Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, skala72 napisał:

Czy wy też macie wrażenie, że FTF z numeru na numer wydaje co raz lepsze modele?? Czy ja mam zwidy??

Robią :mrgreen: R35 byłem zachwycony, H35 nie powielił jego niedociągnięć i był jeszcze lepszy, a ten LT to w ogóle petarda. Czasem się zastanawiam jaki procent kupców tych gazetek w ogóle wykorzystuje je do gry, a jaki to po prostu modelarze. Może wprowadzając blaszki FtF ostatecznie zrywa z konceptem prostych, wargamingowych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipsg napisał:

Robią :mrgreen: R35 byłem zachwycony, H35 nie powielił jego niedociągnięć i był jeszcze lepszy, a ten LT to w ogóle petarda. Czasem się zastanawiam jaki procent kupców tych gazetek w ogóle wykorzystuje je do gry, a jaki to po prostu modelarze. Może wprowadzając blaszki FtF ostatecznie zrywa z konceptem prostych, wargamingowych modeli?

Nie chcę wyjść na marudę ale jeszcze trochę uproszczeń zostało i nie chodzi tylko o układ jezdny. Od wargamingu chyba nie odchodzą ale mam wrażenie że zaczynają bardziej doceniać modelarzy redukcyjnych jako źródło swojego dochodu 😉  Cieszy ilość premier nowych modeli i to że faktycznie są coraz lepsze. Ciężko teraz postawić wykonane z pudła  LT.38 obok np. Sd.Kfz.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uproszczenia zostały, ale z drugiej strony, teraz chyba w ogóle w branży wchodzi jakaś dziwna moda na uproszczenia... wystarczy popatrzeć, co w skali 1:72 robią tacy giganci jak Dragon czy Trumpeter. Ten LT mógłby spokojnie zostać wydany przez jedną z tych dwóch firm i wyglądałby godnie przy ich ostatnich popisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipsg napisał:

 

Wielokrotnie rozmawialiśmy nt. temat i ... chyba zbyt wiele firm idzie w tym kierunku. Na początku bardzo się cieszyłem, że cyk, bryk i już gotowy, ale ... gdzieś prysł ten czar i jak zaczołem sklejać Panterę G od Dragona + blachy Parta, to aż mi się milej zrobiło na duszy. Chwała FTF, że robi swoje modele, wiadomo, są to modele robionę pod grę (której zasady nadal nie zostały do końca wydane, ale liga jest ;)), więc tu nie czepiam się. Jednak jak widzę ciekawe modele np. od Trumpka, Hobby Bossa czy też Dragona, to .... słabo, takie pudełeczka, nic nie otwierane, osprzęt na elementach, układ jezdny w całości "gumowaty", lipa. Życie ratują nowe modele ACE, starych nie tykach, nie jestem hardkorowcem i masochistą.
Wracając do FTF, mam pójdzie, że zrobi tabor konny, wyda inne wersje Francuzów (pod rynek francuski), nie można pozostawić modeli rozwojowych dla jednej wersji. Mam nadzieję, że pojawi się Wz. 29, którego mieliśmy kilka sztuk, ale jako model, będzie HITem i wszystkim popękają gumki w majtach, a jak będzie już podwozie do Wz. 29, to trzeba będzie liczyć, że będzie też i sam URSUS. Teraz trzeba trzymać kciuki i kupować modele, aby FTF miał co inwerstować w rozwój modeli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
29 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

First to Fight wydała wkońcu samochód pancerny, który był używany przez armię słowacką do ataku na Polskę:

 

 

Już szykowałem sobie dokumentację do budowy od podstaw a tu taka niespodzianka 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pradze RV też macie kierownicę po prawej. Jak zauważyłem, w tamtych czasach sporo samochodów miało właśnie kierownicę po prawej, mimo tego, że obowiązywał ruch prawo, a nie lewostronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skala72 napisał:

W Pradze RV też macie kierownicę po prawej. Jak zauważyłem, w tamtych czasach sporo samochodów miało właśnie kierownicę po prawej, mimo tego, że obowiązywał ruch prawo, a nie lewostronny.

Zależy gdzie...
W Austro-Węgrzech (potem w Austrii, Czechosłowacji i na Węgrzech) obowiązywał przed wojną ruch lewostronny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajowy z wąsami napisał:

Zależy gdzie...
W Austro-Węgrzech (potem w Austrii, Czechosłowacji i na Węgrzech) obowiązywał przed wojną ruch lewostronny...

No to żeś mnie zaskoczył, nie zwróciłem uwagi na zdjęciach, którą stroną jeżdzą pojazdy po ulicach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.