Jump to content
jacek172

Gazetkowy Sokół :)

Recommended Posts

Desaxe, Grzes, stakor1 dlaczego zadajecie pytania znając odpowiedź?
Kolego modelarzu, skoro pytanie zadałem to chciałbym na nie uzyskać TWOJĄ ODPOWIEDŹ, a nie kolejne dziwne pytanie...

Jako jeden z pseudo-modelarzy przeczytałem Twoje czysto modelarskie wypowiedzi i nigdzie na zadane przez nas pytanie odpowiedzi nie znalazłem, ale ja się pewnie nie znam...

Bądź zatem tak dobry i zacytuj zdanie z Twoich postów, które odpowiada dokładnie na pytanie:

co jesli ktoś jak ja i moi kumple z pracy kupuje samochody kolekcjonerskie 1:43 (kultowe fury PRL) i przerabialiśmy je na radiowozy z pomocą sporej ilości technik modelarskich? To nadal kolekcjonowanie czy już modelarstwo?

Modelarstwo – działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli.

co jesli ktoś jak ja i moi kumple z pracy kupuje samochody kolekcjonerskie 1:43 (kultowe fury PRL) i przerabialiśmy je na radiowozy z pomocą sporej ilości technik modelarskich? To nadal kolekcjonowanie czy już modelarstwo?

Jeżeli każde moje zdanie mam tłumaczyć jak małemu dziecku to dalszy mój udział w tym wątku nie ma sensu. Kto nie chce zrozumieć ten nie zrozumie.

Jeżeli admin nie przenosi tematu w bardziej odpowiednie miejsce to widocznie tak ma być i nie mam zamiaru z tym walczyć.

Pozdrawiam

Ja tylko zapytam uczestników dyskusji po co komu udowadnianie wyższości wtorku nad kolorem żółtym? Chyba wszyscy wyrazili zdanie, że modelarstwo to własna, manualna praca nad materią w celu odwzorowania rzeczywistego obiektu w pomniejszonej skali a kupno, choćby najpiękniejszej repliki to kolekcjonerstwo.

Aż dziw bierze, że komuś chce się brnąć w udowadnianie czegokolwiek dla zasady. Pepsi Adam założył temat jak mniemam jako "ciekawostkę przyrodniczą" o żadnym innym, jak rozrywkowym charakterze, bo ciężko tę karykaturę nazwać miniaturą W-3 a tu czwarta strona dyskusji o tym, że lepsze toto niż nic. Panowie, więcej luzu.

Mikele luz i dystans jest cały czas.

Adam wrzucił zapowiedź Sokoła, gdy jeszcze nie było wiadomo jak faktycznie będzie wyglądał.

Wielu z nas miało nadzieję, że będzie jakością dorównywał Puszczykowi, a co za tym idzie, stanie się doskonałą bazą do robienia we własnym zakresie modeli tego śmiglaka.

Niestety, rozczarowanie przyszło szybko i każdy widzi, że wiele się z tego wycisnąć nie da... także wielu (w tym ja) darowało sobie kupno.

Zachwycił mnie natomiast maciekf16 wkraczając w temat, mianując się dumnie "modelarzem" i rozstawiając wszystkich po kątach.

Jeśli dobrze zrozumiałem jego ostatni post, zmienił jednak zdanie co do kategoryzacji przerobionego gazetkowego Sokoła, czym tylko potwierdził niezrozumienie poruszanego tematu...

(Nie chciał mi jednak wytłumaczyć jak małemu dziecku, ani odpowiedzieć swoimi słowami, bo łatwiej zrobić kopiuj-wklej, więc tu jednak mogę się mylić co do konkluzji końcowej)

Jakoś, cholercia, tylko nie mogę znaleźć zdjęć modeli naszego eksperta od modelarstwa...