Jump to content

KW-2 ZVEZDA 1:35 - czyli kolejny wynalazek.

Recommended Posts

No a co to znowu za poddawanie się. Jak cię męczy to odłuż na parę dni. Poczekaj aż cię chęć najdzie. Nic na siłę.

A co rozjasniania to napisz z czym masz problem to może coś jeszce pomożemy.

• Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodzi mi o to, że nie mam czasu na modelarstwo a chcę go skończyć, ale idzie wszystko pod górę. A co do rozjaśniania to mam taki problem, że kolor rozjaśniony "wchodzi" w kolor bazowy i nie widać różnicy, albo jest za bardzo rozjaśniony.

Idzie dobrze-

Jakubie, zwróć uwagę: rozjaśniony kolor w wielu warsztatach nakładany jest niemal równomierną smugą na górną powierzchnię wszelkich brył (głównych modułów pojazdu)- niektórzy nawet mają tendencję do przesadzania i "rozjaśniony" kolor bliski jest białemu... Stąd na "produkcie końcowym" widoczne są silne kontrasty...

Jest to podyktowane efekciarstwem- chęcią wyróżnienia modelu (prawdziwy pojazd nigdy tak nie wyglądał, a model przypomina bardziej "trójwymiarową grafikę").

Co do rozjaśnienia "góry" brył: wszelkie przedmioty oświetlane są najczęściej od góry przez światło słoneczne...

Nie martw się, że zrobisz zbytnie kontrasty- tak trzeba, bo gdy potraktujesz model płukankami- "przyciemnisz" go, a jak jeszcze zechcesz zrobić zacieki i "błoto i kurz"- to całkiem zmieni ostateczny wygląd modelu...

I jeszcze jedno- efektownie wyglądające modele to nie tylko sprawa "chemii" czy wprawy. W głównej mierze to efekt cierpliwego "znęcania się" nad "materią

Pozdrawiam...

To może wytłumaczę dlaczego tak bardzo lubię ruskie tanki. Mój pradziadek w 1940 roku trafił do armii pancernej zsrr. Od tamtej chwili był przerzucany z czołgu na czołg. Walczył w takich jak mi powiedział: T-26, KW-1, a T-34 76 do końca wojny. To przez niego się zaraziłem tymi ruskimi, ale niestety już nigdy z nim o tym nie porozmawiam, bo w 2011 roku 5 listopada odszedł w chwale i chorobie. Cześć i chwała Kazimierzowi Stirepkov [*]

Rysy to mój stary dobry sposób tylko, że niektórych przeraża. Biorę kawałek papieru ściernego 320 i delikatnie trę. Czasami trzeba leciutko nożykiem przejechać (ale bardzo leciutko!), następnie papier w dłoń id pocieram aż wyjdzie mniej więcej mała rysa. No i dalej pewnie wszyscy wiedzą, malowanie i najważniejsze wash, który oddaje bardzo fajny efekt.

To może wytłumaczę dlaczego tak bardzo lubię ruskie tanki. Mój pradziadek w 1940 roku trafił do armii pancernej zsrr. Od tamtej chwili był przerzucany z czołgu na czołg. Walczył w takich jak mi powiedział: T-26, KW-1, a T-34 76 do końca wojny. To przez niego się zaraziłem tymi ruskimi, ale niestety już nigdy z nim o tym nie porozmawiam, bo w 2011 roku 5 listopada odszedł w chwale i chorobie. Cześć i chwała Kazimierzowi Stirepkov [*]

Dobrze łączyć pasję z takimi rodzinnymi historiami. Też mam podobną motywację, tyle że do robienia samolotów Polskich Sił Powietrznych na zachodzie, bo paru moich krewnych tam służyło

A wash bardzo fajnie wyszedł, zgrał kolory modulacji ze zobą ciekaw jestem jak pójdzie dalej