszę o komentarze - pozdrawiam Michał

mi się podoba fajny projekcik i oryginalny, Morze tylko kolory kamuflażu wydają się zbyt intensywne ale to morze być sprawka oświetlenia

Pięknie się prezentuje choć można jeszcze to i owo dopieścić ;)

Mam na myśli kurzenie. Modele MARS-a są prześliczne choć nie tak trywialne do poskładania. Tym bardziej gratuluję ładniego i niebanalnego modelu.

Mówisz, że są to figurki Preiser-a. Jaki zestaw był bazą?

Pozdrawiam!

mysiek13 ciągnik z Boforsem wyszedł Ci przepięknie. Czy mogę prosić o jakieś lepsze zdjęcia figurek?

Witam i dziękuję za bardzo miłe komentarze - lepsze fotki figurek w innym świetle i innym aparatem postaram się wrzucić w weekend.

Figurki to zmieniony Preiser 72503 German motorised infantry - http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=857

Zostały zamienione głowy, podcięte kieszenie na bluzach na płaskie zamiast z plisami, przerobione spodnie na z opinaczami z masy Miliputa. Niestety żeby "usiedli" w aucie musiałem figurkom z tylnej kanapy przyciąć nieco podudzia, więc jeśli są wyjęci z auta wyglądają troszkę nieproporcjonalnie... Karabiny to standardowe Preiserowskie Mausery, plecaki Preiser plus podszlifowane amerykańskie hełmy wzorowane proporcjami na jadarowskich figurkach Polaków w ataku.

Pozdrawiam Michał

Dla mnie kolory kamo są zbyt intensywne. Powinny być bardziej stonowane. Kiedyś była taka firma Model-Lak bodajże, albo Aster i oni robili chyba najbardziej odpowiednie kolory do polskiego wrześniowego kamuflażu. Dobrze, że postawiłeś całość na podstawce, bo cały model coś trochę chyba lewitował. A teraz nic nie widać. Gratuluję udanego modelu.

Piękny zestaw. Swoją drogą żywice firmy Mars są chyba najlepszymi modelami z jakimi się spotkałem. Wielkie brawo za figurki, wyszły przednio

A ja mam mieszane uczucia :(

Czegoś mi brakuje, może intensywniejszego łosza, kurzu i cieniowania figurek. Coś jest nie tak.

Sorry, że na sucho, bez poślizgu, ale takie jest moje odczucie.

A ja mam mieszane uczucia :(

Czegoś mi brakuje, może intensywniejszego łosza, kurzu i cieniowania figurek. Coś jest nie tak.

Sorry, że na sucho, bez poślizgu, ale takie jest moje odczucie.

Zgadzam się w 100%. Działko ubłocone, a ciągnik jakby wyjechał prosto z fabryki. Delikatne stonowanie kolorów i kurz na pewno poprawiło by odbiór.

Bardzo fajna praca. Tematyka jakiej mało na form więc tym większe brawa. No i skala 72

Tematyka pojazdów WP jest poruszana wszędzie, ale nie u nas. Straszna tandeta jeżeli chodzi o polską pancerkę wśród polskich modelarzy. Popatrzcie na fora: francuskie, portugalskie, włoskie, hiszpańskie, niemieckie itd....

A u nas......... tylko pytanie kiedy będzie coś nowego z pojazdów i nic więcej. Przykład z ostatniej chwili. Gdzie są warsztaty modelu haubicy od Choroszego??

Co do w/w modelu, to i zacnie jeżeli chodzi o temat, ale co do wykończenia, to ... już pisałem, pisali.