Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat tej figurki ?Co do poprawy co do zmian?


weganin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto moja pierwsza figurka wykonywana w skali 1:35. Model w dalszym ciągu w fazie pracy na razie udało mnie wykonać to co widoczne na zdjęciach. Co o tym sądzicie co do poprawy, co do zmienienia.

Zdjęcia nie udały mi się zbytni bo zostały robione wieczorem. Może jutro uda mi się zrobić w lepszym oświetleniu.

3a4cdad6a1eaf14am.jpg

8fe2f13914d05385m.jpg

5c904da4163d73a8m.jpg

5f31fb946f757020m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- Figurka pochodzi z roku 1944 a więc ta szara góra jest wybitnie nie na miejscu- powinna być w kolorze spodni a guziki powinny być srebrne oraz zrób "wrone" w kolorze brudo białym.

 

Po drugie buty powiy być całe brązowe albo czarne.

 

Po trzecie wycieniuj tawrz i dłonie twojej figurki.

 

Z resztą jeśli dajesz jakąś figurke do oceny to ją kończ.

 

Twój gośc powinien wyglądać mniej-więcej tak:

DR-70008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi fakt pas i klamra nie zostały nawet ruszone podobnie jak włosy. Ale jak podcieniować twarz i ręce ?? Człowieka maluję po raz pierwszy więc nie za bardzo wiem jak się do czegoś zabierać.

Jeszcze raz dzięki.

Acha zestaw z którego pochodzi figurka właśnie w kolorze szarym proponował pomalowanie góry munduru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieka maluję po raz pierwszy więc nie za bardzo wiem jak się do czegoś zabierać.

generalnie potrzebne są Tobie cienie i rozjaśnienia jak w każdym modelu, robi się to farbami olejnymi dla plastyków lub też każdymi innymi, poczytać na ten temat możesz w różnych miejscach, osobiście używam zwykłych akrylowych farb modelarskich, w swoich ostatnich figurkach stosowałem technikę laserunku, polega ona na nakładaniu kolejnych cienkich warstw farby o zmienionym odcieniu (np. od ciemnej do coraz jaśniejszej)

 

na początek możesz spróbować zapuścić w okolice nosa, oczu, ust trochę rozcieńczonej ciemniejszej farby (np. cielisty z dodatkiem rdzawego lub brązu) i przetrzeć delikatnie twarz suchym pędzlem jaśniejszym kolorem (np. celisty z dodatkiem bieli), jak się spodoba to możesz ćwiczyć dalsze techniki

 

 

powodzenia, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm źle zadałem pytanie

Chodzi mi o to gdzie na twarzy człowieka zastosować cieniowanie. Pojazdy są łatwiejsze tam gdzie jakieś załamanie tam cieniuje. A człowiek ? Czy czoło nos i np kark cieniować tak samo ? Czy nie zrobi się po prostu całkowicie blady ?

Usiłowałem zobaczyć coś w lustrze ale albo jestem daltonistą albo za bardzo opalony i to równomiernie

W każdym bądź razie oczy i buzię zakropiłem skin shadow Pactry i wytarłem wacikiem. A co z cieniowaniem rozjaśniającym ? Czy na wszystkie partie twarzy nakładać tak samo suchym pędzlem czy jakoś wyróżnić poszczególne miejsca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziagwa dobrze radzi

a zamiast stawać przed lustrem możesz postawić figurkę po lampką w ciemnym pokoju - zobaczysz, które płaszczyzny są oświetlone a które wpadają w cień, wszelkie zagłębienia i bruzdy oczywiście ciemniejsze,

możesz też poprzeglądać przewodniki w sieci np. Vallejo, zaleźć można również polskie strony (lub artykuły) poświęcone malowaniu figurek

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale kości policzkowe nie powinny być bardziej "opalone" ? W końcu słońce na tę część twarzy bardziej operuje niż np na gardło.

Postawiłem też figurkę w ciemnym pokoju i podświetliłem ją lampką. Nie za bardzo dało efekt gdyż światło padało za bardzo punktowo.

Ale za to świeca .... to daje dopiero prawdziwy podgląd na każde załamanie.

Dzięki za pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw : to trzeba by zatytułowac dzieło. Ten wyglada na luzaka, bez broni, chełmu, Czyli na przepustce, moze mysli o jakiejś Heldze. Czyli umyty i ogolony, wypoczety..........a może już po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.