Jump to content
BOMI21

MiG-23 MF 1:48 Trumpeter

Recommended Posts

uwielbiam taki burdel w miejscu pracy, to na potrzeby fotek czy tak Ci wygodnie? Ja na takim etapie wiem, że na dzisiaj dość!
Marcin Ty chyba jeszcze nie widziales "burdelu" na stole warsztatowym.

Mam już żywiczny fotel, teraz tylko maski do kabiny i będę malował

W międzyczasie porównanie foteli - Trumpeter vs Aires

IMG_0341.JPG

IMG_0342.JPG

IMG_0343.JPG

IMG_0346.JPG

IMG_0347.JPG

Airesowy jest nieco mniejszy, więc będzie go trzeba nieco wyżej wkleić, niż zestawowy.

Mam nadzieję, że jeszcze nikt nie zapomniał o moim małym projekcie icon_biggrin.gif

Aktualny postęp prac - kadłub został sklejony, kokpit pomalowany.

20131226_125422.jpg

20131226_125434.jpg

20131226_125741.jpg

20131226_125752.jpg

No ale tylna ściana w kokpicie nie bardzo się wpasowała, przeciągi by tam męczyły pilota ;) Za to kolor świetnie dobrany - czy to znana mieszanka dwóch farbek Gunze ?

Nie chcę się czepiać, tym bardziej, że ta sama lokalizacja, ale jak patrzę na wyposażenie warsztatu modelarskiego na zdjęciach, to sobie myślę, że nie przekłada się to na jakość wykonania tego modelu. Moim zdaniem albo model z pudełka, albo przemyślana rewaloryzacja. Coś pośredniego daje czasami odwrotny efekt od planowanego. Tak jest w przypadku tego modelu.

Moim zdaniem albo model z pudełka, albo przemyślana rewaloryzacja. Coś pośredniego daje czasami odwrotny efekt od planowanego. Tak jest w przypadku tego modelu.

Nie mam zielonego pojęcia, o co Ci chodzi.

Się znaczy że jak kupuje się blaszki, żywice etc, to tzeba odrazu kupować tonę planów i każdą niedoskonałość geometryczną i wymiarową poprawiać?

Się znaczy że jak kupuje się blaszki, żywice etc, to tzeba odrazu kupować tonę planów i każdą niedoskonałość geometryczną i wymiarową poprawiać?

Może. Zobaczymy, co autor ma na myśli

Przemaluj w kokpicie górne osłony pulpity przedniego, Tylko podstawa celownika powinna być czarna, reszta na niebiesko-zielono.

Zdjęcie poglądowe.

Ja w moich monografiach dokopałem się do dwóch zdjęć

IMG+%25282%2529.jpg

IMG_0001.jpg

Oba ponoć przedstawiają kokpity maszyn służących w Polsce

No ale tylna ściana w kokpicie nie bardzo się wpasowała, przeciągi by tam męczyły pilota ;) Za to kolor świetnie dobrany - czy to znana mieszanka dwóch farbek Gunze ?

Tak, H25 i H46 w stosunku 1:1

Może. Zobaczymy, co autor ma na myśli

Autorowi zabrakło czegoś, co by przykuło jego uwagę na dłużej, czytając i oglądając relację z budowy tego modelu. I tyle.

W takim razie autor ma duże wymagania, oczekując wciskającej w fotel rozrywki z malowania paru części

gdzie tam ! muszą być emocje jak na grzybobraniu....

no właśnie to sedno sprawy.

Świetnie to ujałes wczesniej ,czego sie spodziewac przy malowaniu kilku elementów? emocji? na emocje z pewnoscią wplynie ogół drobnych szczegółów a apetyt wzrosnie w miarę kolejnych aktualizacji.Trudno się spodziewać, że po kilku fotkach i sprej ilości odpowiedzi/podpowiedzi ,ze kazdego dnia bedzie się czekać na powalajacą ilość przeróbek.Byle szybko i dużo...przecież nie o to chodzi

no właśnie to sedno sprawy.

Świetnie to ujałes wczesniej ,czego sie spodziewac przy malowaniu kilku elementów? emocji? na emocje z pewnoscią wplynie ogół drobnych szczegółów a apetyt wzrosnie w miarę kolejnych aktualizacji.Trudno się spodziewać, że po kilku fotkach i sprej ilości odpowiedzi/podpowiedzi ,ze kazdego dnia bedzie się czekać na powalajacą ilość przeróbek.Byle szybko i dużo...przecież nie o to chodzi

Teraz już wszystko jasne. Nie wyczułem ironii .

Ja w moich monografiach dokopałem się do dwóch zdjęć

IMG+%25282%2529.jpg

IMG_0001.jpg

Oba ponoć przedstawiają kokpity maszyn służących w Polsce

Czy ktoś jest w stanie doradzić, która wersja jest bardziej prawdopodobna?

I jeszcze coś. Jak wiadomo, MiG-23 ma skrzydła o zmiennej geometrii. Mimo, że powstający model będzie jak najbardziej statyczny (no chyba, że zrobię próbny oblot w akcie desperacji), to chciałbym zachować możliwość zmiany kąta skrzydeł. Teraz problem, jak to pomalować. Mi się najlepszą opcją wydaje pomalowanie skrzydeł przed zamontowaniem ich w kadłubie, po czym pomalowanie samego kadłuba. Myślałem jeszcze o sklejeniu całej bryły (zamknięciu kadłuba), po czym malowanie całości z założonymi skrzydłami. Która opcja jest rozsądniejsza?

Zdecydowanie ta pierwsza. Jak robisz model z pudła i nie będziesz się bawił w mechanizację skrzydła to zrób je na gotowo, z obiciami i otarciami na częściach chowanych w kadłub, waskem i innym upiększaniem, zamaskuj i rób całą resztę.

Zdecydowanie ta pierwsza. Jak robisz model z pudła i nie będziesz się bawił w mechanizację skrzydła to zrób je na gotowo, z obiciami i otarciami na częściach chowanych w kadłub, waskem i innym upiększaniem, zamaskuj i rób całą resztę.

To wyjdą dwie pełne "sesje" lakiernicze. Ale też mi się wydaje, że to najlepsza opcja.

Przejrzałem trochę zdjęć i wygląda na to, że obie wersje powinny być poprawne, jednak częściej to tylko podstawa celownika jest czarna.

Przejrzałem trochę zdjęć i wygląda na to, że obie wersje powinny być poprawne, jednak częściej to tylko podstawa celownika jest czarna.

Czyli wybór zależy ode mnie?

Czyli wybór zależy ode mnie?

Ja bym raczej bym za przemalowaniem na ruską zieleń, popatrz na zdjęcia '459' można się dopatrzyć

Rozumiem że pewni użytkownicy forum rozpieścili nas wachlarzem waloryzacji ale nie oczekujmy tego od wysztkich modelarzy ;)

Rozumiem że pewni użytkownicy forum rozpieścili nas wachlarzem waloryzacji ale nie oczekujmy tego od wysztkich modelarzy ;)

A to trafna uwaga!