Jump to content
Wojciech Butrycz

PZL P-11f, Azur FRROM, 1/72

Recommended Posts

Ludzie nie wariujcie...kształt zbiornika nie jest okrągły, jeśli o to Wam chodzi.

Doprecyzujmy: kształt zbiornika jest w przekroju poziomym prostokątem z mocno zaokrąglonymi narożami, a nie trójkątem jak w blaszce YB. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi - nigdy nie pisałem że jest okrągły. Maciek docieka która blaszka jest prawidłowa, a ja piszę że na pewno nie ta z YB.

Kształt zbiornika w przekroju poziomym w miejscu widocznym na spodzie kadłuba jest, jak już, to trapezem(zwęża się wraz z kadłubem do tyłu) z mocno zaokrąglonymi szczególnie na tylnej stronie kadłuba kątami (oba kąty przy mniejszym boku właściwie przechodzą w okrąg).

Kształt zbiornika w przekroju poziomym w miejscu widocznym na spodzie kadłuba jest, jak już, to trapezem(zwęża się wraz z kadłubem do tyłu) z mocno zaokrąglonymi szczególnie na tylnej stronie kadłuba kątami (oba kąty przy mniejszym boku właściwie przechodzą w okrąg).

Absolutnie się zgadzam - tym bardziej, że prostokąt jest szczególnym przypadkiem trapezu prostokątnego :P. Chodzi mi o to, że zdecydowanie przekrój nie jest podobny do trójkąta jak na blaszce YB

Problemy rozwiązane mamy bardzo poprawny kadłub do P11c oczywiści z YB mam obejrzałem i polecam do kupieni na allegro

Problemy rozwiązane mamy bardzo poprawny kadłub do P11c oczywiści z YB mam obejrzałem i polecam do kupieni na allegro

To niech jeszcze poprawne skrzydła wyprodukują.

Guest

Uważajcie na YB.

Kupiłem u nich Kobuza w zeszłym roku i do dziś nie mam ani modelu, ani zwrotu pieniędzy. Skontaktowałem się z ich nowym dystrybutorem na allegro miesiąc temu, odpowiedział, że przekazał mój mail do YB, do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

Cierpliwość mi się kończy i ich chyba wreszcie na Policję podam.

Aż z ciekawości nabyłem model Azura. Zestaw podoba mi się i jak dla mnie model jest więcej niż wystarczająco poprawny "spudła". Dokupowanie żywicznego kadłuba uważam za przerost formy nad treścią, ale cieszy elastyczność naszych wytwórców, którzy reagują na głosy krytyki. Vox populi vox dei. Mam nadzieję że krytykanci ustawią się teraz w kolejkę aby kupić ten dodatek i wkrótce zaprezentują nam absolutnie idealne modele P-11ek!