Skocz do zawartości

Walkaround


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

No i po przyjrzeniu fotek jestem prawie przekonany że "Jaś" a potem "Szary Wilk" nie miał kamo, a te ciemniejsze kolory to po prostu plamy np. po benzynie.

Na większości zdjęć pojazd stoi w okolicy drzew, więc można stwierdzić że plamki to cienie od liści. Jednak ns tym zdjęciu transporter jedzie ulicą, nie widać drzew a ciemniejsze plamki też widać. Ciężko stwierdzić czy to kamuflaż czy plamy po płynie zapalającym.

537231_10151760860348930_1794508268_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na większości zdjęć pojazd stoi w okolicy drzew, więc można stwierdzić że plamki to cienie od liści. Jednak ns tym zdjęciu transporter jedzie ulicą, nie widać drzew a ciemniejsze plamki też widać. Ciężko stwierdzić czy to kamuflaż czy plamy po płynie zapalającym.

Jestem zdecydowanie przekonany,że to plamki kamuflażu. Plamki są rozłożone równomiernie na całej powierzchni pojazdu. Rozbijająca się butelka z benzyną tworzy jedną, dużą płonącą plamę a nie setki, równomiernie rozłożonych . Zresztą podpalcie benzynę na czymkolwiek. Po wypaleniu nie pozostawia plamy. Po za tym Starówka, Magda I WP były zdobywane w podobny sposób a nie widać na nich żadnych plamek. Reasumując, jestem przekonany,że Szary Wilk Był pomalowany na piaskowy bazowy i na to zielone plamki kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż celowy lub nie celowy ale jest.

Nie za bardzo mogę sobie jednak wyobrazić jak był malowany na przykładzie bocznej maski silnika. Małym pędzlem? Plamki są czasami bardzo małe.

 

aaassss_zpsda652737.jpg

 

Obstawiam jednak, że to są plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np. na tej fotce wygląda to bardziej jak plamy z jakiegoś smaru lub czegoś tłustego. Widać jakby na większych w ich środku była odstawić cześć - jak kleks ze smaru. Widać lepiej przy większym powiększeniu. Ponadto przód wygląda jakby nie miał nic, lub bardzo niewiele.

 

581780_10151760859503930_953378251_n.jpg

 

Za to na tej fotce nie widać nic

 

1097955_10151760859493930_755455749_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Magda I WP były zdobywane w podobny sposób a nie widać na nich żadnych plamek.

O ile dobrze pamiętam to wolskie Pantery zostały nastraszone granatami przeciwpancernymi tak, że jednemu odezwała się stara awaria gaźnika, a drugi jak zmykał, to dostał z PIATa w tył wieży... o żadnych butelkach zapalających, w tym wypadku, nie pamiętam...

 

Rozbijająca się butelka z benzyną tworzy jedną, dużą płonącą plamę a nie setki, równomiernie rozłożonych . Zresztą podpalcie benzynę na czymkolwiek. Po wypaleniu nie pozostawia plamy.

Problem może w tym, że butelka z płynem zapalającym to nie tylko benzyna - to także spirytus czy nafta, a także samozapalająca się mieszanka chloranowo-cukrowa.

W przypadku butelki zapalającej (nie samozapalającej) zapłon następował od rozgrzanej płyty nadsilnikowej, o co w przypadku np. pancerza bocznego Hanomaga może być trudno...

 

jestem przekonany,że Szary Wilk Był pomalowany na piaskowy bazowy i na to zielone plamki kamuflażu.

Ja, kiedyś, też tak interpretowałem te fotki.

Teraz raczej robiłbym plamki drobnym pędzelkiem z jakichś specyfików do brudzenia (typu lakier bezbarwny połysk + coś tłustobrudnego) niż kolorem zielonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak w końcu założyć ten wątek o powstaniu i przenieść dyskusję tam, bo chyba już ustalilismy że projekt rusza, he, he.

Ja chyba zrobię swoją interpretację Szarego Wilka i pomaluję go w całości na dunkelgelb. Co do tych plam to zobaczę jak mi wyjdą na powierzchni testowej i może dopiero wtedy coś na model dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż celowy lub nie celowy ale jest.

Nie za bardzo mogę sobie jednak wyobrazić jak był malowany na przykładzie bocznej maski silnika. Małym pędzlem? Plamki są czasami bardzo małe.

Jarku kiedyś jak na klatkach schodowych malowano lamperie farbą olejną robiono na nich takie wzorki ( praktycznie identyczne) za pomocą szmatki zamoczonej w farbie. Całą klatkę można było owzorkować max w dwie godziny, bardzo szybki patent. Co zwróciło moją uwagę to w wielu większych plamkach, w środku jest coś w rodzaju maźniętej pionowej kreski. Taki ślad rzeczywiście można zrobić już tylko pędzlem.

O ile dobrze pamiętam to wolskie Pantery zostały nastraszone granatami przeciwpancernymi tak, że jednemu odezwała się stara awaria gaźnika, a drugi jak zmykał, to dostał z PIATa w tył wieży... o żadnych butelkach zapalających, w tym wypadku, nie pamiętam...

