Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wpisy

 

Mam koniec struktury ogona.

 

Ostatni etap to pierścień blach przy wylocie dyszy. Należało sobie przypomnieć 2 "pi" eR, uwzględnić krzywizny, zwężenie kadłuba i poszło:

 

GYmqLWtl.jpg

 

Po naklejeniu płytek, pasek został zwinięty w rulon:

 

oyT92m3l.jpg

 

Który był trochę jak widać wyżej zwichrowany, jednak nie trzeba się tym przejmować, bo po złożeniu w skorupy wpasowuje się idealnie:

 

hbHYQNIl.jpg

 

Doszły też obramówki wzierników:

 

9Jc9maQl.jpg

 

No i jest gotowe (oczywiście nie ma przewodów i paru innych detali, ale to na późnijeszych etapach). Z względów statystycznych podaję, iż rzeczona struktura wymagała przygotowania 450 części:

 

6K1XJWRl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj - używasz jakiegoś sprzętu optycznego? Bo przy takim poziomie jakości i takiej skali, umiejętności cwiczyleś ze 150 lat, a w tym wieku nie wierzę że masz jeszcze sprawny wzrok! ::szok

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Sukcesywnie mebluję różne "pomieszczenia" w kadłubie.

Zawsze problemem wydawało mi się wykonywanie wklęsłych przetłoczeń na różnych skrzynkach i agregatach. Rycie nigdy nie dawało dobrych rezultatów. Poszedłem zatem tak:

4IBcF7el.jpg


BxhAqOll.jpg

Po stosownych docięciach i dorobieniu korpusów i różnych detali mamy całkiem dobrze wyglądające "skrzynki":

kDtBKedl.jpg


nYa6KaEl.jpg


fQ1CmBdl.jpg

Przygotowałem też stelaż do montażu "pierwszego piętra" urządzeń poniższego luku:

IThQOlyl.jpg

I urządzenia na sucho. Tu i tam odstają, ale na razie nie mogę sobie pozwolić na mocniejszy nacisk na stelaż:

GVwWsrZl.jpg


mi2u9FSl.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Juras napisał:

Można przestać kleić modele oglądając takie cudeńka

 

No , prawdę powiedziałeś . Czasem wystarczy popatrzeć na lepszych . 

Model w przedziale zegarmistrzów .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny patent na wykonanie przetłoczeń, pozwolę sobie go kiedyś wykorzystać. 

Fajnie, że udaje Ci się ciągnąć temat dalej, ja ze swoim Mi-4 na razie pauzuję i czekam na wenę. Znalazłem ostatnio kilka nowych zdjęć które cofnęły moje pracę przy modelu prawie do punktu wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim modelu zawsze ciekawi mnie proces malowania. Całe maskowanie tego wszystkiego, plus czasami tacy zegarmistrzowie bardziej specjalizują się w detalach a niekoniecznie w malowaniu, i koniec końców wychodzi to po prostu kiepsko. Już parę razy widziałem niesamowicie zdetalizowany model, ale pomalowany tak płasko że wyglądał jak diecast za 20 zł. Masz jakieś konkretne pomysły jak Su ma ostatecznie wyglądać?

Pozdrawiam, Kuba

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, cieszę się, że się podoba.

Rymulus - fakt, że wena przy takich projektach jest towarem cennym i deficytowym, ja sam miałem dość długą przerwę, ale już jestem chyba w należytym rytmie... ?

Wokulski - pewnie już wcześniej o tym było - Suczka będzie docelowo stała na podnośnikach, ogon będzie "odjechany" na wózku, podobnie osobno na wózkach będzie stał silnik i dopalacz z dyszą. Na kadłubie będzie zamontowany dźwig do zdejmowania silnika. Samolot będzie w malowaniu kamo nr boczny 6138 (oryginał stoi w Drzonowie).

Prawdą jest, że detaliści mogą mieć siłą rzeczy problem z malowaniem. Ja postanowiłem zaradzić temu poprzez budowę kilku "szybszych" modeli dla tego, co kolokwialnie można nazwać "nabiciem sobie ręki aero". Jak to u mnie wychodzi, możesz zobaczyć choćby w galeriach Stukasa, Corsaira, F-16, SBLim-2 czy kilku małych modeli lądowych - dodam, że chyba nie najgorzej, bo każdy w wymienionych został doceniony na różnych imprezach :-)

W Suczce maskowanie będzie z pewnością procesem trudnych i pracochłonnym, ale cóż, trzeba to będzie przejść. Dobrą praktykę dał mi w tym wypadku Jak-1b i sądzę, że dam sobie radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Fajna robota.

Gdybyś potrzebował jakiegoś detalu i rysunku to pisz. Postaram się pomóc. mam trochę literatury eksploatacyjnej do i dostęp do dwóch Su-20.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - dzięki za wpis i ofertę. W zasadzie większość tego czego potrzebuję już mam.

Ale, ale - jest jeden obszar, na którym by mi jeszcze dodatkowo zależało - tj. garb.

Otóż na razie mam zaplanowane:

- otwarcie luku awioniki za kabiną;

- otwarcie pokrywy dostępu do ładowania amunicji;

- otwarcie wziernika do silnika.

Tym samym pozostaje cała strefa przewodów i urządzeń w "środkowej" części garbu. Gdybyś zatem mógł pomóc, będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny malutki etapik:

Wręga na luku.

1. Po dokładnym zwymiarowaniu rysujemy hełm Vadera (albo innym zależy jaki kształt jest potrzebny):

ver5t9Ll.jpg

2. Wycinanie znaną metodą wiertełkową:

iPWIDsLl.jpg

3. Obróbka - najlepiej najpierw wnętrze:

xBRxiGel.jpg

4. Akurat ta wręga ma też taką kryzę oddzielającą blachy - to robię z włosowatego termicznie rozciągniętego pręcika muskając thin cementem:

xo8YcMOl.jpg

5. Po odcięciu sprawdzam czy pasuje. Gra!

dCK31Bxl.jpg

I fotka dokumentacyjna - ostatni rzut oka na urządzenia w "piwnicy" tego luku. Po nałożeniu stelażu i urządzeń z "wyższych pięter" ni będzie ich w zasadzie widać...

v3vqDVql.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.