Skocz do zawartości

USS BROWAREK czy jak to zwał :D


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W sumie miałem nie pokazywać przed finałem - ale za często musiał bym pytać o kwestie technologiczne dotyczące szkutnictwa i pewnie admini by mnie zamordowali za ilość tematów.....

Z racji że dopiero dzisiaj kupiłem miliputa aby dokończyć wcześniejsze tematy- grzebałem takie cuś

Temat wrakowy jak co poniektórzy pewnie zauważyli jest dla mnie kuszący jak ruda Szkotka w kaloszach....

Aby spróbować oddać finezję struktury wraku - potrzebowałem odpowiedniej skali, padło na 72.

Dlatego znalazłem darmowy model japońskiej jednostki transportowej "Fuhu Maru" ( mała łajba ok 50 m)

I po odpowiednim powiększeniu , wykorzystałem szkielet. Niestety wykonanie całego statku to samobójstwo przestrzenne w mieszkaniu, więc skupiłem się na sekcji dziobowej + ładownia.

 

Do rzeczy:

Oryginalny papier model wygląda tak :

r95p_zps7733aa5f.jpg

Po wykonaniu szkieletu z styroduru i zwołaniu znajomych w kwestii puszek zaczęła się zabawa.

DSC09093_zpsf6a8ec1b.jpg

DSC08994_zps1f07278d.jpg

DSC09094_zpsdd73480f.jpg

DSC09095_zps07eeb6b6.jpg

DSC09096_zpsb25186fe.jpg

DSC09097_zps8d5946d5.jpg

DSC09098_zpsb03cbf96.jpg

DSC09099_zps72953f05.jpgDSC09100_zpse2f17b08.jpg

 

Zanim zaczniecie marudzić na szpary to weźcie pod uwagę że to tylko szkielet pod rdze, wodorosty i dziobak wie co jeszcze....

Przeglądając fotki wraków z okolic Pacyfiku, statki są często mało rozpoznawalne - stąd mogę sobie pozwolić na szaleństwo i rozpierduchę

Statek nie będzie miał pustej ładowni , zapakuje albo resztki samolotu/ów albo jak fundusze pozwolą pojazdy japońskie.

Ale żeby nie było nudno, rdzawo i głębinowo - kupa złomu będzie miała towarzysza(czeka w szafie) :

hasSW01_1.jpg

 

 

TERMIN ZAKOŃCZENIA BYTOM 2014 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie maluj go czasem!Wygląda super!

 

Baaa "koronkowa"robota

 

Wy mi się tu nie nabijać tylko wymyślać jak zamontować ryby wokół wraku w 1/72....

 

Pytanie nr. 1

 

Ten dźwig ładunkowy to konstrukcja "pełna" czy "rury"

Wolał bym tą drugą opcję ale jakoś konstrukcyjnie nie bardzo wierze aby tak było......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluj go czasem!Wygląda super!

 

Baaa "koronkowa"robota

 

Wy mi się tu nie nabijać tylko wymyślać jak zamontować ryby wokół wraku w 1/72....

 

Pytanie nr. 1

 

Ten dźwig ładunkowy to konstrukcja "pełna" czy "rury"

Wolał bym tą drugą opcję ale jakoś konstrukcyjnie nie bardzo wierze aby tak było......

 

Dźwig to rury, na 100%, nikt nie robi takich rzeczy jako pełną konstrukcję, łamałaby się na sztormie jak zapałki a do tego ciężar kilkadziesiąt razy większy niż rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłoki pewnie przy tworzeniu elementów na kadłub były Co do wieszania ryb to chyba najlepiej wygląda całość zalana żywicą.

 

 

Zalewanie żywicą odpada:

 

A)Brak doświadczenia

B) Koszty takiej ilości żywicy - scenka ma jakieś 40 na 50 cm

C) Zwłoki - nie ta skala ale będzie kawałek nadbudówki

 

SKOTI- dzięki za info- mogę robić wżery - to uatrakcyjni sam dźwig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli tworzy się zarys całości, niestety przy okazji się okazało że matryca do czyszczenia :/

Zdecydowałem się jednak na kawałek nadbudówek.......

