Jump to content
Demonion

Pzkpfw IV Ausf H Dragon 1:35 - odsłona druga

Recommended Posts

czy to założenie ma ręce i nogi

No założenie w sumie dobre, ale teraz trzeba pamiętać, że latem 1944 roku cała dywizja "Totenkopf" miała tyle PzKpfw IV ile wystarczało do wypełnienia jednej kompanii. Czyli właśnie pomiędzy 18-25 sztuk (zależy od miesiąca).

Z braku czołgów zakładano, że częściowo II. batalion pancerny będzie uzupełniony StuGami (zresztą tak jak w większości dywizji pancernych W-SS).

W efekcie w tym samym batalionie pancernym było też około 20 StuGów, które pewnie też "łapały się" na tą samą numerację.

No i teraz konia z rzędem temu kto powie, które numery zostały przydzielone czołgom, a które StuG-om, a które w ogóle nigdy nie zostały użyte.

No i teraz konia z rzędem temu kto powie, które numery zostały przydzielone czołgom, a które StuG-om, a które w ogóle nigdy nie zostały użyte.

Przekopałem się przez jedną z szafek i znalazłem strukture II Batalionu 3SS z połowy lipca i jeśli chodzi o kompanie i ich nasycecenie Stugami to wq źródła wygląda to następująco:

5k: 2-IV, Stug-9

6k: 9-IV

7k: 14-IV

8k: 2-IV, Stug-12

9k: 15-tygrysów

Tylko teraz pojawia się problem czy jest to stan liniowy nie uwzględniający pojazdów znajdujących się w długiej lub krótkiej naprawie lub odwrotnie. Więc chyba można zaryzykować wymalowanie nr 745 bo może 4 plt miał pełen stan

To był pełny stan, ale też w naprawie znajdowało się zaledwie kilka Pz IV (3-4 sztuki), więc ryzyko błędu nie duże.

Coś trzeba wybrać, więc pewnie może być i 4. pluton.

Edit:-------------

Aha! No i zawsze jeszcze zostaje sztab II. batalionu.

Np. PzKpfw IV z numerem II03.

Piotrze tak w sumie to nie zawiele widać.

CIMG2979.JPG

CIMG2980.JPG

CIMG2981.JPG

Praca z zimmem to była masakra. Nie wiem jak uzyskać jakiś większy kontrast by uwydatnił się bardzej wyraźnie wasch.

Myślę ze już wystarzcy

Zimemerit to masakra dla modelsarzy.Piszę o sobie oczywiście

Myślę że wygląda już na prawdę ładnie.Zostaw jak jest

Jutro jak będę mięć chwilę czasu przed robotą - niestety koniec mega długiego urlopu , to dam mu lakier matowy i roboty staną na kilka dni bo seria nocek na start.

spróbuj mu jeszcze zapodać taki punktowy wash ala filtr.Zeby nie wyszło za mocno.Z urlopem współczuje że to już koniec.Ja mam jeszcze 3 tygodnie.

Piotrze właśnie tak robiłem, zimm jest bardzo płytki w tym modelu dodatkowo cholernik zaczął ciemnieć. Danielu 5 tygodni w domu siedziałem.

I do tego jeszcze chleję browa r

I ja hehe a co to jest urlop? Ale za dwa tygodnie wracam na ten nasz łez padół, to się trochę odsapnie przy hobby

Danielu ale pamietaj o serii w szoferkę w swoim wehikule frontowym. Partyzanci zawsze na nie polowali

Więc mając dzień wolny postanowiłem opylić IV, użyto pigmentów miga: jasny pył, ziemia europejska, pył gliniany. Efekt który chciałem uzyskać chyba się udał i polegał on na wyblaknięciu kolorów ale czy to tak powinno wyglądać to nie wiem.

CIMG2984.JPG

CIMG2985.JPG

CIMG2986.JPG

CIMG2987.JPG

Jakoś tak nie za bardzo chyba to widać.

Słabe zdjęcia, brak kontrastu, jak rozmydlone, niedoświetlone a więc trudno ocenić, ale na oko wydaje się, że osiągnąłeś efekty wyblaknięcia.

Szkurde ten mój aparat mnie do szału doprowadzi i niestety zdjęcia wręcz bardzo słabe jutro na spokojnie przed robotą postaram się zrobić cos w lepszej jakości.

Ciut lepsze zdjęcia zrobiłem bo wczoraj chyba coś pomieszałem w ustawieniach, więcej już nie wycisnę z tego aparatu.

CIMG2990.JPG

CIMG2989.JPG

CIMG2988.JPG

Do zrobienia pozostała wieża i gąski i jakieś inne duperele. Na chwilę obecną czy wykonana praca jest do przyjęcia?

Jak dla mnie jest jak najbardziej w porządku ! Czy do przyjęcia to kwestia indywidualna i raczej Ty sobie musisz odpowiedzieć, bo Ty jesteś głównym "przyjmującym model" . Mnie już na forach różne rzeczy wypisywali, że zimmerit przypomina rozmoknięte gofry, że numer nie jest symetryczny, że krzywo naniesiony - a we wszystkich przypadkach podpierałem się fotami archiwalnymi. Jeden czołg miał równiutki zimmerit, a inny "ja gofry".

Panzer IV H na mnie czeka, więc podglądam. Jak dla mnie super wykonanie !

Jak dla mnie jest jak najbardziej w porządku ! Czy do przyjęcia to kwestia indywidualna i raczej Ty sobie musisz odpowiedzieć, bo Ty jesteś głównym "przyjmującym model" . Mnie już na forach różne rzeczy wypisywali, że zimmerit przypomina rozmoknięte gofry, że numer nie jest symetryczny, że krzywo naniesiony - a we wszystkich przypadkach podpierałem się fotami archiwalnymi. Jeden czołg miał równiutki zimmerit, a inny "ja gofry".

Panzer IV H na mnie czeka, więc podglądam. Jak dla mnie super wykonanie !

Dzięki za dobre słowo, to jest model w którym już wykorzystuję wszelkie rady i wskazówki przekazane przed bardziej doświadczonych i poprostu jak się coś robi pierwszy raz to wypada potwierdzić swą torię z zaawansowaną praktyką

Praca prawie na finiszu, pozostało zamontować antenę i naprawić tylne haki liny bo przez gapiostwo złamałem.

CIMG3013.JPG

CIMG3012.JPG

CIMG3011.JPG

CIMG3010.JPG

CIMG3009.JPG

A i jeszcze w rejonach wlewów dojda zacieki paliwa ale to na koniec miesiąca. Niestety zdjęcia nie powalają.