Jump to content

OV-10 Bronco. Wersja jednoosobowa Academy 1/72

Recommended Posts

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masa go green stuf. Taki dwukolorowy pasek.

green_stuff.jpg

A z tym flamastrem to mnie zaskoczyłeś. Czemu miałbym się bać ? To nie tytan ,-)).

Co do uzbrojenia to sugerowałbym: pod kadłub jakiś zasobnik WRE, po obu stronach kadłuba (nad działkami) po wyrzutni Sidewinderów i po dwa pylony pod skrzydłami (przez większe śmigła może nie być wystarczająco dużo miejsca dla kolejnych pylonów.

Myślałem o pylonach pomiędzy klapą i lotką i jeszcze jakichś podwójnych pylonach na końcach płata.

I pewnie jakiś pilon centralny pod kadłubem, też by się przydał.

Co to jest zasobnik WRE ?

Prowadnice na końcach skrzydeł byłyby o tyle niepraktyczne, że są dość wysoko umieszczone. Obsługa naziemna nieźle by pewnie pomstowała na takie rozwiązanie.

A WRE to Walka Radiowo-Elektroniczna i wykonuje się ją zazwyczaj takimi dynksami:

AN-ALQ-211v9PodCLOSEDCover2.jpg

Sever. Uważam, że taki samolot powinien działać jako samolot "armijny". Wydzielanie lotnictwa, jako osobnego rodzaju sił zbrojnych . Zwłaszcza lotnictwa szturmowego to chyba przeżytek. Dlatego z premedytacją jest na min napisane POLISH ARMY ,-)).

Lord. Ten bronco to samolot SF. Dostosowany do koncepcji obrony kraju typu....szwajcarskiego. Czyli Nieograniczony dostęp do broni palnej = silne jednostki obrony terytorialnej oparte o luźne grupy uzbrojonych we własnym zakresie obywateli. No i takie jednostki potrzebują sprawnej i taniej "artylerii" I tu wkracza właśnie mój Bronco ,-)).

PS. Ogłaszam konkurs na jego nazwę ,-)).

Ej, no wiem, że to SF i myślenie życzeniowe No dobra- to ja proponuję nazwę "Niszczuka". Tak dla zachowania rybiego nazewnictwa polskich samolotów ;) Swoją drogą, skąd się to wzięło? Dla większej jasności zdjęcie wyżej wspomnianej ryby...

Niszczuka,cgfd,ejf,a.jpg

Moim zdaniem nawet trochę podobna

No właśnie, skąd się to wzięło. Nazwy ryb byłyby lepsze dla okrętów ,-)) A dla samolotów to może....ptaki ?

Wydaje mi się , że jakiś geniusz chciał tymi nazwami zmylić przeciwnika. W wojsku myślicieli tego typu nie brakuje. W końcu okręty były nazywane po ptasiemu- choćby okręt podwodny Orzeł, czy trałowce typu Jaskółka.

Aha- niszczuka jest jeszcze do obejrzenia na jutubie , zębiska iście potworne. Straszna ryba. Pasuje jak znalazł.

Swoją drogą , nie można było pójść dalej ze zmyłką? Choćby biurowo? PZL-11 Zszywacz ,LWS-3 Skoroszyt, RWD-13 Kątomierz, PZl-37 Dziurkacz? ;)

Skoro mamy XXI wiek to może by tak posiłkować się nazwami kosmitów z Kapitana Bomby....,-))

JUHAS - Jednomiejscowy Uniwersalny Hybrydowy Armijny Samolocik

KUFEL - Kombinowany Uderzeniowo Frontowy Ekwipunek Latający

. . . . - Dobrze Uzbrojony Prototypowy Aeroplan

Paweł, jesteś najlepszy

. . . . - Dobrze Uzbrojony Prototypowy Aeroplan

Mówisz DUPA....

Widzę, że Ci się spodobał mój samolocik.

Niemniej w konkursie ciągle prowadzi Mare_K

Paweł, widzę, że używasz ironii.

Marek_K, taki "art nose" z "Kapitanem Bombą" byłby dobry ! Chyba kupię ten pomysł ,-)).