Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, skończony...

Lula%2B5%2B9%2Bwozek9.JPG

Jest trochę niedokładności i niedoróbek, ale myślę przed galeria uda Ci się Mikołaju je poprawić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, jeśli wolno zadać pytanie, z czego dokładnie robiłeś te wózki na silnik itd? Tzn. użyłeś jakichś gotowych profili czy wycinałeś "beleczki" z HIPSu? Jeśli tak, to jak udało Ci się uzyskać takie równe?

 

Przepraszam, że odpowiadam z opóźnieniem, ale weekend spędziłem w Łasku i nie odwiedzałem forum.

"Belki" powstawały dwutorowo - albo z gotowych profili - akurat znalazłem wymiary idealnie odpowiadające, albo w sposób mieszany, który dotyczył ceowników - mniejszy profil był z obu stron oklejany paskami HIPS-u i docinany oraz szlifowany tak, aby powstał właśnie kształt "C".

Drobiazgi typu wzmocnienia, wodzidło itd. we własnym zakresie z podręcznych surowców "śmieciowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. W czasie dość długiej prezentacji laureatów podczas dzisiejszego finału w Poznaniu, coś koło "pińcet" razy wracałem do malutkiej płytki z wózkiem, a na nim...

 

Mikołaju, dzięki za poczucie "naćpania się" chęcią spróbowania czegoś podobnego. Jechałem autobusem do domu, a w głowie już rysowałem sobie z czego, jak - i przede wszystkim - kiedy. Mój silnik powinien być łatwiejszy, ale, jak mówiłem - trochę mnie zegar ogranicza. Jak dla mnie - Best of the Best "Rąbanki o Majstra Poznania". Niezależnie od decyzji jury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Blacman - przy okazji zrobię z tym groszem - na razie nie chcę tego silnika wyciągać bez szczególnej konieczności.

 

A tak ogólnie to za długo się nic nie dzieje, trzeba wziąć coś na rozruch...

 

Wózek "dyszowy" i "ogonowy" mają takie same kółka, dość upierdliwe (potrzebnych 8):

 

kolko%2Bwozek%2BA.JPG

 

Na początek felga z otworkami i brzegiem:

 

kolko%2Bwozek%2BB.JPG

 

Później naklejam pierwszą warstwę "opony", jest lekkuchno węższa od felgi:

kolko%2Bwozek%2BC.JPG

 

Następnie środkowy pasek bieżnika:

 

kolko%2Bwozek%2BD.JPG

 

Tak po obróbce:

 

kolko%2Bwozek%2BE.JPG

 

I mozolnie kilkadziesiąt bieżniczków bocznych:

 

kolko%2Bwozek%2BF.JPG

 

Obcięte i oszlifowane:

 

kolko%2Bwozek%2BG.JPG

 

I środkowa piasta - gotowe:

 

kolko%2Bwozek%2BH.JPG

 

Trzeba będzie skopiować, bo nie wyrobię tak jeszcze razy 7...

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Powrót po nieprzyzwoicie długim urlopie...

 

Wznowienie rozpoczyna się od ukończenia ostatniego etapu czyli wózka na dyszę i dopalacz. Dzięki koledze mam ułatwienie w postaci odlanych kółek na podstawie mojego wzoru. Inne elementy dłubię sobie po swojemu - to jednak fajnie sobie poskreczować...

 

OAIfAlBh.jpg

 

7Gelu1bh.jpg

 

SPgtVCqh.jpg

 

I zmontowany wózek czeka na malowanie - wodzidło, kółka i zaślepka na rurę zostaną doklejone po malowaniu:

 

 

SSsRmLHh.jpg

 

WuYqDhbh.jpg

 

NYbR2sth.jpg

 

Mam nadzieję na jakieś widoczne przyspieszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi się w 1:48 takie cuda udało zrobić, to byłbym bardzo zadowolony, a tu 1:72... Chyba skoczę do monopolowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, jak zwykle pokazujesz klasę modelarstwa niedostępną dla przeciętnych śmiertelników. Sama przyjemność móc oglądać twoją robotę Mistrzu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj...lecz się

Błagam, nie rób tego! Ten rodzaj psychozy jest jak najbardziej wskazany i oczekiwany.

 

Ale może też być zaraźliwy a konsekwencje mogą być straszne. Może się skończyć porzuceniem modelarstwa na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj nie lecz się nie słuchaj, co my będziemy oglądać jak się wyleczysz modele prosto z pudła ? o nieee

Ciesze się ze wróciłeś do budowy będę zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.