Skocz do zawartości

P-39Q Airacobra gen. Połynina, RS Models, 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po ukazaniu się tego modelu oraz po dyskusjach dotyczących malowania tego egzemplarza (na łamach PWM i Modelwork), kiedy latał nim Połynin, jako dowódca lotnictwa wojskowego Polski Ludowej (!? - ale były czasy?), postanowiłem podejść do tego tematu raz jeszcze. Do modelu użyłem starych blaszek Eduard, oraz żywicznego wnętrza, "skanibalizowanych" ze starego modelu Academy. Niestety kalkomanie do tego malowania są skopane;

żółty numer 01 jest raczej do skali 1/48 i za cienki.

 

rnux.jpg

6i3s.jpg

gbe4.jpg

cmay.jpg

8mh6.jpg

oik7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Września 1940 roku podczas walki powietrznej nad południową Anglią samolot von Werry został trafiony prawdopodownie przez P/O G. H. Bennions'a z 41go Squadronu RAF. Niemiec wycofał się z walki na swej uszkodzonej maszynie ale rzekomo dopadł go kolejny angielski pilot, tym razem P/O B. G. Stapleton z 603 Squadronu RAF. Ponownie trafiony germaniec wylądował awaryjnie w Winchet Hill, Love's Farm, Marden, hrabstwo Kent. Oczywiście trafił do angielskiej niewoli gdzie dwa razy próbował zwiać ale bezskutecznie. Potem przeniesiono go aż do Kanady gdzie o dziwo stamtąd nawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model (tylko przednie kółko wydaje mi się niepomalowane w ferworze budowy modelu ;) ), kolorki mi sie podobają. No i ten surrealistyczny klimat amerykańskiego samolotu w polskich barwach, na którym latał rusek awansowany odgórnie na "Polaka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ciekawy, bo chyba każdy zna sylwetkę boczna tego samolotu ,-)). Tylko ta biel na ogonie psuje bardzo pozytywny efekt całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jako autor modelu i wątku, nie rozumiem wpisu siamona o von Werra? Nie wiem też o co chodzi z tą "bielą na ogonie", bo jeśli chodzi o biel szachownicy, że jest za czysta, to przypominam, że maszyna ta była intensywnie używana przez Połynina w ZSRR i przyleciała do Polski już mocno sfatygowana. Biało czerwonymi szachownicami zamalowano sowieckie gwiazdy i one mają prawo być nieskazitelne - zaraz po przemalowaniu. W takim malowaniu, wedle znanych relacji, samolot był używany tylko przez Połynina. Po jego wyjeżdzie z Polski samolot przemalowano całkowicie na kolor oliwkowo zielony, a numer 01 namalowano w kolorze białym (na 95%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dziwny wpis to skopiowana część wstępu z wątku kolegi Abominusa "Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72". Jak by nie był dziwny, to odkurzył wątek

Moze kolega Spiton wziął tą żółć ogonową za źle zbalansowaną biel? Moim zdaniem, ten żółty/biały fragment wyszedł trochę gipsowo, szczególnie widoczne jest to na liniach podziału statecznika pionowego. Trzeba wziać poprawkę, że jest to powiększenie i w realu może wyglądać lepiej.

Swoją drogą, to po żywej dyskusji o tym samolocie, która toczyła się gdzieś na tym forum, dziwi mały odzew, kiedy w galerii pojawi się realna interpretacja tak dyskutowanego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wachmistrz dobrze wytłumaczył o co mi chodziło. Żółty ogon jest rochę gipsowy, a czarne nity jeszcze pogłębiają moim zdaniem dziwny- raczej negatywny efekt wizualny. A przecież reszta modelu jest pomalowany bardzo elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Malowanie usterzenia jest dla mnie fatalne. Kropki nitów rażą, linia oddzielenia steru kierunku wyszła tragicznie, nawet nie "kartonówkowo". Po macoszemu potraktowane koło nosowe... Faktura powierzchni statecznika pionowego szczególnie po prawej stronie pozostawia wiele do życzenia. Nawet w skali 1:72 nacięcie lotek i sterów piłką JLC zaimitowałoby ich oddzielność.

Więc czuję wielki niedosyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.