Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym nowym wypuście widać przynajmniej nity, a i ich układ jezdny spoglądając na zdjęcia są lepsze od RPM-u.

 

Model ma małe błędy na górze pancerza (do poprawy), jednak dlaczego ma nity tylko na górze kadłuba a nie po bokach to już dla mnie zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej euforii nie zwróciłem uwagi. No cóż trzeba będzie poprawić tak jak inne błędy. Gąsienice można wymienić na te z Vikersa z ACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego taki pewien z tą szufladą. Ta gazetka ukaże się tylko w Polsce i to w limitowanej edycji.

 

Jak ja uwielbiam takie opowieści. Skąd ludzie czerpią taką wiedzę absolutną?

 

Edit.

 

Panie Adamie, Pan jesteś w sumie fajny facet. Masz Pan sklep z modelami. Ale nie daje to Panu w żaden sposób upoważnienia do stosowania twierdzeń absolutnych w tematach, gdzie Pańska wiedza jest ograniczona do tego co Pan usłyszy i doinsynuuje. Skąd Pan wie to co Pan napisał powyżej? Skoro już na Targach ludzie byli informowani, że niemieckojęzyczna wersja gazety pojawi się w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKS_zps2e6d53e7.jpg

 

Model ma dwa błędu jeśli chodzi o górę kadłuba:

- peryskop w niewłaściwym miejscu,

- po stronie dowódcy były dwie ruchome płyty a nie trzy.

 

Dlaczego rysownik narysował planik prawidłowo a nie jak w modelu to już nie wiem.

 

Ta nieprawidłowa wersja góry kadłuba jest również w nowych publikacjach z planami TKS wydawnictwa Militaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI

Nitow nie ma na bocznych powierzchniach by wydobyc z formy by sie tego nie dalo.

Popatrz Vickersy-T26 Mirage i UM-u.

Na boczne scianki dodali z tego powodu nowe elementy ale niestety o wierzach zapomnieli.

Szkoda ze zwalili gore, mogla byc pierwsza poprawna tankietka (pomojajac gasienice i wymiary krorych jeszcze nie znamy)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nieoficjalnie dowiedziałem się, że pierwszy numer ma ukazać się dopiero 15.11., ale zaznaczam, nieoficjalnie.

Już oficjalnie.

Dla tych, którzy nie znaleźli tematu poświęconego serii, podaję spis modeli, o których wiemy:

1. TKS

2. PzKpfw I

3. C2P

4. Kleiner Panzer Befehls Wagen I (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pancerniaków by zrobili...

To niech będą również: cywile, zwierzęta, polskie drogi i wsie i ...

Wiadomo, że będzie piechota (PL) i (D), ciekawe czy będzie również kawaleria (PL)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywile akurat nie są głupim pomysłem - np. figurki cywilne w strojach węgierskich ma Hunor, więc czemu nie naszych "chłopów i baby wiejskie?", również nasza architektura wiejska jest/była dość specyficzna i wielu chętnie przygarnęłoby chatę łowicką, lubelską, kurpiowską, krakowską, dworek szlachecki czy inne budowle regionalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całości z przedmówcą. Cywilów ci jak lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha dobre. A miałeś je w rękach?... pewnie tak bo je sprzedajesz. Przecież one są tak paskudne że nie nadają się jako dodatki do modeli. bo wszystko zepsują. Wiem co piszę bo zakupiłem takowy zestaw kobiet rosyjskich, w formie testu, i po oglądnięciu szybko wylądowały na dnie szuflady, zdecydowanie nie polecam.

Z cywilów polecam z tej strony ino drogie

http://www.germania-figuren.com/gx2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy spojrzeć na rysy twarzy aby stwierdzić że bardziej pasują do działu zombi niż jako dodatek do fajnie zorganizowanej winetki, czy dioramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Hat, to fakt, ale oni prawie wszystkie swoje zestawy zrobili po macoszemu i dlatego są takie potworkowate. Kiedyś czyli jakiś rok może więcej słyszałem pogłoskę że zvezda miała wydać polskich wojaków z września 39, ale jakoś cisza więc chyba plotka. Tym bardziej cieszą figurki z zapowiadanej seri Wrzesień 39. Co prawda są na rynku żywiczne chyba Armo, i chyba jakieś z białego metalu angielskie pod nazwą Westerplatte firmy Under Fire Miniatures podaję linka:

http://www.underfireminiatures.com/page12.htm

Były też cała seria figurek też z białego metalu i o dziwo polskiej produkcji zawierająca między innymi pancerniaków, saperów, artylerzystów oraz motocykle sokół solo i z wózkiem bocznym, były bardzo fajne, nie wiem jednak kto je wytwarzał. Jest jeszcze zestaw kawalerzystów (ułanów) polskich z Model Trans bardzo fajny, aczkolwiek ja robiłem - przerabiałem swoich z zestawu kawalerii sowieckiej ze zvezdy i są bardziej dynamiczni. To chyba tyle jeżeli chodzi o figurki polskich żołnierzy z września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.