Jump to content

"GAPIE" DIORAMA 1/35


ROMAN
 Share

Recommended Posts

Witam.

Pod koniec tamtego roku zamknąłem temat dioramy z pewnym pojazdem. Zeszło się tak, że zdjęcia choć robione pod koniec tamtego roku dopiero w ostatnim czasie zostały skompletowane co pozwoliło mi na ich Wam przedstawienie.

 

DSC04137.jpg

 

DSC04139.jpg

 

DSC04140.jpg

 

DSC04142.jpg

 

DSC04144.jpg

 

DSC04145.jpg

 

DSC04150.jpg

 

DSC04151.jpg

 

DSC04152.jpg

 

DSC04269.jpg

 

DSC04271.jpg

 

DSC04275.jpg

 

DSC04276.jpg

 

DSC04277.jpg

 

DSC04278.jpg

 

DSC04279.jpg

 

DSC04280.jpg

 

DSC04281.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu ekstra! Ilość detali, dynamizm ukazany w postaciach, niesamowita ilość szczegółów i wierność odwzorowania detali szczególnie widoczny na spróchniałym molo oraz pordzewiałym Sd Kfz 222. Gratuluję

Link to comment
Share on other sites

Witam Romanie,

 

Wykonujesz i prezentujesz swoje prace na jakimś całkowicie niedostępnym dla przeciętnego zjadacza chleba poziomie. Ogląda się to z niekłamana przyjemnością i do takiej galerii jak ta można wracać kilkukrotnie za każdym razem wychwytując jakieś smaczki.

Bardzo odpowiada mi Twój styl malowania figurek, klasa.

 

Obyś jak najczęściej pokazywał nam nowe prace

Link to comment
Share on other sites

(...) dynamizm ukazany w postaciach (...)

taaa.. to chyba jakąś inną dioramę oglądałeś..

 

ROMANIE.. każda twoja diorama jest interesująca.. z powodu zdjęć jakie im wykonujesz - podobają mi się zwłaszcza plenerowe.

Swoje prace prezentujesz na forum już dłuższy czas.. a mordki nadal bez zmian. O ile sposób malowania figurek się zmienia na lepsze, o tyle malowanie facjat w ogóle nie ewoluuje.

Nie podoba mi się również wykończenie dioramy - przejście między powierzchnią roboczą a ścianką podstawy - jest bardzo niechlujne i szpeci całą pracę.

Kolejny niedoskonały element - figurka "chłopca" z wielką głową stojąca z rękoma w kieszeniach - podłoże wydaje się być wilgotne a ziemia pulchna, a jego pięta zamiast zagłębić się w gruncie zdaje się lewitować ponad nim.

Wózek na pomoście - w jakim celu ktoś go tam ustawił w takiej pozycji? Nie pasuje z tej przyczyny, że rzeczony pomost nie jest doprowadzony do krawędzi dioramy i nie sugeruje, że jest to tylko fragment większej konstrukcji. Poza tym krawędzie poprzeczne desek pomostu są niedomalowane i wyglądają jak by były świeżo cięte albo przełamane podczas gdy ich powierzchnia sugeruje dłuższy pobyt w tamtym miejscu.

I jeszcze ta figurka z liną w łapkach.. jej pozycja raczej sugerowała by wchodzenie pod stromy brzeg z podciąganiem się na linie która.. nie jest w ogóle napięta - jakoś dziwnie to wygląda..

 

Całość nie jest porywająca.. ot.. kolejna diorama z pojazdem i paroma figurkami, które się na niego gapią. Pamiętam bardziej dynamiczną pracę twojego autorstwa, a i inne kompozycyjnie były lepiej zgrane.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wszystkim za zainteresowanie.

 

Fazzi, przyjmuje Twoją krytykę w całości mając na uwadze iż nie jestem modelarzem doskonałym. Pozwala mi to pocieszyć się sytuacją, że jeszcze przede mną wiele pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności. W innym przypadku stanąłbym w punkcie w którym byłbym więźniem własnej doskonałości.

 

Co do brzózki wykonanie jej jest bardzo proste:

Patyk odpowiedniej długości. Nakłuwamy igłą lub nawiercamy cienkim wiertłem pod gałązki. Następnie doklejamy lub wciskamy w otworki odpowiednie długości komosy. Całość z ukształtowaną z komosy koroną malujemy na odpowiedni kolor. Po wyschnięciu pryskamy klejem w sprayu i posypujemy obficie mieloną kolorową gąbką.

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje diorama świetna, resztę ocenili już poprzednicy i pozostaje mi tylko się do nich przyłączyć , a moje pytanie odnośnie dioramy jest jedno jakich farb używasz do malowania figurek ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.