Jump to content

BWP-1 izd.765Sp4 1/35 Trumpeter i reszta.


Leeb
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałem się podzielić zdjęciami tego co teraz modeluje. Wiem że zdjęcia słabe, ale mojego nadwornego fotografika, nie ma teraz w domu, a ja sam no niestety... Tak czy owak podoba się czy nie ? Może jakieś sugestie względem wykończenia?

 

bwp006_zps9558d9b4.jpg

 

bwp005_zps5d9b74f2.jpg

 

bwp004_zps4ba0d2f6.jpg

 

bwp003_zps85b728a3.jpg

 

bwp002_zps4c742333.jpg

 

bwp001_zps6c586d0d.jpg

 

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Może jakieś sugestie względem wykończenia?.

Nadaj mu jakiś charakter. Na razie to materiał wyjściowy. Daj mu historie. Pojazd w służbie, pojazd na poligonie, pojazd skoszarowany, pojazd w warunkach bojowych itp. Możliwości jest wiele. Na razie masz fabrykę.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiem dobrze o tej fabryce. Poligonu nie będzie, nie lubię modeli utaplanych w błocie. Dla mnie musi być widać bryłę pojazdu. Pewnie najbliżej mi tu wyjdą koszary. Sam jeszcze pamiętam jak służyłem na zwykłym BWP, jak dbaliśmy o niego, był to już prawdziwy dziadek, a rdzy ani trochę czasem po myciu błyszczał się jak psu... W wojsku wbrew powszechnie panującemu modelarskiemu dogmatowi dba się o sprzęt. Wyjątek to poligon (zaraz potem gruntowne mycie) i wojna wtedy nie ma czasu rzecz jasna na upiększenia.

Link to comment
Share on other sites

Ładny BWP-ik, miałem wątpliwą przyjemność pojeździć takim po Biedrusku, gdy dowcipny kierowca nam otwierał drzwi desantowe podczas częściowego zanurzenia pojazdu w wodzie ale mam sentyment do tego wózka i lubię jego modele. Ja bym go potyrał nieco i upaćkał, ale rozumiem modelarzy lubiących czyścioszki

Link to comment
Share on other sites

Desaxe, czyżbyś był w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu?

Dokładnie tak trochę żałuję, że w woju nie zostałem, pewnie bym już oficerem dawno był, ale w obecnej pracy jako podoficer też nie narzekam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo ładne "żelazko". Co prawda nie nasz wariant, ale nie zmienia to postaci, że ładne. Ja ze swoim BWP utknąłem w jakichś 80 procentach montażu i jak do tej pory brak ochoty na dalszą zabawę. Dokładnie podzielam Twoje zdanie w zamiłowaniu do pojazdów o nieznacznym brudzeniu. W BWP spędziłem grube setki godzin i naprawdę mało kiedy były wysmarowane. Kierowcy nawet na poligonie w przerwie w zajęciach kręcili się przy pojazdach i wyłamanymi kijami wyskrobywali i wystukiwali błoto skąd się tylko dało. Oczywiście taki wygląd pojazdu był jedynie na "taktykach", na szkoleniu ogniowym wozy były najczęściej czyściutkie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.