Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna nowość, te figurki UFM są już od dłuższego czasu na rynku, ale ... w Polsce nie opłaca sprzedawać się Polaków

Co do tych pierwszych, czytaj wyżej.

 

PS. Jak bym tobie powiedział jakie proporcje sprzedaży polskich pojazdów/figurek są pomiędzy Polską a Europą, to byś padł na kolana, wyszło by na to, że wszyscy są anty-patriotami.

Dziwie się tylko dlaczego nie ma prowadzonych warsztatów modeli lub figurek polskich na forum, a wielu z was (forumowiczów) kupiło modele np. z MT.

 

Teraz piszę tylko w temacie, finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale ... w Polsce nie opłaca sprzedawać się Polaków ...

 

 

PS. Jak bym tobie powiedział jakie proporcje sprzedaży polskich pojazdów/figurek są pomiędzy Polską a Europą, to byś padł na kolana, wyszło by na to, że wszyscy są anty-patriotami.

Dziwie się tylko dlaczego nie ma prowadzonych warsztatów modeli lub figurek polskich na forum, a wielu z was (forumowiczów) kupiło modele np. z MT.

 

Pozwoliłem sobie zacytować fragmenty, z którymi się nie zgadzam.

O to całe myślenie, dobrze że nie wszystkich. W Polsce nie opłaca się sprzedawać Polaków, to takie przesłonięcie pola widzenia po przez mamonę. Taka firma jak Toro model z powodzeniem wypuściła na rynek kali do polskich pojazdów, zrobiła niszowego Kubusia w trzech skalach, jak również samochód pancerny wz 29 o ile się nie mylę oraz figurki WP, i jakoś się opłaca.

Co do tego ile sprzedaje się na zachodzie a ile w Polsce to odpowiedz może być jedna - ceny są z Zachodu a niestety zarobki są polskie. To właśnie cena jest tą barierą nie do przeskoczenia dla nie jednego z nas. A co do warsztatów figurek czy innych, że takowych nie ma to chyba indywidualne podejście modelarza, czy chce pokazać czy nie, wiele figurek było tu pokazanych po przeróbce np z Preisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link gdzie zostały wykorzystane z zestawu Arabów z CP-Models (nr.kat.: CMP NNA01).

viewtopic.php?f=68&t=39894.

 

Co do pojazdów i figurek WP, to bez przesady z cenami, wahają się one w granicach 40-100 pln, można sobie pozwolić na fajny zestaw. trzeba pamiętać również o plastiku, mówię o Mirage Hobby, bardzo mało warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Adamie że tylko my dwaj podjęliśmy polemikę na temat figur WP. Temat z figurami CP z Tygrysem znam, ale nie zmienia to jednak faktu że są one koszmarne. W porównaniu choćby do TQD wyglądają jakby rzeźbił je ktoś po dobrej flaszce. Natomiast jeżeli chodzi o ceny to nie zmieniam zdania. Fakt że można coś dobrać na chwilę obecną jeżeli mówimy o skali 1/72 waha się faktycznie pomiędzy 40 - 60 zł i to jeżeli chodzi o zestawy polskie czy zagraniczne. Tylko weźmy wszystko pod uwagę załóżmy model, dodatki do niego tj jakaś blacha, ew, żywica i dokup sobie do tego zestaw figurek jak nic wychodzi ok 200 zł a to nie koniec, podstawka, roślinność farby kleje i cała chemia.

Ale zbaczamy z drogi o figurkach WP z mojej wiedzy figurki z Under Fire Miniatures prawdopodobnie wkrótce będą do kupienia w Polsce, czyli dojdą nowe figurki z września i nie będzie źle.

Wtedy wiem na co będziemy narzekać ... na brak zwierzątek w królewskiej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowy01 oprócz figurek z http://www.underfireminiatures.com/page12.htm które polecam i posiadam (poza zestawem obsługi moździerza który wkrótce dokupię) są jeszcze figurki z

http://www.warmodellingminiatures.com/index.php?id_category=64&controller=category&id_lang=1

i dużo słabsze ale bogatsze ofertowo z

http://earlywarminiatures.com/index.php?main_page=index&cPath=269_270

oraz zestawy z

http://www.shqminiatures.co.uk/Ranges/WWII/Polish/Polishmain.php?UID=2013102502070277.254.48.60

i

http://www.wargamesfoundry.com/our-ranges/20mm-ww2/20mm-ww2-packs/ - zestawy WW2017 i WW2018. Figurek z SHQ i Wargamesfoundry jeszcze nie posiadam.

 

Czasami na Ebayu można trafić na jakieś domowej roboty żywiczniaki albo odlewy z białego metalu ale bardzo rzadko i o różnej jakości. Ja osobiście przerabiam na Polaków zestawy Caesar Miniatures 7711, 7713 i obsługę z zestawu 7202, oraz zestawy Preisera. Fajne główki do wykorzystania robi Dan Taylor Modelworks.

 

Więcej zestawów nie pamiętam i idę spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Adamie że tylko my dwaj podjęliśmy polemikę na temat figur WP.

