Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaliśmy, patrzyliśmy i patrzyliśmy i ni duda na 100%, że to Polaka Praga.

A teraz?

 

Dzięki wielkie Jarku, to tym zdjęciu mówiłem Na "Do broni" jest również jedno ze zdjęć z pobojowiska. Jeszcze jedno jest w którejś z książek o 10 BK.

 

Pozdrawiam

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien czy to aby na 100% jest Polska Praga. Owszem, na pace nasi i to jeszcze z bronią, ale różnie umundurowani. Jak patrzyłem na zdjęcia tablic rejestracyjnych, to te co widziałem miały tylko 4 cyfry, gdzieś jeszcze widziałem 5 cyfr, ale nie pamiętam na jakim pojeździe (chyba ... PF 508/III Łazik). Osobiście nie jestem przekonany w 100%, że jest to nasz, a nie np. Węgierski lub Rumuński lub... Nie wiem, wszystko co piszą, to, że miały być lub prawdopodobnie mieli, ale ... no właśnie, ale... Nie będę się sprzeczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien czy to aby na 100% jest Polska Praga.

Owszem, na pace nasi i to jeszcze z bronią, ale różnie umundurowani.

Jak patrzyłem na zdjęcia tablic rejestracyjnych, to te co widziałem miały tylko 4 cyfry, gdzieś jeszcze widziałem 5 cyfr, ale nie pamiętam na jakim pojeździe (chyba ... PF 508/III Łazik).

Osobiście nie jestem przekonany w 100%, że jest to nasz, a nie np. Węgierski lub Rumuński lub...

Nie wiem, wszystko co piszą, to, że miały być lub prawdopodobnie mieli, ale ... no właśnie, ale... Nie będę się sprzeczał.

 

Houston, we have a problem

 

Zaklinasz rzeczywistość.

Nasi żołnierze, ale w różnych mundurach!

Tablica rejestracyjna wojskowa regulaminowa, ale nie znasz się na nich!

To może być również samochód Węgierski lub Rumuński!

 

Zdjęcie (to jest tylko fragment!) pochodzi z całej serii zdjęć 10 brygady zrobionych zaraz po przekroczeniu granicy z Węgrami.

Tablica rejestracyjna jest 100% wojskowa nasza.

Żołnierze mają charakterystyczne polskie umundurowanie.

Następny w kolumnie samochód po PF612 z wojskową polską a tablicą rejestracyjną.

Ta Skoda jest widoczna również na innych zdjęciach z tej kolekcji. Pełno tam wokół oficerów w polskich mundurach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak mówisz, to znaczy, że prawda. Jeżeli chodzi o 10 BKZm, to mam tylko trzy książeczki z kilkoma małymi obrazkami.

O Pragach ani słowa, tylko ... że miały być :(

 

PS. o jakiej kolekcji zdjęć 10 BKZm mówisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragi RV zdane we wrześniu 39:

10 Brygady Kawalerii na Węgrzech:

- Kwatera Główna - 1 ciężarowy,

- 24 pułk ułanów - 11 ciężarowych i specjalnych,

- 10 pułk strzelców konnych - 19 ciężarowych (21 szt. Prag mieli na stanie 1.09) i 1 warsztatowy (1.09 - 1 szt),

- dywizjon rozpoznawczy - 3 ciężarowe (specjalne?),

21 batalion czołgów lekkich w Rumunii - 4 sztuki,

kpt Jan Hodoń - 2 szt. ciężarowe,

17 kompania telegraficzno-budowlana - 1 szt.ciężarowy,

grupa Lotniczo-balonowa - 1 szt ciężarowy.

 

Wychodzi udokumentowanych zdań 43 szt. Prag RV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pewnie wiecie już, że w najbliższym numerze (29) nie znajdziemy Pragi RV?? Otrzymamy za to model Vickersa E typ B. Praga pojawi się za miesiąc w nr. 30 (mam taką nadzieję!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza, ale wkrótce powinniśmy usłyszeć salwy. Na bank, wkrótce można spodziewać się również 7TP z dwoma wieżami i pewnie ......... bo figurki niemców są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vickers Mk. E Typ B (jednowieżowy) - First To Fight PL1939-29

 

Model Vickersa B powinien być w sprzedaży we wtorek (15-09-15).