DSC09115_zps81ef45a4.jpg

 

A tu "PRÓBY" przed fotkami klimatycznymi

DSC09119_zpsfa9433bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OFF TOP ale trzeba, ostatni rok trochę daje mi po dupie finansowo, a modelarstwo to jedyne hobby które pozwala mi zresetować łeb od codziennych problemów DLATEGO :

 

Chciałem podziękować Fazemu Bez Humoru za pomoc w postaci pożyczenia mikro -szlifierki modelarskiej( i masa innych elementów w przeszłości), dzięki której przyśpieszę ten i resztę projektów zalegających w szafie.

Dziękuje również koledze Martinelo za części "z dna szafy" jak i innym osobom których pseudonimów teraz nie pamiętam.

Podziękowania również dla Wojtka z Mzone za informacje o okazjach modelarskich z drugiej ręki i rabatach itp.

Bez was nie był bym wstanie dokończyć czegokolwiek...................DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD.

 

Tworzy się nadbudówka, miałem chwilę zwątpienia bo nie było na czym jej oprzeć ( nie była przewidziana od początku).

Wykańczanie samego kadłuba i pomieszczeń będzie w ratach bo inaczej nie da się tego pomalować- utrudniony dostęp.

Pokrycie chusteczkami ma wstępnie zniwelować gładkość kadłuba i stworzyć w niektórych miejscach płynne przejścia miedzy elementami, jak również "zagęścić" pomieszczenia w nadbudówce.

Dopiero po tym będę tworzył chropowatość wraku na całego.

Miejsca "napuchnięte" toteż wstęp do tworzenia powłoki z korali i innego narośli.

Sektor za nadbudówką będzie oderwany , co pozwoli wprowadzić maksymalny chaos w pomieszczeniach- które po uzupełniam o jakieś rury kable itp.

Samo dno będzie bardzo skaliste i zarośnięte, tak uniknę pałowania się z dużą ilością piasku...

DSC09121_zps9d2fac80.jpg

DSC09122_zps19b42f8e.jpg

DSC09123_zps526af4c0.jpg

DSC09124_zps66556878.jpg

DSC09125_zpsa0915d79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kurskiem był by problem bo ten pojazd nie ma dolnego włazu do mocowania się.

 

 

 

Jedziemy dalej z koksem czyli z proszkiem....bo on jest sponsorem kolejnej warstwy deformującej blachy.

Robota idzie powoli bo w tygodniu brak czasu.....

Dodatkowo dojdą korale i wodorosty i będzie chyba ładnie jak w akwarium

Możliwe są też rybki ale zobaczymy czy efekt wyjdzie w praniu.

DSC09155_zps95df711d.jpg

Test wodorostów

Wykonuje z drobnej drucianej gąbki do mycia garów , będą w gęstych skupiskach

DSC09157_zps65d1e813.jpg

DSC09158_zpsf53f6091.jpg

 

Doszedł dach nadbudówki , gdzie zamontuje jakieś "peloty" wykonane od podstaw bo w sprzedaży są tylko orelikony w 72.

Na razie jest nie przyklejony bo muszę zagracić mostek.

DSC09156_zps2bebaf85.jpg

 

Muszę kupić łańcuch kotwiczny

DSC09159_zps35ae35d8.jpg

 

I dzióbek

DSC09160_zps5c946efa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z detalowaniem i mostkiem

Sadzę pierwsze sadzonki z druciaka do garów+ montuje pomosty komunikacyjne schody i wnętrze nadbudówki z mostkiem włącznie...

Kolejne warstwy proszku jeszcze nie wyschły, dlatego wygląda jak by kto napluł

1_zpsea74a52d.jpg

2_zpsb69d7574.jpg

3_zps3e4d40ac.jpg

 

Mostek będzie częściowo zamknięty dlatego pójdzie na pierwszy ogień z malowaniem

4_zps160f4697.jpg

5_zps8f9ccb7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.