Jump to content
Botan

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)

Recommended Posts

Pragi RV zdane we wrześniu 39:

10 Brygady Kawalerii na Węgrzech:

- Kwatera Główna - 1 ciężarowy,

- 24 pułk ułanów - 11 ciężarowych i specjalnych,

- 10 pułk strzelców konnych - 19 ciężarowych (21 szt. Prag mieli na stanie 1.09) i 1 warsztatowy (1.09 - 1 szt),

- dywizjon rozpoznawczy - 3 ciężarowe (specjalne?),

21 batalion czołgów lekkich w Rumunii - 4 sztuki,

kpt Jan Hodoń - 2 szt. ciężarowe,

17 kompania telegraficzno-budowlana - 1 szt.ciężarowy,

grupa Lotniczo-balonowa - 1 szt ciężarowy.

Wychodzi udokumentowanych zdań 43 szt. Prag RV.

Ta Praga specjalna to ki diabeł, co to za cudo, łącznościowa??

Nie mam pojąca, ale obstawiam warsztatowy.

Taki był jeden w w 10 psk, choć w 24 pu już jako specjalny.

Qrna!!! Dlaczego wtedy nie było smatfonów

Pewnie wiecie już, że w najbliższym numerze (29) nie znajdziemy Pragi RV?? Otrzymamy za to model Vickersa E typ B. Praga pojawi się za miesiąc w nr. 30 (mam taką nadzieję!!!)

Znaczy się pogonili Niemca...a coś może wiadomo o Wz.29????Albo AGDZ?

Cisza, ale wkrótce powinniśmy usłyszeć salwy. Na bank, wkrótce można spodziewać się również 7TP z dwoma wieżami i pewnie ......... bo figurki niemców są.

No to na drugiego Vickersa i 7TP trzeba zarezerwować kasę, wręcz patriotyczny obowiązek. Tylko kiedy ja to posklejam... Do emerytury jeszcze jakieś 27 lat...

jeszcze jako uzupełnienie w kwestii Prag:

ARTYKUŁ Przyda się trochę wiedzy

W Martoli w zapowiedziach jest już Praga RV, a w następnym numerze ma być Vickers E jedno wieżowy.

Vickers Mk. E Typ B (jednowieżowy) - First To Fight PL1939-29

Model Vickersa B powinien być w sprzedaży we wtorek (15-09-15).

vickers-mk-e-typ-b-jednowiezowy-first-to-fight-pl1939-29.jpg

W nr. 30 najprawdopodobniej ukaże się model Pragi RV.

Ale, I tu pozwole sobie tak po polsku ponarzekac, troche nie rozumiem ciagle polityki wydawniczej tej firmy.

Wydaja wspaniale modele. Zrobili tez niezwykly krok w kierunku polskich Wrzesniowych figurek dobrej jakosci. Niemcow olewam, bo Niemcow jest w 1:72 jak mrowkow.

Natomiast nie bardzo rozumiem, kto tak naprawde ma byc glownym odbiorca. Bo jesli:

- modelarze, to zdecydowanie brakuje konstrukcji umozliwiajacych robienie dioram; nie warto takze pakowac np. dwoch dzial do zestawu; Figurek zdecydowanie brakuje takich, ktore maja ciekawsze pozycje niz standardowe bojowe bo realistyczne modelowanie druzyny piechoty w natarciu w skali 1:72 wymaga naprawde sporej powierzchni.

- gracze, to ciagle nie znaja zasad I nie wiedza ile czego maja kupic; co z tego, ze w gazetce jest opis, ile bylo w kompanii czy oddziale samochodow pancernych, skoro na potrzeby gry nie wiadomo czy jeden model bedzie reprezentowal jeden pojazd, czy cala jednostke.

Proste I atrakcyjne modele sa wspaniala rzecza, ktorej brakowalo w kraju I ja sie bardzo ciesze, ze sa. Nigdy mnie Wrzesien 1939 nie pociagal a I tak sobie kupilem kilka zestawow. Ale jesli wydawca odpowie sobie na te pytania, to moze np. zmieni zasady wydawania figurek? Zvezda juz odkryla, ze ludzie zaplaca 12 PLN za 4-5 figurek im potrzebnych wysokiej jakosci tak samo chetnie albo I bardziej niz 20 - 50 za 20-40 figurek.

