Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/1 Ausf.D "Starówka" - Tamiya 1:35 + ToRo


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy w warsztatach projektu grupowego dwie "Starówki" w 1:35 Zestawik będzie na takiej samej podstawce jak niedawno skończony E10, użyję figurek dodanych do zestawu, bo bardzo mi sie te pozy podobają Kalki od ToRo, kilka blaszkowych detali i dodatki różnorakie powyciagam z domowego złomowiska.

 

Póki co to bardziej wykazuję udział w projekcie niż zaczynam warsztat na dobre - przed nim muszę pokończyć Staghounda i Locusta, ale nie wykluczone, że gdy na nich będzie schła farba itp. to podłubię nieco przy "Starówce" Figurki już się robią i niedługo je tu wrzucę

Poniżej wstępne foto, model znany, a ramki mozna przejrzeć tu: http://www.model-making.eu/products/German-Mtl.SPW-SDkfz.251-Ausf-D-Halftrack.html

c64u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie druga Starówka- super, kibicuję. Tak przy okazji ciekaw jestem czy ktoś zmierzy się z Szarym Wilkiem,zwłaszcza po przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem ciekaw jak Twój eSdek wyjdzie

W dodatku zazdroszczę, masz prostszy w wykonaniu model, niestety mój to typowy Dragon z zbyt dużą wielością elementów, która często komplikuje prace.

 

Ja planuje, ale raczej już po terminie projektu, jednak nie będzie to pojazd z przeróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starówka chyba nie miała większych przeróbek powstańczych, ja przynajmniej takowych zdjęć nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu w tym warsztacie będzie "Starówka", czy "Szary Wilk" vel "Jaś - Viking" bo już się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię "Starówkę" Ale dobrze widzieć ożywioną dyskusję w temacie - skoro taka jest na starcie to co będzie jak zacznę kleić Ma ktoś lepsze fotki albo schemat tego tłumika wiszącego w zdobycznym sd-ku, o którym pisał Gajowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście znam pięć zdjęć starówki na żadnym jednak nie widać prowizorycznego mocowania tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik tam wisi normalnie, nie prowizorycznie.

Haczyk w tym, że tłumik przechodzi przez "podłogę" przedniego błotnika - no i w modelach, zazwyczaj (dla uproszczenia) jest dzielony na kawałki, a kawałek często-gęsto odlany jest razem z tymże błotnikiem.

Trzeba go po prostu z tego błotnika wydłubać (albo dorobić) i tyle...

 

Na zdjęciach widać, że "Starówka" nie ma przednich błotników - i tyle.

 

tlumik.jpg

Fotka dowolnego 251 z zaznaczonym tłumikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też podejrzewałem, w zastanowienie wpuściło mnie tylko stwierdzenie o "zamontowaniu" tłumika po zdemontowaniu błotników, dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, po prostu gajowy miał na myśli to, iż w modelu przyklejasz (oklejasz) tłumik na błotniku i to montujesz do pojazdu, a w tym wypadku musisz sam tłumik (po dorobieniu kawałka czy jego przedłużeniu - w zależności od tego co i jak producent wykombinował w modelu) przykleić w odpowiednie miejsce.

No i jeszcze, ewentualnie, dorobić kawałek rury wydechowej na której tłumik wisi - w zależności od tego co producent w modelu popełnił.

 

Ogólnie, nawet jeśli kawałek tłumika trzeba dorobić, to sprawa jest prosta (aby nie powiedzieć prostacka) bo ten tłumik to po prostu walec z wyoblonymi lekko podstawami - tyle, że trzeba o nim pamiętać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wszystko jasne . Przeróbka zwykłej 251 na Starówkę nie będzie trudna. Ale to nie temat dla mnie, no może kiedyś się skuszę bo ładny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.