 

vickers-mk-e-typ-b-jednowiezowy-first-to-fight-pl1939-29.jpg

 

W nr. 30 najprawdopodobniej ukaże się model Pragi RV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale, I tu pozwole sobie tak po polsku ponarzekac, troche nie rozumiem ciagle polityki wydawniczej tej firmy.

 

Wydaja wspaniale modele. Zrobili tez niezwykly krok w kierunku polskich Wrzesniowych figurek dobrej jakosci. Niemcow olewam, bo Niemcow jest w 1:72 jak mrowkow.

 

Natomiast nie bardzo rozumiem, kto tak naprawde ma byc glownym odbiorca. Bo jesli:

- modelarze, to zdecydowanie brakuje konstrukcji umozliwiajacych robienie dioram; nie warto takze pakowac np. dwoch dzial do zestawu; Figurek zdecydowanie brakuje takich, ktore maja ciekawsze pozycje niz standardowe bojowe bo realistyczne modelowanie druzyny piechoty w natarciu w skali 1:72 wymaga naprawde sporej powierzchni.

 

- gracze, to ciagle nie znaja zasad I nie wiedza ile czego maja kupic; co z tego, ze w gazetce jest opis, ile bylo w kompanii czy oddziale samochodow pancernych, skoro na potrzeby gry nie wiadomo czy jeden model bedzie reprezentowal jeden pojazd, czy cala jednostke.

 

Proste I atrakcyjne modele sa wspaniala rzecza, ktorej brakowalo w kraju I ja sie bardzo ciesze, ze sa. Nigdy mnie Wrzesien 1939 nie pociagal a I tak sobie kupilem kilka zestawow. Ale jesli wydawca odpowie sobie na te pytania, to moze np. zmieni zasady wydawania figurek? Zvezda juz odkryla, ze ludzie zaplaca 12 PLN za 4-5 figurek im potrzebnych wysokiej jakosci tak samo chetnie albo I bardziej niz 20 - 50 za 20-40 figurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele są adresowane do graczy, a że wypełniają niszę na rynku to przy okazji odnieśli nie mały sukces w modelarstwie.

Jednak podstawowym założeniem był wargaming, dlatego potrzeba tam 20 figurek w pudełku, np. kompania polskiej piechoty to ponad 50 figurek plus moździerze, karabiny maszynowe, podobnie z Niemcami. Pluton wozów to 3 albo 5 szt. takich samych pojazdów.

 

Co do zasad to z informacji, które posiadam, ciągle są aktualizowane i sprawdzane podczas gier w klubach np "Strateg" i "Grot" w Warszawie (te znam, ale pewnie jest ich dużo więcej). Kiedyś na pewno zostaną wydane razem z kartami rozkazów, ale kiedy to już nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co napisali na FB:

"Nasi Drodzy Sympatycy procesy zachodzące w produkcji czasami są nieprzewidywalne i wiemy jak wiele od nas oczekujecie w zakresie zapowiadanych modeli. Dlatego tez wstrzymujemy się od zapowiedzi. Ale skoro nalegacie to w przygotowaniu są: działo niemieckiej piechoty le. IG 18, polska armata Schneider, lekki czołg 7TP z dwoma wieżami." + dodatkowo wiadomo że będzie Polska wersja Pragi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

dokładnie jak powyżej;

http://www.jadarhobby.pl/first-to-fight-pl193932-172-polski-czolg-lekki-7tp-wersja-dwuwiezowa-1939-p-46188.html

a w tzw. międzyczasie pod nr-em 31 pojawiła się armatka piechoty 75mm z obsługą , całkiem zresztą zacna, a tu jakoś pominięta

 

* dwie uwagi do 7tp 2-wież.:

1. chyba na życzenie kilku skarżących się na forach osób, na instrukcji składania dodano nr-y części !

2. w instr. składania - z tego co wywnioskowałem z obserwacji zdjęć i przeglądania monografii - podano zły nr płyty pod wieżyczki, podano cześć D12 (grube narożniki, cześć wykorzystywana w modelu Vickers E 2-wieżowym), a powinna być część nr D11 (cała płaska).

( ->>> ale jak ktoś ma lepsze info to proszę o sprostowanie)

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.