 

Bo to nie ten wątek ;)

 

Swoją drogą to jest totalna posucha odnośnie współczesnych figurek WP w 72. Adam - a czy Ty posiadasz na stanie blaszki PE z kałachami? Coś takiego chyba kiedyś ACE robiło. Kiedyś myślałem, żeby strzelic w PE beryle w 72 i przeróbka tego co jest na rynku do ~współczesnych WP była by dość łatwa. Ale czasu brak i mój PCt się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Złośliwcze" Drogi, czy miałeś w rączkach zestaw z Wargammingminiatures? Bardzo interesuje mnie opinia o nim... Chetnie razem z kimś bym kupił zestaw, żeby ograniczyć koszty przesyłki, bo liczą chyba ze 15-20Euro, a w paczce zmieściłyby się 3 zestawy ( pisze z pamięci, kiedyś z nimi korespondowałem , ale wystraszyła mnie cena przesyłki).

 

Co do Underfireminiatures to niewłaściwe jest obuwie, pasują właściwie tylko na saperów polskich :(

 

Ktoś z Kolegów może się podzielić zdjęciami /opinią o SHQ? zestawy ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysiek13 jeśli chodzi o ten zestaw to mam go i postaram się do końca przyszłego tygodnia wrzucić ich zdjęcia.

 

Zdjęcia surowych figur z SHQ znajdziesz na ebay lub po prostu wpisz w gogle.

 

Się będziesz tam obuwia czepiał Nie tylko saperzy, z 10BK i WBP-M też takie buty nosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele mitów tutaj narosło. Jako osoba mająca informacje z pierwszej ręki, muszę wskazać, iż:

 

1. Pierwszy numer 9,98, kolejne nie więcej niż 20 zł.

2. Kolekcja ma liczyć 79 numerów.

3. Figurki w filmiku to raczej nie wydawane w kolekcji, zobaczcie np na Niemców - typowe pozy Pegasus German Infantry.

4. W przyszłości kilka zestawów piechoty, działa (w tym przeciwlotnicze), kawaleria.

5. Mają być też wojska radzieckie.

6. Dostępny w empikach, kioskach kolportera itp.

7. Nakład ma być duży.

8. Z którymś z kolei numerem będzie zwykły TKS, bez nkm 20mm.

 

Najlepsze źródło informacji:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=50&t=12067&start=120

 

Ps - jeden wybrany numer będzie do wygrania w tym konkursie: viewtopic.php?f=57&t=40448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany aż tyle numerów może załapią się też samochody pancerne z września wz 29 i 34, bo na małą skalę nie miały szczęścia. Mają być też sowieckie, ja mam apetyt na T-28 i T-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczy by to pewnie zadowoliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. W tym toku, może trzeba spodziewać się kolejnych wydań: 1941 (DAK), ..., 1944 (DD) i 1945 (Berlin). Jeżeli tak, to ... będzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

A wiadomo może, kiedy toto będzie dostępne? Bo marzy mi się makieta stanowiska Ursusa z MSPO sprzed paru lat (czy tam tych targów obronnych z pocz roku-sprawdzi się) z tankietką... Ile toto by mogło kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie czytał wątku od początku. Premiera w dniu jutrzejszym, a kosztować ma ok 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, czekałem i się doczekałem Mam już w łapkach cieplutki modelik TKS. Tak jak gdzieś już pisałem, (co prawda wtedy wypowiadałem się na podstawie zdjęć) model jest mimo że składa się raptem z 12 elementów najlepszą repliką tego pojazdu. RPM może się już chować ze swoim wyrobem, no chyba że ktoś będzie takim wariatem jak ja i zaplanował otwarcie tego TKS-a i zrobienie mu wnętrza. Ma co prawda uproszczenia i delikatne błędy, ale też jeszcze nie widziałem w 100% idealnego modelu. Myślę że czas faktycznie założyć nowy temat dotyczący całej serii "Wrzesień 1939" bo ma wyjść 79 numerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje niecala dyche - pierwszy numer. Pozostale beda kosztowac 19,95 PLN. Drugi bedzie PzKpfw A Ausf. A, trzeci C2P, czwarty dowodczy Pz I... a w dalszej kolejnosci PzKpfw I Ausf. B, Kfz 13, TKS-3.

 

kilka dni temu zrobilem inboxa, jest co prawda robiony pod katem wargamingu, ale foty powinny wystarczyc i modelarzom redukcyjnym

 

http://miniwojna.blogspot.com/2013/11/prosto-z-pudeka-tankietka-tks-z.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to dychę kosztuje? Daj proszę jakąś fotę-Inbox, no i chociaż efekt potem. Relacja ze składania też mile widziana ^^

Nawiasem-do twojego avka pięknie pasowałby LEGO Rosiek z MSPO ;)

Chłopie, tu nie ma co oglądać - skoda czasu i życia, pierwszy model kosztuje 9,98 zł., to nie jest model za 1500-100-90 tylko kupuje się w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.