Jump to content

Czy da się "wyżyć" z modelarstwa ??

Recommended Posts

Równie dobrze można zapytać jaki samochód jest szybszy, czerwony czy niebieski.

Jeśli ruszając były tego samego koloru i obecnie się oddalają, to szybszy jest ten bardziej czerwony. Jeśli się zbliżają, to niebieski. Googluj "przesunięcie ku czerwieni".

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Równie dobrze można zapytać jaki samochód jest szybszy, czerwony czy niebieski.

Jeśli ruszając były tego samego koloru i obecnie się oddalają, to szybszy jest ten bardziej czerwony. Jeśli się zbliżają, to niebieski. Googluj "przesunięcie ku czerwieni".

"Szach mat ateiści"

Gdyby to był Kwejk, Besty albo Demoty to moja odpowiedź właśnie tak by brzmiała.

P.S RAV, wiem ;)

A dlaczego nie ciekawi Cię czy można zarobić na malowaniu bombek choinkowych, albo byciu lekarzem?

Zajęcie jak każde inne, jak jesteś dobry, masz do tego trochę farta to masz robotę i zarobisz, nie masz tego to nie zarobisz i się zwiniesz. Jak jesteś dobrym lekarzem to budujesz dom, jak jesteś marnym to zarabiasz grosze i jedziesz do Skandynawii pracować. Prosta analogia i proste zasady.

Lekko mnie zemdliło na zrównanie chciwości z zawodowym profesjonalizmem. Nie wiem czy chciwy lekarz to dobry lekarz, a lekarz na emigracji to zły lekarz. A chciwy lekarz na emigracji jest dobry czy zły ? Znam wielu kiepskich lekarzy, którzy dorobili się majątku i znam dobrych lekarzy, którzy dorobili się majątku, oraz złych bez majątku, i dobrych równie biednych . Umiejętność gromadzenia bogactw nie oznacza zawodowego profesjonalizmu, chyba, że jest się bankierem.

Okazuje się, że fabrycznie tłuczone, mało finezyjne gotowce bywają też w całkiem konkretnych cenach: (...)

Dreamliner 1/100, cena: 999 zł.

Jeśli to sa takie same modele jak poprzednie 767 lub 737 to żadna to fabryka a manufaktura, rekodzielo calkiem mila modelarska robota.

"Szach mat ateiści"

Oczywiście, można teoretyzować i z prostych analogii robić rozprawki wteiwewte. Ale czegokolwiek nie wymyślisz, czy na starcie były jednakowe kolory, czy jeden był małoczerwony, ile Spiton zna lekarzy złych, a ilu dobrych. Kto gromadzi majątki, czy bankierzy czy Masoni. Jakakolwiek konfabulacja rzeczywistości nie zaczaruje.

To, że Ty znasz tylko świat ebaya który już nie funkcjonuje nie oznacza, że innych światów nie ma. To, że dla Ciebie czegoś się nie da nie oznacza, że to jest niemożliwe. To co Tobie się wydaje to jest tylko Twój świat doświadczeń i wyobrażeń i każdy inny przypadek jest dowodem na to, że się mylisz. A pisząc:

Dlatego napisałem "nie,nie da się". Temat uważam za zamknięty.

mylisz się bo są przypadki które obalają tę teorię. Zatem powinieneś napisać "ja nie potrafię/nie dam rady"

I rozdziewiczanie analogii, akademickie dyskusje o kolorach i znajomości Spitona środowiska medycznego tego nie zmienią w żaden sposób. Nawet jak udowodnisz, że brązowe jest najszybsze bo pędzi do światła.

Jak nie widzisz ,że ja robię sobie jaja i wypisuję bzdety w bzdetnym temacie to współczuję. Można zarabiać na wszystkim pod warunkiem ,że znajdzie się popyt. Proste.