Jump to content
Czesio

Panzerhaubitze 2000 Revell 1:72

Recommended Posts

Witam

Kupiłem sobie taki modelik do spróbowania sił w pancerce i jako "odstresowywacz" przed kończeniem anakondy bo mi już sił brakuje... Model skleiłem w niecałe 2 godzinki, sklejalność i detal na najwyższym poziomie. Potem Surfacer 1200, i na całość zieleń Gunze H303 z kroplą czerni, następnie CM z dodatkiem czerni i bieli, maskowanie na blu tack i brąz Gunze H37 również z odrobiną czerni, i na koniec kolejne maskowanie i czerń matowa z Pactry którą od góry lekko rozjaśniłem bielą. Do tej pory spędziłem nad nim może 4 godzinki, a czarny świeżo malowany. Oczywiście niezbędne będą poprawki bo gdzieniegdzie pojawił się odkurz itp. ale jak na w sumie pierwszy poważny pojazd myślę że jest ok. Z waloryzacji to tylko kilka kabelków i lina (które jeszcze są "w proszku") oraz wyjąłem jeden segment błotnika którego akurat tu jeszcze nie ma. ( Brąz wygląda trochę dziwnie bo z jakiegoś powodu farba na modelu zaczęła się rozchodzić i tak w zagłębieniach jest brąz a na wypukłościach coś ala róż, ale z poprawieniem nie będzie problemu )

ef6u.jpg

0gr7.jpg

fhph.jpg

d4b2.jpg

Pozdrawiam

Model dostał poprawki kamo, washa, pierwsze zacieki i podkład pod brud pod wieżą. (jak mówiłem to właściwie mój pierwszy pancerniak i techniki czerpię z weathering magazine) Teraz dokończę gąski i biorę się za brudzing.

2nn3.jpg

6s7g.jpg

nls1.jpg

6qow.jpg

oka.JPG

8bii.jpg

x6w2.jpg

Chyba trochę za słabo washa powycierałeś, widać to szczególnie na 3cim zdjęciu od dołu. Plama pod wieżą na tą chwilę wygląda jakby ktoś beczkę oleju tam wylał, ale skoro to podkład to się nie czepiam Poza tym jest bardzo dobrze, działaj dalej.

Dziękować Ogółem koncepcja jest taka że ma on być na podstawce przedstawiającej go w trakcie jakiś ćwiczeń na poligonie pod koniec zimy jak już się roztopy zaczynają, będzie dość mocno umorusany stąd chociażby ta plama pod wieżą Coś w ten deseń :

pzh2000_cn_05_of_24.jpg

pzh2000_cn_11_of_24.jpg

Pięknie zrobiony , co do merytoryki się nie wypowiadam bo nie moja epoka

Wyszło jak wyszło, mi się podoba, jak wyschnie to poprawię śnieg bo jest słaby i jest go mało na kołach ale to już na podstawce. Dodałem też na kadłubie zacieki i kałuże wody ale nie wiem czy je widać.

lo2h.jpg

jtf2.jpg

up9y.jpg

oqx6.jpg

0q96.jpg

3o7m.jpg

Ale z ciebie pędziwiatr...teraz chyba pora na okręty...ale tak poważnie to masz chłopie zdolności.....no teraz już wracaj do ANAKONDY

Hehe okręty też robię, mam na składzie Gato i U-boota w 72 xD spoko luz, w tym tyg mam dużo czasu to anakondę skończę

Jestem na nie. Ale rób jak uważasz.

a był taki ładny model... ale zobaczymy co zrobisz dalej...