Jump to content

PZL P-11f, Azur FRROM, 1/72

Recommended Posts

• Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

P-11c, zestaw z polskimi malowaniami, powstał niejako z boku, jako dodatek, do serii samolotów używanych w Rumunii i po sukcesie serii PZL P-24. Zawdzięczamy to firmie czesko-francusko-rumuńskiej AZUR FRROM (FRance/ROMania).

Dlatego liczę na nowego Karasia (tyle ich latało w Rumunii), a może nawet.....lepiej nie zapeszać!

Tak, czy siak, większość najbardziej znanych "wrześniowych" polskich samolotów było na służbie również w Rumunii.

fu8b.jpg

Nawet Choroszy czy Ardpol w żywicy przez tyle lat się nie skusiły

Czas płynie i model z końca lat 80-tych wykonany przez siedlecką wytwórnie znacznie się zestarzał, ale na tamte czasy była to zupełnie przyzwoita miniatura Jedenastki. Czas na nowe podejście i chwała braciom Czechom, że w tej skali będzie wkrótce bardzo dobry model, który też się przecież zdezaktualizuje za jakiś czas.

• 2 weeks later...

Czemu dziwne?

przecież często jest tak że jest parę zestawów fototrawionych dla jednego samolotu ale dopasowane dla modeli różnych producentów.

Dla tych co nie śledzą co dzieje się z p.11 to

Martola zapowiada dostawę polaka na październik

a w mojehobby pojawiła się cena 54,39 zł

http://www.mojehobby.pl/products/item_name-3384757.html

Ja tam go od E-Day mam.

No to na co czekasz, bierz się za sklejanie i zdaj relację na forum. Ps.

A przy okazji zapraszam do projektu grupowego wrzesien 1939 na alternatywnym forum pwm.org.pl, wkońcu za rok 75 rocznica wrzesnia 1939. Dobra okazja do promocji polskiego lotnictwa przedwojennego [i nie tylko lotnictwa].

Pzdr.

Edited by Guest

A przy okazji zapraszam do projektu grupowego wrzesien 1939 na alternatywnym forum pwm.org.pl, wkońcu za rok 75 rocznica wrzesnia 1939. Dobry okazji do promocji polskiego lotnictwa przedwojennego [i nie tylko lotnictwa].

Pzdr.

Polecam:

http://www.modelwork.pl/viewforum.php?f=122

Kopalnia ciekawych tematów.

Byłem, widziałem, jest co przeglądąć, m.in. przy okazji nowego p-11 czas reaktywować ten temat:)