Jump to content

Warsztat Panther

Recommended Posts

Zgadza się, po prostu wzoruje się na tym pasiaku, dlatego tych zmian nie zastosowałem, mam na oku inny ciekawy woź z tymi późnymi modyfikacjami, dlatego zostawiłem je sobie na później.

Poza tym , dzięki za garść nowinek o Pantherach, zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego.

• Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam.

Mam do Pattersona pytanie w zakresie modelu Panther II :-) Jakie zastosowałeś gąski ? Rozumiem, że są to frule ale jaki ich numer? Podpowiesz? Bo podchodzę z wolna do tego modelu Dragona - zaczynam kompletowanie - podpowiesz? te - ATL-21 ?

No i kluczowe - model pomalowany?

• 4 months later...

Parę lat tamu zacząłem dłubać takiego giganta, niestety zapał się skończył przy ogromie szpachlowania wypychaczy wielkości krateru po meteorycie, występujących całymi stadami i to w dosyć upierdliwych miejscach. W ramach czyszczenia szafy z zalegających projektów w końcu udało się go poskładać.

Trumpek 1/35 + lufka RB i Friule.

002.JPG

006.JPG

007.JPG

• 2 weeks later...

KUBUŚ od Mirage 1/35 gotowy do malowania. Producent powinien dodawać nervosol do zestawu. Jakość modelu jest dramatyczna. Ładnie wydany, ładne pudełko, rys historyczny, plansza barwna, wszystko na światowym poziomie , tylko modelu zabrakło. Serio, zamiast tych trzydziestu-paru złotych trzeba było go puścić za stówkę i zrobić formy na poziomie Italeri sprzed 20 lat. Byłby cud malina zestaw, a tak mamy model który trzeba heblem szlifować i kielnią szpachlować.

Producent wierzy w umiejętności manualne młodzieży, ale szczerze to nie mam pojęcia jaki młody modelarz będzie w stanie to poskładać.

001.JPG

004.JPG

007.JPG

Wytrasowałem linie rylcem, potem szpachla do strzykawki z ułamaną igłą i jedziemy. Kształtowałem starym ostrzem. Kółka to badziewny klon z klona z klona podróbki jakiś kółek. Sądząc po feldze to chyba do niemieckiej ciężarówki. Idealnie się złożyło, że Kubuś ma tak zabudowane koła, to mogłem je tu użyć.