Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Główny błąd to włazy załogi i troszkę przesunięty peryskop Gundlacha. Do wymiany uchwyty klap z przodu i z tyłu pojazdu, oraz uzupełnienie nitów na bokach pojazdu. I wychodzi piękny TKS za cenę poniżej jednej dychy. Dla bardziej wymagających można zabrać wnętrze z TKS RPM-u i po waloryzacji przełożyć do rzeczonego modelu i pootwierać klapy i włazy i też będzie pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem - rewelacja. Detal wspaniały, wszystko dobrze odlane. Jeśli pozostałe modele będą na takim poziomie wykonane, to będzie fantastycznie.

 

Jest jeszcze jedna zmiana, jaką warto poczynić - tankietka z NKM nie miała karabinu maszynowego, więc uchwyt dla niego z boku pojazdu nie ma sensu dla tej wersji. Po prostu nie przyklejać go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny błąd to włazy załogi i troszkę przesunięty peryskop Gundlacha. Do wymiany uchwyty klap z przodu i z tyłu pojazdu, oraz uzupełnienie nitów na bokach pojazdu. I wychodzi piękny TKS za cenę poniżej jednej dychy. Dla bardziej wymagających można zabrać wnętrze z TKS RPM-u i po waloryzacji przełożyć do rzeczonego modelu i pootwierać klapy i włazy i też będzie pięknie

 

Jak wyżej.

 

Jednak dla mnie najważniejsza rzecz do poprawy to jednak przesunięcie lufy lekko w bok osłony.

Czy da się lekko przeryć nową linię podziału włazów przy peryskopie? Ciężko.

 

Możesz wrzucić pełnego in-boxa?

 

Ramka jest tylko jedna i mała. "Głuptakiem" nie da się zrobić ładnej fotki tej ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Na razie powiem 2 rzeczy-po pierwsze, powiesić należy tego, co wymyślił 3 korki wtryskowe przy łopacie czy lufie wz. 38. Po wtóre, przy PzH 2000 Revella nie narobiłem się pilnikiem tyle, co przy tym gówienku... Cóż, robię dalej ;)

 

 

Wie ktoś może, czym toto pomalować w Humbrolach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKS_zps2e6d53e7.jpg

 

Model ma dwa błędu jeśli chodzi o górę kadłuba:

- peryskop w niewłaściwym miejscu,

- po stronie dowódcy były dwie ruchome płyty a nie trzy.

 

Dlaczego rysownik narysował planik prawidłowo a nie jak w modelu to już nie wiem.

 

Ta nieprawidłowa wersja góry kadłuba jest również w nowych publikacjach z planami TKS wydawnictwa Militaria.

 

Na dostępnych planach peryskop jest raz w osi działka, a raz przesunięty (zależy od wydawnictwa). Analizowałem chyba wszystkie dostepne zdjęcia wozów z nkm. Jestem głęboko przekonany, że na modelu peryskop jest poprawnie. Warto sięgnąć do planów z czasopisma Model Fan nr 7/2008. Tam problem został rozwiązany. Na dwóch zdjęciach, które są w publikacji (i które stały się osnową dla planów z przesuniętym peryskopem oraz kolorowego rysunku w gazetce, który zamieściłeś) jest nie TKS z nkm-em, a prototyp tego wozu, który był przebudowanym TK-3. Pierwotnie tak planowano - czołgi Tk-3 miały mieć nkm, a TKS - km. Ale TK-3 były zbyt zużyte, w dodatku wymagały poważniejszej przebudowy pancerza, upodabniającej je do TKS. Więc "seryjna" wersja była po prostu TKS-em z zamontowanym nkm-em. Dlatego miała peryskop w osi broni, tak jak zwykły TKS. Było to mniej wygodne dla dowódcy czołgu (peryskop nieco przeszkadzał), ale szybciej można było przebudować pojazd. Część TKS miała peryskopy jak w prototypie, a część jak w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości, miło zachęcony dokupiłem drugi i dostałem bonusa? W pierwszym modelu części zgadzały się z pokazanym in-boxem, w drugim mam dodatkową rameczkę z jarzmem i karabinem, czyżby wersja podstawowego TKS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma riposty, to ja przedstawiam swoje argumenty:

Na dostępnych planach peryskop jest raz w osi działka, a raz przesunięty (zależy od wydawnictwa).

To nie jest argument. Różni rysownicy, nie zawsze posiadający wiedzę tym temacie, rysują plany.

Analizowałem chyba wszystkie dostępne zdjęcia wozów z nkm. Jestem głęboko przekonany, że na modelu peryskop jest poprawnie. Warto sięgnąć do planów z czasopisma Model Fan nr 7/2008. Tam problem został rozwiązany.

Nie znam żadnego dostępnego zdjęcia TKS 20 mm z peryskopem po środku płyty.

Czy na pewno rozwiązany?

Mam nadzieję, że ten ORYGINALNY fragment rysunku technicznego z dokumentacji przebudowy TKS-a w celu zamontowania działka, wyprowadzi Cię z głębi błędnego przekonania:

 

A006_zps7c9f3a62.jpg

Na dwóch zdjęciach, które są w publikacji (i które stały się osnową dla planów z przesuniętym peryskopem oraz kolorowego rysunku w gazetce, który zamieściłeś) jest nie TKS z nkm-em, a prototyp tego wozu, który był przebudowanym TK-3.

Niezłą teorię wymyśliłeś. Myślę, że wiele osób ma jednak trochę wiedzy w tym zakresie i potrafi rozróżnić prototyp TK-3 od seryjnie przebudowanej TKS.

Pierwotnie tak planowano - czołgi Tk-3 miały mieć nkm, a TKS - km.
Więc "seryjna" wersja była po prostu TKS-em z zamontowanym nkm-em. Dlatego miała peryskop w osi broni, tak jak zwykły TKS. Było to mniej wygodne dla dowódcy czołgu (peryskop nieco przeszkadzał), ale szybciej można było przebudować pojazd. Część TKS miała peryskopy jak w prototypie, a część jak w modelu.

Niestety, to co napisałeś nie jest prawdą ( patrz rysunek powyżej).

Polecam bardziej ambitną literaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam.

Kupiłem ten mode,l jestem zadowolony. Znalazłem zdjęciatankietki, a wcześniej widziałem waszą dyskusję na temat drzwiczek. I sam nie wiem jak to jest. Jak jest poprawnie?

 

A tu całość.

 

TKS_muz1.jpg

 

Model ma prawidłową górę dla normalnej tankietki TKS z ckm Hotchkiss.

W wersji z działkiem wymaga kilku poprawek (rysunek z instrukcji).

 

El Commendante.

Twoje zdjęcia to tankietka TK-3 przebudowana do zabudowy działka 20 mm.

Był jednak tego tylko ten jeden jedyny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA UWAGA - proszę sprawdzajcie swoje modele - mnie się przydarzyła przykra sytuacja - w oryginalnie zafoliowanej gazetce, zafoliowanym pudełku były tylko klej i wykałaczka a modelu nie :( na szczęście miła Pani, nawet po odejściu od kasy wymieniła mi gazetkę, na zawierającą model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysiek13 miałem identycznie. Zamówiłem w Martoli od razu 20 sztuk więc gazetki były pakowane w pudła po 10 szt. i po sprawdzeniu w domu okazało się, że mam 19 zamiast 20 TKSów :(

 

Zgłosiłem chłopakom na Fejsie aby dokładniej sprawdzali pudełka przed zafoliowaniem. Mam nadzieję, że na przyszłość będą unikać takich wpadek bo model naprawdę fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.