Te modele są adresowane do graczy, a że wypełniają niszę na rynku to przy okazji odnieśli nie mały sukces w modelarstwie.

Jednak podstawowym założeniem był wargaming, dlatego potrzeba tam 20 figurek w pudełku, np. kompania polskiej piechoty to ponad 50 figurek plus moździerze, karabiny maszynowe, podobnie z Niemcami. Pluton wozów to 3 albo 5 szt. takich samych pojazdów.

Co do zasad to z informacji, które posiadam, ciągle są aktualizowane i sprawdzane podczas gier w klubach np "Strateg" i "Grot" w Warszawie (te znam, ale pewnie jest ich dużo więcej). Kiedyś na pewno zostaną wydane razem z kartami rozkazów, ale kiedy to już nie mam pojęcia.

a ja się nieśmiało zapytam: czy wiadomo, co będzie w następnym po Pradze numerze?

na ostatniej stronie pokazany tylko spis części wydanych numerów

Zgodnie z tym co napisali na FB:

"Nasi Drodzy Sympatycy procesy zachodzące w produkcji czasami są nieprzewidywalne i wiemy jak wiele od nas oczekujecie w zakresie zapowiadanych modeli. Dlatego tez wstrzymujemy się od zapowiedzi. Ale skoro nalegacie to w przygotowaniu są: działo niemieckiej piechoty le. IG 18, polska armata Schneider, lekki czołg 7TP z dwoma wieżami." + dodatkowo wiadomo że będzie Polska wersja Pragi

Gwoli ścisłości, jakby ktoś jeszcze nie wiedział: ukazał się następny, 32 numer. Tym razem z dwuwieżowym 7TP.

dokładnie jak powyżej;

http://www.jadarhobby.pl/first-to-fight-pl193932-172-polski-czolg-lekki-7tp-wersja-dwuwiezowa-1939-p-46188.html

a w tzw. międzyczasie pod nr-em 31 pojawiła się armatka piechoty 75mm z obsługą , całkiem zresztą zacna, a tu jakoś pominięta

* dwie uwagi do 7tp 2-wież.:

1. chyba na życzenie kilku skarżących się na forach osób, na instrukcji składania dodano nr-y części !

2. w instr. składania - z tego co wywnioskowałem z obserwacji zdjęć i przeglądania monografii - podano zły nr płyty pod wieżyczki, podano cześć D12 (grube narożniki, cześć wykorzystywana w modelu Vickers E 2-wieżowym), a powinna być część nr D11 (cała płaska).

( ->>> ale jak ktoś ma lepsze info to proszę o sprostowanie)

pozdrawiam!

ww

Zapowiada się coraz ciekawiej : w najbliższym czasie ma wyjść 75tka Schneidera

Wejście w artylerię bardzo mnie cieszy - ciekawe jak to jakościowo wyjdzie....

W Jadarze jest już inbox.

Te harmaty widziałem już dziś w kiosku... artyleria to nie moje poletko, ale zastanawiam się akurat nad tym modelem, bo we wrześniu 1939 podczas obrony Stolicy taką właśnie obsługiwał mój Dziadek. Także byłbym wdzięczny, gdyby ktuś znający się na rzeczy dał znać, na ile model w wersji FtF przypomina oryginał.

bo we wrześniu 1939 podczas obrony Stolicy taką właśnie obsługiwał mój Dziadek.

Jeżeli talk to brałbym jak cygan złoto.

Te harmaty widziałem już dziś w kiosku... artyleria to nie moje poletko, ale zastanawiam się akurat nad tym modelem, bo we wrześniu 1939 podczas obrony Stolicy taką właśnie obsługiwał mój Dziadek. Także byłbym wdzięczny, gdyby ktuś znający się na rzeczy dał znać, na ile model w wersji FtF przypomina oryginał.

armatki świetnie wykonane, 2szt w pudełku, brać.

pozdr

ww

Taka informacja pojawiła się na Czeskim forum

034 -- Praga RV (Polish version with seats)

035 -- 2cm Flak 30 [iIRC two in the box]

036 -- 40mm wz.1936 Bofors (Polish version)

037 -- 10,5cm le.FH 18

038 -- Panzerkampfwagen 35(t)

039 -- Sd.Kfz.251/1 Ausf.A

za

http://www.network54.com/Forum/47210/thread/1456198583/last-1456198583/View+Thread