Jump to content
Martinez

Tiger I Early - Tamiya - 1:35

Recommended Posts

Malowanie jest w porządku. Lecisz dalej.

Tak przypominająć o tym warszracie. Tygrys dostał obicia, które mi się podobają. Nie obyło się bez poważnych komplikacji - kalki po sido nabrały powietrza, cholera wie czemu, ale sytuacja została opanowana... Fotki postaram się wrzucić w tym tygodniu

Zapomniałbym - cały tank już został wywashowany, tak więc zostaje mat i zabawa pigmentami.

Cześć. Odgrzebuje temat z zapomnienia na forum, ponieważ Tigerek jest prawie skończony. Zapewne do niedzieli dostanie ostatnie szlify. Pracowałem nad nim ostatni miesiąc. Po trzech zmywaniach miał wylądować w koszu, ale chyba dobrze, że tak się nie stało. Z efektów jestem zadowolony. Fotki:

Close_1.JPG

Close_2.JPG

Close_3.JPG

Close_4.JPG

Close_5.JPG

Close_6.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Zostało opigmentowanie kółek i gąsienic, okurzenie kadłuba, potraktowanie sadzą lufy, porobienie zlewek paliwowych podklejenie kapci.

Jak zrobiłeś te okopcenia na wydechach?

A ogólnie, choć mocno utytłany, mi się podoba, tylko zmień tło..

Zakładam że przy użyciu czarnego pigmentu.

Faktycznie maszyna fajnie wyszła. Mi się tam podoba

Okopcenia wydechów:

1. Pomalowałem wydechy na rdzawy kolor.

2. Zaaplikowałem rdzawe pigmenty.

3. Utrwaliłem pigementy AMMO Fixerem od Jimeneza.

4. Poczekałem aż całkowicie wyschną.

5. Zaaplikowałem czarny pigment.

6. Utrwaliłem Fixerem.

7. Przecierałem do zadowalającego efektu - by spod sadzy prześwitywała korozja.

9. Osłony wydechów robi się prościej. Aplikacja czarnego pigmentu a następnie aplikacja fixera i przecieranie pędzlem do zadowalającego efektu

Biorąc pod uwagę, że to mój trzeci model, jest doskonale

Założenia - bitwa na łuku kurskim, czas intensywnych ulew, eksploatacja pojazdu w bardzo ciężkich warunkach, czyli musiałem go naszprycować zaciekami i zmęczyć.

Nie jestem specem od Tygrysów i nie wiem jak tam model "stoi merytorycznie" ale może mógłbyś jeszcze trochę zróżnicować malowanie drewnianych elementów - trzonki narzędzi, klocek do lewara. Samo mocowanie klocka powinno być chyba w kolorze kamuflażu, nie czarne/stalowe.

Samo wykonanie modelu fajne - choć w moim przekonaniu trochę za bardzo wymęczony/wybrudzony jak na kurską maszynę.

Liny leciutko przejechałem rdzawym pigmentem, tak by został tylko kurz czerwonawy.. Taka lekka poświata rdzy.

Po daniu lakieru matowego i pigmentacji.. ciężko poprawić trzonki. Coś podłubałem, ale szału nie będzie. Może ktoś podpowie jak następnym razem je zrobić? Btw. od niedawna dysponuję zestawem farb do narzędzi - akryle AMMO. Jest tam sześć kolorów:

A.MIG-036 OLD WOOD

A.MIG-037 NEW WOOD

A.MIG-038 LIGHT WOOD

A.MIG-043 SHADOW RUST

A.MIG-045 GUN METAL

A.MIG-913 RED BROWN BASE

Ktoś podpowie jak zrobić trzonki by wyglądały ciekawie?

Jakiś czas temu kolega Stojkovic prezentował efekty malowania drewnianych elementów przy użyciu zestawu LifeColora:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=48270&start=0

Bardzo fajnie to wygląda.

Ktoś chyba też prezentował i polecał wspomniany przez Ciebie zestaw ale nie pamiętam teraz w którym wątku.

Dzięki. Jeśli chodzi o trzonki to trochę zmieniłem, ale na tym etapie wiele nie poprawie Zestawy farbek niestety zakupiłem jak już był położony mat. Ogólnie zaopatrzyłem się w 7 zestawów farb, które postaram się wykorzystać w następnym modelu - 2 zestawy kamo do niemieckiej pancerki early/mid/late + 2 zestawy modulacyjne grey/dunkelgelb + 3 zestawy tematyczne rust/track/tires/tools. Wszystko z AMMO of Mig Jimmenez.

Kolejny będzie Pzkpfw IV D, stareńka Tamka prosto z pudła. Nie zamierzam w niej nic poprawiać. Ma posłużyć do nauki malowania w panzer grey. A w międzyczasie wspólny projekt i wspólne składanie z Demonionem K5 Leopold

Jest bardzo dobrze. Trochę za mało znów rozjaśniłeś detale i model trochę za ciemny. Poza tym osłony na rurach filtrów były z materiału ( jakaś tkanina brezentowa ) i nie miały prawa rdzewieć. Brudzić się miały prawo, ale nie zardzewieć.

Bardzo fajnie wygląda. Podoba się