Skocz do zawartości

Gazetkowy Sokół :)


jacek172

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przednie oszklenie i podwozie przypomina mi AJmodel, ogólnie przód wygląda jak dziobak Ciekawe jak wysoko dupka będzie jak się go posadzi na kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo czy kupisz...

 

Jak pech to pech - nie wiado czy kontenerowiec gdzieś na chińskim morzu nie zatonie.

 

"48. PZL W-3 Sokół

 

Z przykrością informujemy

o opóźnieniu sprzedaży

kolejnego 48. numeru z modelem

"PZL W-3 Sokół" z powodu awarii kontenerowca.

 

Przewidywany termin sprzedaży ok. 26 lipca 2013 r."

http://www.amercom.com.pl/helikoptery-swiata/2780-nr-48-helikoptery-swiata.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie dziwię się że nikt nie chce podzielić się fotkami Sokoła, a raczej tego co niby ma przedstawiać ten "model"

d399d3723b2174134bcd36a484580b2b.jpg

Te boczne drzwi extra normalnie i to podwozie, wygląda jak kangur

 

03d703769b6ba2eb9c9d688ad88eeb63.jpg

Tak zmasakrowanego modelu jeszcze nie widziałem

 

ee447de77f1dbed9df2c064704474194.jpg

Dobrze że tego nigdzie nie spotkałem na swojej drodze i nie zakupiłem bo szkoda kasy panowie Żałuję teraz że nie kupiłem Mi-2, ale z nim był także problem z dostępnością u mnie, a teraz nigdzie go dostać nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, "troszkę" im ten Sokół nie wyszedł...

Szkoda, bo po niezłym Puszczyku apetyty były spore.

 

Żałuję teraz że nie kupiłem Mi-2, ale z nim był także problem z dostępnością u mnie, a teraz nigdzie go dostać nie można
Możesz kupić bezpośrednio u wydawcy: http://www.amercom.com.pl/56-helikoptery-swiata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A czego się ty spodziewałeś Choroszego, MarS'a ??
Rozwalasz mnie, po raz kolejny porównujesz gotowca z gazetki do modelu żywicznego (tak jak było w temacie o strażackim Jelczu 003, którego próbowałeś na siłę porównać z Tololoko, choć zdaje się było to mało przekonywujące).

 

Może kolega stakor1 po prostu się spodziewał, tak jak wielu z nas, jakości porównywalnej do poprzedniego gotowego modelu, czyli Puszczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rozczarował. Co do rozwalania, to raczej ci co się spodziewali "cuda" się rozwalili. Przecież to jest model dodawany do gazetki, a nie do sklejania

 

PS. do tych 29,95 pln dokładasz 2,50 złotego i masz dużo lepiej wykonanego Sokoła z AJ Model w skali 1/72, którym możesz sobie robić co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też miałem nadzieję że ten gazetkowiec będzie jako tako przyzwoity, bo AJ model to też bryndza, a jedyny plus to taki że można w niej dłubać i rzeźbić. Ale jak się chce to można trochę poprawić gazetkowca też

IMG_20130906_193520.jpg

Foto z innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem za to, że będzie nowy Sokół, ale to oddzielna historia i nie na ten topic.
To zakładaj nowy temat. Wielu chętnie poczyta takie dobre wieści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się podać do publicznej wiadomości kto był projektantem tego czegoś. Najgorszy model w całej serii. Projektant tego modelu powinien się wstydzić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślałem że na forum modeli redukcyjnych tyle emocji wzbudzi zabawka dla dzieci kupiona w kiosku.

Już się boję pomyśleć kiedy na celownik trafi gumowa kaczuszka albo gryzaczki.

Pozdrawiam ;)

W sumie racja, ale też pamiętajmy, ze jedyny dostępny szerzej zestaw Sokoła/Anakondy w 1:72 poziomem wykonania niestety nie odbiega wiele od zabawki z gazetki i tylko masa pracy oraz elementów waloryzacyjnych mogą sprawić, że będzie jakoś wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślałem że na forum modeli redukcyjnych tyle emocji wzbudzi zabawka dla dzieci kupiona w kiosku.

Już się boję pomyśleć kiedy na celownik trafi gumowa kaczuszka albo gryzaczki.

Pozdrawiam ;)

Hańba Ci Maciek Twoje nazwisko powinno się podać do publicznej wiadomości

Zaraz obok nazwiska projektanta tej grzechotki, która wcale nie wygląda jak zebra

my-baby-grzechotka-zebra.290x290-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślałem że na forum modeli redukcyjnych tyle emocji wzbudzi zabawka dla dzieci kupiona w kiosku.

Już się boję pomyśleć kiedy na celownik trafi gumowa kaczuszka albo gryzaczki.

