Skocz do zawartości

Który lepszy aerograf?


Gość tomsoul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar pozbyć się ab-1001 i kupić sobie coś bardziej profesjonalnego.Mam jednak dylemat który wybrac.Chce kupić pseud-iwate.Mam na oku dwa modele:

-z firmy "fachowiec"

 

http://www.fachowiec.home.pl/index.php/produkt,areograf__profess_02mm

 

-oraz z Maru:

 

http://www.mar.sklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=155&category_id=30&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=40

 

albo

 

http://www.mar.sklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=338&category_id=30&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=40

 

Poradzcie.I mam pytanie.Jaka jest praktyczna różnica pomiędzy dyszą 0,2 a 0,3??Czy chodzi tutaj o grubość kreski?I co lepiej kupić do malowania modeli?

Z góry przepraszam za temat bo może były podobne ale myśle że wielu początkującym to się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item229259211_profi_0_2mm_bd_203_aerograf_airbrush_regulacja_pa_.html

Ja kupiłem teraz ten aero,maluje zaj.. przede wszystkim jest dwu funkcyjny, czyli oprócz tego ze masz możliwość regulacji ilości farby to za pomocą pokrętła pod zbiorniczkiem regulujesz "ilość" powietrza, dzięki temu masz większe pole do popisu przy malowaiu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w Poradniku Modelarskim że pseudo-iwaty są dwufunkcyjne.Czy to prawda?CZy np.ten aerograf professional z firmy fachowiec jest dwufunkcyjny??I czy w ogóle jest to kopia iwaty czyli pseudo-iwata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo-Iwata czy professional to te same aerografy. Różnią się tylko nazwą. Pesudo - Iwata (tego określenia użyję) to aerograf dwu funkcyjny. Jego nazwa wzięła się stąd, że jest to podróbka jednego z modeli znanej Iwaty. Pseudo-Iwata to dość dobry aerograf biorąc pod uwagę jego cenę i pozwalający na poprawne malowanie modeli. Można go kupić z dysza 0,2 mm i jaki 0,3 mm. Będziesz mógł nim malować małe elementy jak i całe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze dużo kręcenia to dobrze, bo można dobrać idealny strumień farby. Ten aero ma ponadto blokadę iglicy także możesz sobie ustawić idealnie jaką gruba kreskę ma dawać aero.

Widze ze chyba nie kazdy wie co to jest aerograf dwu fukkcyjny. Dwu funkcyjny to taki który ma możliwość oprócz regulacji ilość farby, także regulacje ilość powietrza.

Tak wiec nie każda pIwata jest dwu funkcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw głowic.

 

Swoją drogą, jakbym takie cudo wziął do ręki, to malowanie pewnie poszłoby mi podobnie jak moją pseudo_Iwatą. Niestety to nie aerograf maluje, tylko jego przedłużenie, czyli ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem takiego tylko wyprodukowanego przez Proxxona.

Fajny, ale jest jedno funkcyjny i bez regulacji skoku iglicy.

Osobiście dołożyłbym te 20 zł i kupił taki jak CI wysyłałem. Naprawdę w miarę malowania docenisz to ze jest dwu funkcyjny i skok iglicy regulowany

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam wcale mi nie padł, poprostu głupi byłem i ukręciłem dyszkę ( dyszki w każdej pseudo są delikatne ), teraz gdybym miał kupować jakię aero to na 100 % bym go brał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem. Za sume może większą niż na allegro kupiłem professional "fachowiec" z dyszą 0,2 czyli pseudoiwate.Kupiłem w Łodzi w Da-ta(jako że jestem łodzianinem).Jakbym miał kupować przez allegro i czekać,płacić za przesyłke a co najgorsze martwić się czy dojdzie(bo naciąłem się przez poczte polską już raz-cholernego monopoliste) to ja dziękuje.Aerograf jest jednofunkcyjny tzn. nie ma funkcji regulacji ciśnienia powietrza ale uważam że jest to mi niepotrzebne bo mam ma-1000 z reduktorem(nowszy model-w starszych tego nie ma) gdzie moge regulować ciśnienie.W porównaniu z ab-1001 jest to niebo do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.