Użycie butelek zapalających przy zdobywaniu Panter opisuje Krzysztof Mucha w wielokrotnie Przytaczanym tu artykule "Pantery Powstania Warszawskiego"

Może by tak w końcu założyć ten wątek o powstaniu i przenieść dyskusję tam, bo chyba już ustalilismy że projekt rusza, he, he.

Krzysiek od administracji mamy zielone światło, Barthass jako admin weźmie nasz projekt pod opiekę i zajmie się całą stroną techniczną uruchomienia projektu. Czekamy tylko na Jego powrót z podróży służbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W temacie panowała chwilowa cisza, mam nadzieję ,że to taka cisza przed burzą . Barthass ma poczytać nasze dotychczasowe posty i na ich podstawie stworzyć regulamin, który przedstawimy do niedzieli do dyskusji i ogólnej akceptacji. Po takowej ruszamy Pozostaje kwestia nazwy projektu- "Pojazdy Powstania Warszawskiego" ,"Pojazdy Powstańczej Warszawy" czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze czy robimy tylko pojazdy Powstańców, czy także zaliczamy pojazdy niemieckie...

ja osobiście wolałbym zostać przy opcji zdobycznych i samorobnych wozów polskich, bo się może okazać w swoim czasie, że w propagującym powstaniowe klimaty projekcie mamy jakoś dziwnie dużo wozów niemieckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze czy robimy tylko pojazdy Powstańców, czy także zaliczamy pojazdy niemieckie...

ja osobiście wolałbym zostać przy opcji zdobycznych i samorobnych wozów polskich, bo się może okazać w swoim czasie, że w propagującym powstaniowe klimaty projekcie mamy jakoś dziwnie dużo wozów niemieckich

Wydaje mi się,że założenie i przesłanie projektu było od początku jasne. Tylko i wyłącznie pojazdy używane przez powstańców. Skoro w pewnej mierze nasz projekt ma być formą złożenia hołdu Powstańcom Warszawskim, trudno wyobrazić sobie zrobienie pojazdów z którymi musieli walczyć. Jak napisał Desaxe-" propagujemy powstaniowe klimaty" i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chętnie podepnę się do projektu grupowego z pojazdami AK z Powstania Warszawskiego. Kubusia z dioramką już zrobiłem pomału zbieram się z projektem Pantery Magda Pudel oczywiście w skali 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał z tego ACE zrobić FAI zdobytego przez powstańców na terenie poselstwa czechosłowackiego, to czeka Cię sporo pracy, od przerobienia kół z pełnej stalowej felgi na szprychowe. Model fakt wyszedł z produkcji. I ciężko dostępny, ale od czasu do czasu pojawia się na Aledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Miało być w Niedzielę, ale miałem pracujący weekend i nie dałem rady.

Poniżej zamieszczam wstępny regulamin, wstępny dla tego, że chciałem go z Wami skonsultować. Jeżeli macie jakieś uwagi lub inne pomysły to oczywiście ujmę je w regulaminie.

 

Regulamin projektu grupowego "Pojazdy Powstania Warszawskiego"

 

1. Projekt rozpoczyna się 1.9.2013 i trwa do 1.8.2014

2. W projekcie może wziąć udział każda osoba zarejestrowana na forum modelwork.pl

3. Projekt obejmuje tylko pojazdy wojskowe używane przez Powstańców podczas trwania Powstania Warszawskiego.

4. Do projektu dopuszczone są pojazdy w każdej skali, dowolnego producenta.

5. Dopuszcza się umieszczenie pojazdu na dioramie, bądź podstawce.

6.Nie jest wymagane umieszczenie in-boxa budowanego modelu, dopuszczone do projektu mogą być już zaczęte modele.

7. Mile widziane jest załączenie w temacie warsztatowym zdjęcia historycznego przedstawiającego budowany model, jak i krótkiego opisu.

8. Po zakończeniu projektu, w dniach 1.8.2014-7.8.2014 ( z naciskiem na 1 Sierpnia) każdy uczestnik zobowiązany jest do utworzenia tematu w dziale "Galeria", w którym umieści zdjęcia gotowego modelu/dioramy.

9. W dniu 8.8.2014 dodawanie tematów do działu "Galeria" nie będzie już możliwe, w tym dniu zostanie też utworzona ankieta, w której wezmą udział modele umieszczona w tym dziale.

10. Ankieta trwać będzie do 15.8.2014. Zdjęcie modelu , który otrzyma najwięcej głosów od użytkowników zostanie umieszczone na stronie głównej forum Modelwork.pl na okres 7 dni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie takie wyzwania zobligowane datą ukończenia to zawsze jakiś dodatkowy bodziec

Ja się melduje z Panterą Magda Pudel 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję doskonały program pt Pojazdy Powstańczej Warszawy produkcji TVP o to link

cz.1.

http://www.youtube.com/watch?v=J63tSMcdLkk

cz.2.

http://www.youtube.com/watch?v=5Ey74Ywwa4s

Niestety nie wiem jak ściągnąć film aby porobić stop klatki aby były pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.