Pozdrawiam ;)

W sumie racja, ale też pamiętajmy, ze jedyny dostępny szerzej zestaw Sokoła/Anakondy w 1:72 poziomem wykonania niestety nie odbiega wiele od zabawki z gazetki i tylko masa pracy oraz elementów waloryzacyjnych mogą sprawić, że będzie jakoś wyglądał.

Gadasz głupoty, widziałem modele wykonane prosto z pudła i wyglądały rewelacyjnie, a wy podniecacie się (jak to kolega napisał wyżej) zabaweczką dla dzieciaczków lub tych co nie potrafią sklejać. Pierdu, pierdu, a walizki po peronie.

Opanuj się chłopie. Ja to wiem chyba dobrze, bo sprzedaję modele AJ Modelu i ci sami klienci kupują następne modele i są zadowoleni. Takie typowo Polskie, pierd... aby drugiemu dowalić. Bierz przykład z Czechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty, widziałem modele wykonane prosto z pudła i wyglądały rewelacyjnie, a wy podniecacie się (jak to kolega napisał wyżej) zabaweczką dla dzieciaczków lub tych co nie potrafią sklejać. Pierdu, pierdu, a walizki po peronie.

Opanuj się chłopie. Ja to wiem chyba dobrze, bo sprzedaję modele AJ Modelu i ci sami klienci kupują następne modele i są zadowoleni

Nie podniecam się tą zabaweczką, napisałem to wyraźnie - to ustalmy na wstępie

Co do jakości Sokoła z AJ Model to chyba jednak fakt kupowania go w ogóle, nie świadczy o jakości zestawu, czy może się mylę? Też bym był zadowolony mając choć taki model jak z AJ, gdy innego wyboru niż on (i ewentualnie żywice) nie ma.

No i wyrażam swoje zdanie, jako kogoś kto sklejać umie nieco lepiej niż zabawki z gazet wyglądają - w czasie gdy sklejałem jeszcze 1:72 to miałem produkt AJ Modelu.. przykro mi, ale do poziomu nawet starszej Italerki to mu bardzo daleko... wiele detali pominiętych (choćby porządnie zaznaczone linie podziału, albo kompletny brak zaznaczenia wzmocnień kadłuba), a z kabinki bije bida aż piszczy. Może i wygladać przyzwoicie po sklejeniu, ale jeśli chce się z niego zrobić model oddający porządniej oryginał, to tylko dorabiając samemu wiele elementów i kupujące choćby te paski wzmacniające kadłub (o blachach nie wspominam, bo choć się przydają to moim zdaniem bez nich też można ładne modele robić). Jeśli sądzisz, że to moja odosobniona opinia to poczytaj sobie wątki warsztatowe Sokołów na forach...

 

Takie typowo Polskie, pierd... aby drugiemu dowalić. Bierz przykład z Czechów.

Tu sobie wypraszam, bo sam takowego pier...a nie lubię, podobnie jak zażartych sporów forumowych. I słowa do mnie o Czechach też niezbyt trafne - przykład z Czechów to powinni brać właśnie producenci takich potworków jak niektóre rodzime zestawy (celowo nie podaję nazw byś nie twierdził, że dowalam komuś) - do czeskiej jakości im daleko. Są oczywiście świetnie zrobione polskie modele, choćby IBG i niektóre produkcje Mirage pokazują, że można. Jednak jak na kraj wielkości Polski to nadal mało jest dobrych, rodzimych modeli na rynku, zwłaszcza na tle Czechów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy świadczy to o guście czy też jego braku,bo pobyt na PKL jest,bardziej idzię o cenę bo za 15 zł ma model"przedmiot"przypominający z grubsza jakiś tam samolot.Drugą stroną medalu jest fakt iż na tym forum PKL(szczególnie te nowsze)traktowane są jak jakaś relikwia lub inny przedmiot kultu(to fajnie),czasem do przesady ,więc każdy polski produkt,jakiegokolwiek polskiego latadła będzie szeroko i dogłębnie analizowany,zachaczając po drodze o zakład psychiatryczny.Dziw mnie tylko bierze na fakt iż nikt jeszcze nie obsmarował Migów 21 z Innexu które kosztuję nie więcej niż 20 pln,mają blaszkę i nawet wyglądają przyzwoicie.

 

 

P.S. mieli w-3 w zamiarach ale po niebywałym sukcesie Mi-2 nie potrafili się podnieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wiem za to, że będzie nowy Sokół, ale to oddzielna historia i nie na ten topic.

Skala, gadaj co wiesz na temat nowego Sokoła, jeśli już nie potencjalnego producenta, to chociaż skalę, technologię i przewidywany czas premiery

Oby to nie było na następny plan 6-letni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.