Skocz do zawartości

[MJZ] "Kołowanie" P-47D Thunderbolt


grzesiek83

Rekomendowane odpowiedzi

Pace nad dioramą uważam za skończone. Na początek wybrane przeze mnie zdjęcie:

 

002_P47.jpg

 

Przedstawia ono kołującego Thunderbolta P-47, dowódcy 353 FS z 354 FG, Maj.Glenna Eaglestona, na lotnisku A-98 w Rosieres-en-Haye. 354 Grupa Myśliwska, zwana Pionierami Mustangów, została powołana w połowie listopada 1942 r., w Hamilton Field w Kalifornii. W jej skład weszły trzy dywizjony: 353, 355 i 356. Jako pierwsza grupa w siłach powietrznych USA została wyposażona w P-51B i to właśnie Mustangi przez większość wojny stanowiły jej wyposażenie. Pierwsza misja grupy miała miejsce 1 grudnia 1943 r., a pierwsze zwycięstwo dla grupy uzyskał 13 grudnia Lt. Eagleston, który do końca wojny stał się czołowym asem w całej 9 AF. Pod koniec 1944 r. dowództwo 9 AF uznało, że na tym etapie wojny lepsze będą jednak P-47, lepiej sprawujące się w roli myśliwca bombardującego i 17 listopada zaczęto przezbrajać 354 FG w te właśnie samoloty. Thuderbolty były używane w grupie do 16 lutego 1945 r., kiedy do piloci 354 FG ponownie przesiedli się na Mustangi. Wojna zastała 354 FG na lotnisku R-45 w Ansbach, niedaleko Norymbergii. Piloci grupy zestrzelili w trakcie swojej służby 701 samolotów, w tym 39 niepotwierdzonych i 26 prawdopodobnych. A teraz czas na fotki:

 

072_P47.jpg

073_P47.jpg

074_P47.jpg

076_P47.jpg077_P47.jpg078_P47.jpg079_P47.jpg080_P47.jpg075_P47.jpg081_P47.jpg083_P47.jpg082_P47.jpg

 

Ogólnie praca nad tym modelem nie sprawiła mi wielu kłopotów, od siebie dodałem jedynie lufy km z igieł, rurkę pitota i trochę kabli w komorach podwozia. Podstawka to płyty PSP z zestawu Eduarda i własna twórczość. Figurki zrobione z tego co znalazłem w moim bałaganie. I na koniec tak dla ciekawości pokaże inny model samolotu, którym latał Maj. Eagleston. Złożony dawno, dawno temu Mustang i po powrocie do modelarstwa, jakieś 5 lat temu, na nowo pomalowany:

 

012_P-51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu i całej kompozycji, robi wrażenie! Do pierwszego zdjęcia dodałbym oryginalne tło i na pierwszy rzut oka można by mieć pewne trudności z rozpoznaniem na fotce modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już się wpisywałem, ale w warsztacie ale nie tu...

Grześ... Na prawdę robi wrażenie. "Mała rzecz a cieszy" ;). Zdjęcie modelu bardzo udane. Jak pisał Jarek - tło i trudno odróżnić. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena za wrażenia artystyczne 6.0 (jak kiedyś w łyżwiarstwie figurowym ;)). Troszkę nie widzi mi się podstawka, ale ogólnie Wielki Brat jest pod wrażeniem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że wyszedł ci za grubo trochę ten śnieg to cała scenka naprawdę ładnie wygląda.

Wielkie brawa za ładne malowanie duraluminium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za opinie. Cieszę się że podoba się Wam mój model P-47. Patrząc na inne projekt, mój nie należał do skomplikowanych, ale wybrałem właśnie takie zdjęcie, które dawało mi szanse skończyć projekt w terminie. Pół roczna Córcia skutecznie odciąga mnie od modelarstwa .

 

Śniegu na podstawce rzeczywiście dałem trochę za dużo, ale sądzę że jak na pierwszy raz nie wyszło źle.

 

Jak znajdę trochę czasu, to postaram się trochę pobawić zdjęciami. Sam jestem ciekaw co wyjdzie z ich połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model piękny tylko czy może wyjechał z hali produkcyjnej czy brał udział w wojnie -zbyt czysty a po bokach pasu startowego za duże ( hałdy ) śniegu na zdjęciu między śniegiem a pasem jest łagodne przejście . Do reszty nie nogę się doczepić SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.