Jump to content
kwiatektatek

Hawker Typhoon MkI B 1:72 Airfix czyli tajfun z ciężarówki.

Recommended Posts

Jako że dorobiłem się nowego warsztatu:

DSCN9137_zpsa0dcdf00.jpg

A także nowego kompresora:

DSCN9137_zpsa0dcdf00.jpg

Do tego miewam trochę więcej czasu, zabrałem się za kolejny model.

DSCN9716_zps35021f72.jpg

Typhoona zrobię prosto z pudła i tak bardziej skromnie, bo jednak warsztat mobilny to nie to samo co domowe pielesze.

Dość długo kombinowałem jak tu podłączyć aerograf, ale okazało się to bardzo proste i, jak pokazały pierwsze próby, skuteczne:

DSCN9952_zps91963cc1.jpg

Coś tam nawet wyszło:

DSCN9953_zpsb18a42c4.jpg

Kolejne postępy przedstawię jak załadunek będzie mi się przeciągał

Jako że dorobiłem się nowego warsztatu:

DSCN9137_zpsa0dcdf00.jpg

No czego jak czego, ale powietrza to akurat masz pod dostatkiem;) A koledzy jak na wariata nie patrzą? Bo na mnie - tak

To jest to,kreatywnosc jest the best.Ogladam duzo zachodnich forumow ale uwierzcie mi nie widzialem trackera z warsztatem.Polak potrafi.Patrze za wiecej.

P.S.Przepraszam jesli urazilem ta nazwa kierowcow.

Co się nie da ak się da co prawda daaawne czasy ;) z tym, że ja malowałem w domu. Warsztat miałem podobny tylko młodszy.

Szwe1_zps09980a05.jpg

szwe2_zps33b1c795.jpg

Co jak co, ale zawodowym modelarzem to ja nie zostanę. Przy takim tempie to na sól bym nie zarobił

Póki co zrobione mam wnętrze.

DSCN0482_zps5d8ff346.jpg

DSCN0481_zps9ae71924.jpg

Łosz jest zdecydowanie za mocny, ale po dwóch tygodniach od nałożenia, nie bardzo chciał się ścierać. Zresztą po złożeniu kadłuba nic w środku nie widać.

Ciąg dalszy kiedyś nastąpi

W aucie doprowadziłem model do takiego stanu:

DSCN1832_zps16a72af8.jpg

I z okazji występujących mrozów, zabrałem go z całym warsztatem do domu. Już dwa tygodnie minęły i nic dalej nie zrobiłem.

Niedawno na którymś z forumów była mała awanturka, w związku z tym pragnę oznajmić, że patent z kolorowym preszadingiem podpatrzyłem u Kamila Feliksa Sztarbały. Jednak wprowadziłem pewną innowację. Polega ona na tym, że o ile kolega KFS od razu wie jaki efekt chce uzyskać, o tyle ja kolory kładłem na tak zwaną "pałę" i dopiero zobaczę czy coś z tego wyjdzie

Poprawiłem nieco preszading. Auto na wyjściu ma trochę duże ciśnienie powietrza, a jeszcze wtedy nie umiałem zmniejszać go samym aerografem.

DSCN2331_zpsddf38b98.jpg

DSCN2332_zpse26b454a.jpg

Przepraszam za tło typu kotlet, ale mało miałem czasu na swoje prace.

Położony MSG na spód i troszkę rozjaśnień białym:

DSCN2334_zps5df92697.jpg

Za przytrzymane kciuki bardzo dziękuję. A czym się niepokoisz letalinie?

Jak zwykle przesadzam.

Nie wiem co zamierzasz jeszcze z tym malowaniem robić, ale te liliowe prześwity spod szarego spodu wyglądają dziwnie.

Zawsze się też zastanawiam o co chodzi z tymi kolorkami i preszajdingami skoro im tego więcej, tym dalej od surowej prostoty oryginału.

Myślałem wczoraj o tym samym modelu, także z Airfix. Pewnie to będzie jeden z moim kolejnych zakupów. A póki co to stworzę do końca to co mam i przyglądam się temu z niecierpliwością. Widzę, że dłuższa przerwa była w tym warsztacie

Under B śmiało możesz zakupić ten model. Jest bardzo przyjemny w robocie. Jedynie przejście kadłub-skrzydło od dołu jest wymagające, ale nic takiego czego nie można wyprowadzić.

Model dostał kalki, więc następne będzie łoszowanie. Komory podwozia zrobiłem według instrukcji srebrne. Błąd do przemalowania.

DSCN6919_zps7z05c2k7.jpg

DSCN6920_zpst13ynxup.jpg

Chcę włożyć do tajfuna lufy z mastera. W ofercie są dwa rodzaje, wczesne i późne. Podpowie ktoś jakie będą prawidłowe do mojego modelu?

Komory podwozia zrobiłem według instrukcji srebrne. Błąd do przemalowania.

Typhoony komory podwozia miały akurat srebrne

Chcę włożyć do tajfuna lufy z mastera. W ofercie są dwa rodzaje, wczesne i późne. Podpowie ktoś jakie będą prawidłowe do mojego modelu?

Późne

Dziękuję za porady.

Jeśli nie muszę przemalowywać wnęk to będę zadowolonym człowiekiem. Chociaż sprawa ta nie jest dla mnie jasna. Aby się zorientować w temacie podglądałem warsztaty i galerie gotowych modeli. I tu jest ciekawa zależność: im bardziej doświadczony modelarz, tym bardziej wnęki są w MSG

A ze zdjęć to ja nie wiem jakie wnioski wyciągnąć.

I tu jest ciekawa zależność: im bardziej doświadczony modelarz, tym bardziej wnęki są w MSG

A ze zdjęć to ja nie wiem jakie wnioski wyciągnąć.

Wzorowanie się na modelach innych może prowadzić do powtarzania błędów:)

Na 99,9% powinny być srebrne.

Na obecną chwilę mam takie coś:

DSCN7016_zps00vnizzt.jpg

DSCN7019_zpsofhu8pwf.jpg

Kupiłem lufy Mastera i mam pewne problemy z ich zamocowaniem, ale damy radę

Na jaki kolor pomalować wnęki uzbrojenia?

No i skończyłem. Jak zwykle na ostatnią chwilę, zarywając noce. Parę zdjęć, opis później bo na twarz padam

DSCN7201_zpsvxofjqmb.jpg

DSCN7204_zpsyk5jna09.jpg

DSCN7203_zpsawocf17u.jpg

DSCN7212_zps2rrtpofi.jpg

DSCN7209_zpstayiu8nf.jpg

DSCN7218_zpsrfznxjxy.jpg

DSCN7207_zpsxtoruxnu.jpg

Warsztat krótki, ale konkretny. Namówiłeś mnie na kupno tego modelu. Czekam na zdjęcia w galerii.